Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék törzskönyvet az 5...

Szeretnék törzskönyvet az 5 éves kutyámnak, mert azt olvastam hogy az olyan mint a személyi igazolványa?

Figyelt kérdés

szerteném kiváltani neki, nem baj ha a szekrénybe porosodik és többet elő nem veszem, nem akarok tenyészteni se semmit, de a törzskönyv nagyon kell, mert az olyan mint a személyi igazolványa

szeretném kiváltani, kerül amibe kerül

fajtatiszta és a szülőknek van törzskönyve, hova kell fordulnom?


2011. jún. 25. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát,ha a szülők élnek még,akkor dns vizsgálat kell. De még így se biztos.
2011. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ezzel nem lettem sokkal előrébb, mondj még mást is
2011. jún. 25. 12:10
 3/15 A kérdező kommentje:
de én mindenféleképpen akarok, mert ez nélkül nincs személyi igazolványa a kutyámnak :(:(:(:(:(:(
2011. jún. 25. 12:11
 4/15 Hovarju ***** válasza:
88%
Erre 5 évvel hamarabb kellett volna gondolnod. Ha még élnek a kutyát szülei, akkor DNS vizsgálattal megoldható a dolog, de nem túl olcsó. És, ha "csak" azért akarod, hogy legyen "személyi igazolványa", tetess bele chipet. Az alapján igazolhatod , hogy ő a te kutyád.
2011. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

a chip mellé kell, mert az még pluszba igazolvány személyi

és én most gondoltam rá, ez nem tartozik rád

és nem érdekel, kerül amibe kerül, én inkább nem eszek, de legyen meg az a fontos papír

2011. jún. 25. 12:20
 6/15 anonim ***** válasza:
Igazából neked felesleges. Valószínű,hogy nem is lehetne kiváltani,de ha ki is lehetne, az jócskán 100ezer felett. Én is a chipet javaslom,mert azzal is tudod igazolni,sőt,ha elveszik a kutya,akkor életmentő. És mégse 100000-es tétel,nekem mondjuk már benne volt a kutyimban,mikor vettem,de sztem max. egy tizesből megvan.
2011. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De nem fontos.Jó,oké,azért fontos,mert így tudod,hogy tenyésztő,meg egészséges,blablabla

DE!

Ha nem akarsz tenyészteni,sem kiállítani ( amit már amúgy is lekéstél),és a kutyád már megvan, akkor halál felesleges a törzskönyv.

Az azért fontos,hogy ne tudjanak átvágni,tudd,hogy milyen ősök leszármazottját veszed meg. De mivel te már megvetted, ezért édesmindegy. Érted? Felesleges! Senki nem fogja elkérni, nem kell a kutyádat "igazolni" sehol,csak ha kiállítod, vagy tenyésztesz. Egyébként pedig egy felesleges papírért fogsz kiadni eszeveszett pénzeket.

2011. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem, mert ez még pluszba egy személyi igazolvány, hogy tudjak az ősökről, a nagyszülőkről...

nekem ez nagyon fontos, az sem baj, ha a fiókba fog bepenészedni, de most kell!!!! majd eg fél évig nem eszek csak kenyeret meg vizet, de nekem kell az a tk!!!!

2011. jún. 25. 12:30
 9/15 Platypus ***** válasza:
Hogy te ismerd a kutyád őseit, nem kell feltétlenül a saját törzskönyve. Felveszed a kapcsolatot a tenyésztővel, és kérsz egy másolatot a szülők törzskönyvéről. Abban minden információ benne van, ami a te kutyád leszármazására vonatkozik.
2011. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ezt öt éve kellett volna kiváltani, amikor megvetted. ha viszont nem kaptál attól akitől vetted, nagy valószínűséggel a szüleinek sincs. már elcs*szted
2011. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!