Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ennyi felelőtlen,...

Miért van ennyi felelőtlen, buta, tudatlan ember?

Figyelt kérdés

nem kötekedni akarok...

annyi itt az olyan kérdés hogy mikor lehet fedeztetni, mikor ellik, miért pusztultak el a kiskutyák...stb

Egyszerűen miért nem értik meg az emberek, hogy a szaporítás rossz.Miért van kereslet rá?

Menhelyen dolgozok és szebbnél szebb kiskutyák vannak szinte ingyen (oltás,chip ár). Persze nekem is lesz fajtatiszta kutyusom tenyésztőtől de miért nem értik meg az emberek hogy tenyésztő vagy menhely a helyes megoldás???

Miért léteznek mocskos szaporítók?A menhelyen ahol dolgozom most "csak" 3 alomnyi kiskutyus és mama nélkül 23 db kiskutya van,a felnőttekről már ne is beszéljünk ...:(

Miért van ennyi felelőtlen, buta, tudatlan ember?

Miért nem nőnek fel az emberek és látják meg hogy mi a jó és a rossz?

Én menhely és igazi tenyésztő "párti vagyok" :)

Ti?

(menhelyről van kutyusom, és majd most szeretnék egy tk-s fajtatiszta kutyust :))


ui:a menhelyen ahol dolgozom 2 beagle, 1 magyar vizsla, 4 nj, 1 foxi , 2 tacsi és ugyancsak 2 spániel és egy akita van ,de volt már samoyed, francia bulldog,westiek,skót juhász stb...

Hová süllyed a világ ? :(


2011. jún. 23. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hülyeség a szaporítás!

Tegye azt szakember!

off:Miért viszik be hozzátok az állatokat?Nincs pénz az

eltartásukra?

A szüleimnek is három nagy kutyusuk van és bizony nem olcsó

az eltartásuk!Nekünk egy,de elég is!

2011. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem egyáltalán nem kellene több kutyát szaporítani, ugyanis a kutyák helyzete úgy vélem, nagyon megalázó.

Gazdasági okok miatt úgyis hamarosan fel kell hagyni a kutyatartással. Nem azt mondom, hogy irtsuk ki a kutyákat, hanem, hogy csak nagyon kis példányszámot lenne szabad fenntartani. Ezzel megoldódna a rossz helyzetben lévő állatok problémája is.

2011. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom hogy aki fajtatiszta kutyák akar az vegyen valódi tenyésztőtől, Aki meg egy hű társat akar az menjen menhelyre.

Fajtatiszta kutyát az vegyen aki dolgozni akar vele (kiállítás, sport)

Nincs szükség több felesleges alomra .. :(


Nem leadják hanem az utcán találjuk a többségüket, de van olyan akit egy üres háznál maguk mögött hagytak, vannak megkínzott és elkobzott kutyusok is :(

2011. jún. 23. 17:35
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Én is úgy gondolom,hogy fajtiszta kutyát az vegyen akinek van ideje(sok,sok ideje)rá!

Mi is szerettünk volna egy Goldit,de elálltunk tőle,ugyanis a csemetéim mellett most nem lett volna időm még a kutyusra is!Majd ha ők megnőnek,nekik veszünk!:-)

első voltam

2011. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És ezt szüntetné meg az ebadóóó:

[link]

Remélem jó maga lesz.

2011. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szerintem meg fel kéne nőni. A világ már sehova nem süllyed, mélyponton van. A kutyák esete nagyon jó példa erre. :/
2011. jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, minden jó példa erre. Bárhová néz az ember, csak pusztítást lát. A média pedig azt sugallja, hogy minden a legnagyobb rendben van, körülöttünk a Mennyország, és a sok ember elhiszi. Közben a Földünket meg teljesen elpusztítjuk, de ezt szinte senki sem veszi észre.

Most a kutyákról beszélünk, hogy az emberek nem képesek normális tenyésztőtől venni a fajtatiszta kutyáikat. Könyörgöm, még azt sem nézik, mit vesznek a boltban, amit majd utána megesznek. Ha csak az ismerőseimet nézem: hiába próbálom rávezetni őket, hogy a külföldi helyett a magyar terméket vegyék, ne vegyenek olyan kozmetikumokat, amelyeket szerencsétlen állatokon kísérleteznek ki brutális módon, és ne járjanak Mc'Donalds-ba meg hasonló gyorséttermekbe, mert ezzel az esőerdők pusztítását támogatják. Szerinted odafigyelnek? Le sem sz*rják. Ez van. Megy a népbutítás ezerrel, nem minden siker nélkül. Utolsó előtti voltam.

2011. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 @dorkaaa válasza:
0%

Emberek kérlek benneteket! Tanuljátok meg, hogy a kutya: nem terhes, hanem hasas. Nem ellik, hanem fial! Nem lány, hanem szuka. Nem fiú, hanem kan!

Köszönöm!

2011. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Roni123 válasza:
Nekem Menhelyről van kutyám egy okos csodálatos magyar vizsla DE miért őt vállasztottam?mert ő volt az a kutya , az a kutya aki szeretre éhes de eddig semmit nem kapott és a szeme olyan értelmes_-kifejezetten mindent látott szeme volt-_.nem is értem hogy dobhatták ki szegénykét. megsajnáltam. összebarátkoztam vele szép lassan..(3 éves korában )... ,már 7 éves és boldog kiegyensúlyozott . de amikor a menhelyen megláttam, szegénykémnek kiálltak a csontjai nagyon félénk volt de persze olyan indokkal hozták be hogy a gazdájának szőr allergiája lett... hova süllyed a világ.na ez elmult ,most boldog állandóan mosolyog.. (: de visszagondolva az első hónapokra...nehéz volt de mára elválaszthatatlanok lettünk. de ha megleled a választ a kérdésedre kérlek értesitcs.
2013. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!