Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen milyen viselkedési...

Menhelyen milyen viselkedési tesztet csináltatnátok a kutyákkal?

Figyelt kérdés

Menhelyen milyen viselkedési tesztet csináltatnátok a kutyákkal?

pl: ilyenre gondolok , hogy hogyan viselkedik nagy zajban ,tömegben, hogyan reagál a síró babára, hogyan reagál ha elakarják venni a kajáját...

?

(összeset írjátok le amit gondoltok)

köszi :)



egy menhelyi dolgozó :)


2011. jún. 25. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezekkel a tesztekkel csak az a baj hogy a hazai menhelyeken nincsenek olyan körülmények amik lehetővé tennék a megvalósítást. Ezekhez a tesztekhez kellene egy nyugodt, külön szeparált hely, plusz a kutyák külön kennelekben tartása. Ez lenne a minimum, hiszen az itthoni állapotok ahol egy kennelben akár 4-5 kutya is van teljesen labilissá és izgatottá teszik a kutyát ami lehetetlenné teszi a teszt minél nagyobb pontosságú elvégzését. Amúgy jó amiket írtál, először zárt helyen zajok, emberek, gyerekek, más kutyák aztán kint az utcán, nyílt terepen. Az ételes teszt szerintem megvalósíthatatlan hiszen ahol egy kennelben van több kutya ott úgyis folyamatos harc van közöttük ezáltal igazságtalan lenne vizsgálgatni azt hogy egy amúgy is kiszolgáltatott, az ételért állandóan harcot vívó kutya hogyan viselné azt hogy elvegyék az ételét, mert valószínűleg nagy többségük egyformán. Ez a teszt is max Amerikában és külföldi helyeken működik ahol teljesen mások a körülmények. Mondjuk ez már nem ide tartozik, de ott meg egyből altatnak ahelyett hogy rehabilitálnák szerencsétlent. Szóval véleményem szerint teljesen át kellene reformálni mind a menhelyeket, mint a magyar gondolkodásmódot az állattartással kapcsolatban aztán lenne értelme tesztelni. Addig viszont amíg ha bemegyek egy állatorvosi rendelőbe ahol életemben először járok kutyával és még a chipet se ellenőrzik, és a menhelyeken sárban, betegen, horrorisztikus körülmények között vannak a kutyák, nincs miről beszélni.
2011. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel! De szerintem, beszéld meg, hogy 1-2 hétre magaddal viszed a kutyát, ezalatt az idő alatt megmutatkoznak a problémák - legalábbis nagy részük -, ha kell megtartod, ha nem visszaviszed! Ne tartsatok szívtelennek, a fogalmazás miatt, de a magyarországi menhelyek nagyon katasztrofálisak! Én már évek óta járok ki, segíteni, és mindig elszomorodom, amikor az Animal Planeten látom a különböző mentőszolgálatokat!
2011. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát amelyik menhelyen én vagyok önkéntes szerintem az nagyon jó hely :) Persze nem jobb mint az álom gazdinál, de nem rossz. Tiszta rendezett, fás helyük van. Igaz naponta 2-szer 3-szor takarítunk , 1-szer etetünk súly szerint közepes minőségű tápból (dog chow). Naponta visszük a kutyusokat fél órás sétára...
2011. jún. 25. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor az valóban egy kivételes hely, még ilyenről nem hallottam. Hol van ez?

A teszteket mindenképpen egy külön helyiségben kell elvégezni, ahol nem zavarja semmi a kutyát. Érdemes tesztelni különböző méretű, nemű és korú kutyákra, macskákra, kisgyerekre, különböző zajokra, például kulcscsomó elejtése, esernyő kinyitása, duda hangja. Az ételes tesztet is meg lehet csinálni. Nézzétek meg, hogy mennyire hagyja, hogy lenyomva tartsd a földön, mennyire küzd, mennyi idő elteltével adja meg magát, ez dominanciát mér.

Sétánál is lehet figyelni, hogy mennyire behívható, ha elengeded, hogy reagál ismeretlen emberekre, zajokra.

2011. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!