Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » AMSTAFF gazdiktól kérhetnék...

AMSTAFF gazdiktól kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Az imént egy oldalon az amstaffokról olvastam, és eléggé meglepődtem azon a mondaton, hogy Magyarországon egy 97-es törvény értelmében amstaffot törzskönyv nélkül tilos tartani és pároztatni is...(azthiszem esetleg ivartalanítva lehetne tartani)..Nos én nemakarom elhinni hogy mindenkinek van felesleges 100 ezer forintja törzskönyvre...utána pár oldalt végignéztem eladó amstaffik után és nyilván a 90%uk-nak nem volt törzskönyve de még a szüleiknek sem! Most ez akkor hogy van? Az én amstaffimnak sincs törzskönyve de egyszer valaki becsöngetne hogy helló törzskönyv? és akkor ha nincs elveszik tőlem? egy törzskönyves kutya mivel több mint az enyém??? A világért el nem cserélném semmilyen másra lehet akárhány papírja meg vérvonala..
2011. jún. 25. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Off: Pont ezen a dolgon gondolkodtam ma , és fel is akartam tenni ezt a kérdést! Erre én is kíváncsi lennék , hogy hogy is van ez...
2011. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Google barátod
2011. jún. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem így van, de ha így is lenne, pont leszarják, hogy van-e, biztos, hogy nem fog senki odamenni hozzád leellenőrizni. Csak akkor ha kiállításra vinnéd.
2011. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor van baj ha elveszik akutyus mert csak akkor adják vissza ha igazolni tudod hogy a gazdája vagy, de ez lehet hogy nem minden esetben van igy...
2011. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
azt a 97-es törvényt tavaly szeptemberben eltörölték...
2011. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 compactegon ***** válasza:
0%

1. ha nincs törzskönyve, akkor nem stafford, hanem pit.

2. a TK nem kerül 100 ft-ba de még 30-ba sem, nem tudom honnan veszed a téves információkat.

3. igen eltörölték. ennek ellenére kötelező a chip a kutyákba.

4. egy TK-s kutya annyival több mint a tied, hogy valószínűleg valamennyire szűrve van örökletes betegségek ellen (ha normális a tenyésztő).

2011. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"ha nincs törzskönyve, akkor nem stafford, hanem pit." ezt komolyan gondoltad? kicsit túlzásnak érzem ezt a mondatot
2011. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nincs törzskönyve de staff.. nemtudom te honnan veszel ilyeneket mikor már külön van pit és staff fajta,ez nem a törzskönyvtől függ..

hidd el nem egyszer utána jártam van 100 e a törzskönyv..

2011. jún. 26. 17:07
 9/12 A kérdező kommentje:

és a chip MÉG nem kötelező.

csak azt nemértem az interneten mért nem frissítik az információkat vagy módosítják át.

2011. jún. 26. 17:08
 10/12 anonim ***** válasza:
nos a testvéremnek két amstaffja van, mindkettő törzskönyves, az egyik 60ezer forint volt, a másik 65. ja, és nem a törzsköny került ennnyibe, hanem a kutya... a törzskönyv 5-6ezer forint :D
2011. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!