Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS A kutyám megette a patkány...

SOS A kutyám megette a patkánymérget, most mit csináljak? Hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
Szóval a kiskutyám úgy néz ki, hogy megevett 1-2 kis zacsi mérget (Furat), nem vagyok benne biztos, hogy le is nyelte, mert csak a szétrágott papírt találtam meg, és a piros masszát darabokban, de szerintem nem az egészet. Mikor megláttam, nagyon megijedtem. Látványra nem látszik rajta semmi. Megitattam vele gyorsan egy feles pálinkát, de abból is nem tudom mennyit nyelhetett le ténylegesen, mert egy jó nagy adagot visszaköhögött. Utána kicsit mintha kóválygott volna, talán megérezte a pálinkát, nem tudom. Azóta olyan, mintha zavarná valami a torkát, mert olyan, mintha köhögne, és utána öklendezik, de nem hányik. Lehet hogy félrenyelte a pálinkát és az zavarja még? Ja, amikor megláttam a szétrágott mérget, mellette láttam kicsi hányást, ami csak nyál volt. A méreg zacsijára rá van írva, hogy tartsam elzárt helyen stb, meg hogy 4-10 nap a hatóideje a patkányok között, meg az injekció neve, ami az ellenszere a mérgezésnek. Ja, meg hogy az ízét nagyon kedvelik a patkányok, de emberi és állati fogyasztás ritka, mivel nagyon keserű. A mellékhatások: levertség, külső-belső vérzés, véres vizelet és/vagy széklet. Nem vizelt és székelt véreset. Kíváncsi vagyok, mit mondtok, lehet e valami baja? Én akkor nyugodnék meg, ha megkapná azt a szurit, de mostmár muszály várnom reggelig. Szerencsére a kiskutya jól van, legalábbis nem látok semmi abnormálisat rajta, alszik szépen, ahogy szokott. Tacskó amúgy. Tehát előfordult már hasonló valakivel?
2011. jún. 23. 23:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2011. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletes állatorvos kéne. Mikor ette meg?
2011. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg számottevő mennyiséget evett meg, akkor vagy 3 órán belül dokihoz jut, vagy kezdheted ásni a gödröt. Ha elkezd vérezni furcsa helyekről (szem, ivarnyílás, stb.), az már régen rossz.
2011. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy normális! Azonnal hívd fel az állatorvost! Ez sürgős eset. A kutyád mérget evett, te meg pálinkát itatsz vele? Hogy jutott egyáltalán ilyen eszedbe?
2011. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Reggelre késő lehet.K vitamint kell kapnia,meg egy orvost aki okosabb nálunk...
2011. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Kérdezd meg a nagyidat, hogy ő erről mit tud...
2011. jún. 23. 23:33
 7/37 anonim válasza:
100%
Mi úgy hoztuk el a kutyánkat, hogy patkánymérget evett. Nem látszott rajta semmi, csak olyan levert, kedvetlen volt. Másnap viszont már jelentkeztek a tünetek, amiket leírtál. Szinte mindenhol vérzett /véres volt egy kicsit, ahol lehetett. Elvittük állatorvoshoz, majdnem az utolsó pillanatban, de adott neki injekciót, és azt mondta hogyha az éjszakát túléli akkor nagy szerencséje van. És volt is. :) plusz az orvos adott még valami tablettát, amit pár napig adni kellett neki. Napról napra jobban lett. Ez kb. 3 éve volt, és azóta minden rendben van vele. Ő is tacskó keverék. Szóval szerintem, amint lehet vidd el állatorvoshoz, biztos, ami biztos. Remélem nem lesz semmi gond.:)
2011. jún. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 tetro ***** válasza:
97%
ha a kutya tényleg megette a mérget, reggelre annyi neki. pálinka nem segít...
2011. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Roger Smith ***** válasza:
100%

méregre pálinka! :D :D :D

legalább tejet vagy széntablettát adtál volna neki!

2011. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
pálinkát miért itattál vele?
2011. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!