Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez is szokásos szaporítói...

Ez is szokásos szaporítói kamuduma, vagy van ilyen?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm vett egy Husky-t, 80 ezer forintért. Azt mondták neki, hogy törzskönyves, de majd csak 1 éves korában kapják meg a tk-t. Végül családi körülmények miatt oda kellett adják a kutyát( rongált, nagy családi vita lett beőle, anyuka azt mondta, hogy vagy ő, vagy a kutya, szerintem is felelőtlenség, de most nem ez a lényeg), tk nélkül nem vette meg senki, így ajándékba adták egy havernak, bukták a pénzt.

Létezik ilyen, hogy majd csak 1 évesen kapja meg a tk-t? Szerintem kamu, jól átverték. Szerintetek?


2011. jún. 25. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Átverték őket, a törzskönyvet megkapja már a kölyökkel a vevő, max pár napot kell rá várni! Így jártak! A kiváltása állítólag 5500Ft, szóval még nem is sok a kutya árához képest.

2011. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Szerinted? Mert még ha azt mondják, hogy bocs, valami közbejött, 2 hét múlva postázom, arra azt mondom, hogy oké.

Remélem a kutyának nem semmilyen örökletes betegsége, mert most már csak ez a legfontosabb.

2011. jún. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Papám tk-s rotit vett,neki azt mondták hogy pár nap és küldik a tk-t.Oké.Eltelt pár nap,semmi.Úgy kemény 6hónap múlva küldték ki a tk-t.Szóval lehet hogy ki fogják küldeni:)
2011. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha hobbyra van a kutya lehet de ez elvileg rögzítve kell lennie a szerződésbe. Nálam a hobby szerződéseben az van, hogy törzskönyvnek csak a fénymásolatát kapják meg akkor ha orvosilag igazolják az ivartalanítás tényét. Ha ez megvan akkor azonnal odaadom a törzskönyvet.
2011. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én kutyámnak speciel másfél évesen lett meg a törzskönyve, de azt hiszem a miénk igen egyedi történet :D legalábbis remélem mással ilyen nem történt/történik meg...
2011. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyimnak három négy hónaposan lett tk.-e.

Mert bár a tenyésztő pontosan elküldte az adatokat, de a MEOE-s nő influenzás lett, ezért késett az összes tk. ( 10db )

Amikor visszaküldte a papírokat, a tenyésztő elküldte a lakhelyemhez leközelebb eső MEOE kirendeltséghez, és küldött nekem sms-t.Majd pár nap múlva a tetováló mester felkeresett telefonon, egyeztettünk időpontot és helyszínt. Ott betetoválta a kutyám, ( 3-4 hónapos volt ) és átadta a tk.-et.


Ám szerintem meg 1 évesen már nem hinném hogy lesz tk.-e a kutyinak.

Esetleg utan lehetne járni, megkeresni az illetőt aki ,,tenyésztette" , és beszélni vele. Ha mégis lehetséges hogy kiállítható a papír, akkor az már igen sokba fog kerülni, mert ebben az esetben génvizsgálatot rendelnek el mindkét szülőnél, és aszem a szóban forgó kutyánál is. És ez nem két fillér, de nem is 80 000 ft, hanem hangyányit több....

2011. jún. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy kutyát max 6 hónapos koráig lehet törzskönyveztetni (vagy 1 éves koráig, ha végeztettek el DNS teszteket a szülőkkel, de ki az a hülye, hogy több százezret kifizessen ezért).


A MEOE nagyon lassú ebből a szempontból, nekem általában 2 hónap, mire megérkeznek a törzskönyvek. Holott a honlapon max időt 6 hetet írnak. De egyszer már 4 hónap is volt. Szóval én azt mondom, ha fél éves koráig megjön a tk, az még reális.

2011. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
MEOE törzskönyvezési osztály felhív. Kutya nevét bemondod, és megkérdezed, állítottak-e ki papírt azon a kennel néven .
2011. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!