Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas kutyasuli elott...

Timtimi kérdése:

Ivartalanitas kutyasuli elott vagy utan?

Figyelt kérdés
Labim most fel eves es szeretnem suliba vinn, de nem tudom, hogy az ivartalanitast elotte vagy utanna erdemes elrendezni.....szuleim kerlelnek, hogy csak addig varjak, mig lesz tole egy alom, mert, hogy milyen okos, szep stb........de szo se lehet rola, o nem egy torzskonyves kutya, meg azt sem tudom, hogy kesobb neki lesz-e valamilyen gondja, nem hogy a kolykoknek..ugy hogy ezt hamar ki is zartam....szoval az ivartalanitas suli elott vagy utan? kb mennyi ideig gyogyul a seb es mire figyeljek?
2011. jún. 24. 10:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem előtte , ne szakítsd meg a tanulást az ivartalanítás miatt , ha túl lesz az egészen azután kezdjetek bele.
2011. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
koszi:)
2011. jún. 24. 10:56
 3/19 anonim ***** válasza:

Végre egy értelmes ember:) Imádlak:D

Szerintem akkor már érdemes minél korábban megcsináltatni. A seb úgyis hamar begyógyul, mire 7 hónapos lesz (általában akkortól lehet vinni suliba) addigra semmi nyoma nem marad.

A mai eszemmel én is így csinálnám, az én kutyám 2 évesen lett műtve, addigra túl voltunk egy álvemhességen...soha többé ivaros kutya.

2011. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is előtte. 2-3 hét múlva el is felejti a dolgot és lehet sulizni.
2011. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%
Igazából tökmindegy, a kutyasuliba nem zavar bele egy kis kihagyás a műtét miatt. A tanítás nem is olyan dolog, hogy 3 hónapig heti kétszer másfél óráig foglalkozom vele aztán nem, otthon is kell gyakorlatozni, élete végéig, és valamikor mindenképpen meg kell szakítani a műtét miatt, úgyhogy tényleg mindegy mikor.
2011. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a hasznos tanacsot:)
2011. jún. 24. 11:05
 7/19 A kérdező kommentje:
...a tanitassal nincs gond, ul fekszik, behivhato, pacsi stb ....leteszek ele egy sultcsirket es kerem, hogy hagyja ott siman otthagyja, kiprobaltam:D mondjuk ezt sokaig tanulta:)....szoval azzal nincs gond, minden nap dolgozom vele .....de szeretenm ha a kutyakkal is szocializalodna, mert nincs kutyak kozott egyaltalan.....
2011. jún. 24. 11:09
 8/19 anonim ***** válasza:
Abban sem hátráltatja egy kis kihagyás szerintem :)
2011. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

kár, hogy a kérdezőt nem tudom felpontozni. végre egy felelősségteljes ember:D ez volt az off de remélem jólesik:)

amúgy szerintem is előtte, így még a kutyasuliban keletkező esetleges konfliktusok is elkerülhetők és a sebek is könnyebben gyógyulnak szerintem, esély sincs hogy felszakadjon

2011. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
kinek ne esne jol?:) koszonet...minden valaszert.
2011. jún. 24. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!