Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A prémium minőségű tápok...

A prémium minőségű tápok TUTI, hogy EGÉSZSÉGESEK, és JOBB, mint házi koszttal etetni?

Figyelt kérdés

Mert ismerősöm azt mondja Ő dolgozott olyan gyárba, ahol gyártottak ilyen tápokat, és azt mondja beledarálnak csirkét, meg ilyen dolgokat.

És azt mondta, hiába Acana, meg Royal Canin, Orijen, Ő tudja, hogy ezekbe is van egy csomó darálék. Azt mondja, azért etetnek ennyien táppal, mert az emberek lusták, és azt hiszik, ha a kutya elé leba***ák akkor majd elvan intézve, az etetés és tuti jó a kutyának, mert olyan drágák, meg nagy nevük van.

Azt mondja, nem zárja ki, hogy vannak a tápokban vitaminok, amik jók, de tele van mindenféle darálékkal, ami nem éppen egészséges.

Szerinte nincs jobb annál, ha valaki vesz a kutyájának, húst, meg csontot, ilyesmik.

Azt mondja nem véletlen, hogy egy csomó kutya allergiás a nagy "prémium" tápokra, meg megy tőle a kutya hasa.

Akkor csak nem lehet olyan egészséges...


Bizonyítva van, hogy a prémium tápok csak és kizárólag egészséges, és jót tesz a kutyának?


2011. jún. 23. 20:37
1 2 3
 1/24 xnorkax ***** válasza:
51%
Nézd, a prémium tápokat nem véletlenül nevezik prémium tápoknak. Ki kell érdemelniük. Egyébként kárt biztosan nem tesz egy egészséges kutyában, aki nem allergiás semmire meg stb. Egyébként meg mit értesz azon, hogy darálék? Hiszen mindent hozzávalót beledarálnak, ezért táp.
2011. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

"És azt mondta, hiába Acana, meg Royal Canin, Orijen, Ő tudja, hogy ezekbe is van egy csomó darálék."


Tehát Kanadában volt, és elment gyárlátogatásra?

Mert aki volt ott, az nem erről számolt be eddig.

2011. jún. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondja, hogy jobb, csak egyszerűbb, és benne van minden, amire a kutyának szüksége van.

A házikoszt is lehet jó, sőőt.

Csak nehéz jól összeállítani. Ki kellene adagolni, hogy megfelelő mennyiségű fehérje, zsír stb. legyen benne. A kalciumra is ugye figyelni kell, azt nem jó túladagolni. Meglegyenek a megfelelő zöldségek, gyümölcsök...szóval nehéz lenne így összeállítani és ennek mind utánajárni :(

De ha valaki megteheti, ez lenne szerintem a legjobb. Csak szörnyű drága lenne így etetni!

2011. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 LN09 ***** válasza:

Én azért nem adnék csontot a kutyámnak. Rendben van, hogy amit te főzől abba tudod mi van.


Sokan mondják, hogy 100%-os gyümölcslevet isznak és az milyen egészséges! A nagy lóf.szt! Hiába van ráírva, hogy tartszermenetes, attól még tele van nyomatva minden szarral, színezékkel, és ami hónapokig eláll az nem tartszermentes. Szerintem ezek a prémium tápok egészségesebbek mint némelyik embernek gyártott kaja.


Az Acana, Orijen tápokat külföldön gyártják. Ott dolgozott ismerősöd?

2011. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom Magyarországon valami gyárban, nem tudom milyen cég volt. Azt mondta pl a fehérjét az csirkékből darálták bele.
2011. jún. 23. 20:51
 6/24 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy elvileg minden gyárban ilyen hús darálékot nyomatnak bele, és az nem éppen egészséges, hanem ilyen moslékos cafatok, meg hasonló.
2011. jún. 23. 20:52
 7/24 anonim ***** válasza:

Nálam a kisebb kutyám tápot és darálthúst kapott még mielőtt elhoztam, de nagyobb részt tápot adtak neki.Mikor hozzámkerült tápot váltottam , volt egy kis hasmenés de nem vészes és azóta szépen bevált nála ez a mostani.Kapott párszor házikosztot amitől körbefosta az udvart..Nemrég kapott rizst és csirkét mellé , ettől nem lett baja.Aztán kapott rizst és (ha jól emlékszem) marhahúst hozzá , amitől megint csak körbefosta az udvart.ÉN nem fogok totózgatni hogy mi az ami beválik nála mint házilag főzött étel , a táptól semmi baja nem volt , szépen fejlődik tőle és a széklete is megfelelő.

A nagyobb kutyám viszont megehet bármit , semmi baja sincs tőle így neki többet adok házikosztot, de nagyobb rész ő is tápot kap.

Nekem nincs kedvem és időm sem arra , hogy kisérletezgessek azon , hogy főtt kajából miből mennyit jkell neki dőzni , amitől nem hízik el , kap elég tápanyagot stb.Az biztos hogy könnyebb tápot adni nekik , és szerintem ez megfelelő is nekik akkor meg miért ne ?

2011. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Elsőnek:hivatalosan ilyen besorolás,hogy prémium meg szuperprémium táp,nincs.Nincsenek meghatározva azok a feltételek,aminek eleget kell tenniük.Ez csak a gyártók reklámfogása.

Egyébként mitől lenne szuperprémium pl.egy 22% hústartalmú táp?

2011. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

én lehet maradi vagyok, de azt mondom az az igazi, amit én főzök nekik. hozzáteszem nem csak úgy össze-vissza moslékot kapnak, külön főzök a kutyáknak, figyelek rá, hogy mikor milyen arányban adom nekik az összetevőket (sportolnak is a kutyák, értelemszerűen akik komolyabb megterhelést kaptak, azoknak más a vacsora összeállítása, mint azoknak akik "off-on" vannak), és igyekszem folyamatosan bővíteni a tudásomat a kutya takarmányozásának témájában.


az eredmény élénk, energikust, hosszú távon is jól teljesítő, csillogó szőrű banda.


ja és igen, így etetni drága, AMENNYIBEN nincs olcsó forrás a fehérjéhez. ha hozzánk hasonlóan ez megoldott, akkor viszont olcsóbb! városokban is lehet találni egész jó minőségű nyesedéket olcsón, csak meg kell találni a megfelelő hentest.

2011. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
És kis faluban?Nálunk biztos,hogy nincs.Autó híján meg nehéz eljutni kajáért máshova.
2011. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!