Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani a...

Hogyan kell megtanítani a kutyát, hogy távolból leüljön/lefeküdjön?

Figyelt kérdés
És, hogy pl sétánál leültetem, én megyek tovább, de a kutya addig ülve marad, ameddig nem hívom?
2011. jún. 23. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is baromi kíváncsi vagyok, mert nekem csak akkor fekszik le, ha a játékát vagy kaját, ami a kezemben van a föld felé irányítom, leteszem az ujjam és úgy adom ki a parancsszót. Makacs kis dög :)
2011. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 levcsak ***** válasza:
28%
vadászpuskával lelövöd :)
2011. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az, hogy sétánál tovább mész és ő ülve marad, az egy sima marad parancs. Bár ugye ahhoz, hogy egy sima maradsz-szal működjön, értenie kell, hogy az ül az akkor is ül, ha melletted van, akkor is, ha mögötted, nem csak akkor mikor előtte állsz feltartott ujjal.

A távoli ültetést fektetést, meg nagyon apró lépésekben. Leteszel egy rudat, vagy mondjuk járdaszegélynél, küszöbnél, olyan helyen csinálod eleinte, ahol világos jelzés neki, hogy azt nem lépheti át. Ezt kézjellel szoktuk csinálni, és nagyon apró lépésekben. Tehát először csak épp egy fél lépést lépsz el, egyik lábad ott marad az alap helyzetben, a másikat hátra teszed. Aztán ha így megy, átteszed a testsúlyodat a másikra. Megint fél lépés. Ha stabil a kézjeled, akkor fokozatosan el tudsz lépkedni. Ha már 4-5 méterre el tudsz távolodni, akkor elveszed a rudat, vagy a tereptárgyat, ami a segítség volt, és csökkented a távolságot, mert ha segítséggel 4-5 méterről tudja, akkor az segítség nélkül fél méter. Onnan kell felépíteni újra. Aztán be kell általánosítani úgy, hogy minél több helyen, minél több féle távolságból csinálod.

2011. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
leülteted a kutyát. , "marad". elé lépsz, szemben állsz vele. egyet hátra lépsz, "marad". Ha ottmarad viszszamész hozzá, okos, és jutalmazod. Következőnél 2-őt lépsz hátra, és igy tovább. Amikor már nagyobb a távolság, és az időt toljátok, akkor bizonyos időközönként visszamész hozzá, okos, és jutalom, ujra eljössz tőle. Labdás a kutya?
2011. jún. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az, hogy a kutyát távolból megtaníts karjelzésre ülni, állni és feküdni, odáig hosszabb út vezet.

Első sorban, pórázon kell ezeket a feladatokat végrehajtania, úgy hogy mellette állsz, majd előtte. Aztán póráz hosszon csinálod. Mikor ez már jó megy akkor a pórázt is lecsatolhatod róla, de ugyanúgy még mellette maradsz.

Ehhez a póráztechnikát is tudnod kell.

Amikor a pórázzal csinálod a feladatot akkor a kézjelek és a testtartás is adott lesz, amit a kutya megfigyel és rögzül benne.

2011. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! És ezt klikkerrel is ugyan úgy kell csinálni? Akkor kell klikkelni, amikor jól csinálja?
2011. jún. 24. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!