Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lift nélküli, emeleti kutyások...

Lift nélküli, emeleti kutyások, hogy bírja a kutyi?

Figyelt kérdés
Hány éves, lépcsőzik-e és van e vmi baja? izületi stb. 4. emeletre kell költöznünk és nagyon félek, hogy bírja majd a kutyám. 10 éves, közepes testű, ölbe nem bírom el, 28 kg, amúgy aktív és mozgékony, napi 2 lépcsőzés lesz...
2011. jún. 25. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát nagyon mit csinálni nem tudsz, hacsak nem szerelsz egy csigát az ablakba, amire egy kosarat tennél, abban leeresztve a kutyát:)

10 éves kutty az már nem mai csirke, szóval egy jó minőségű táp mellé sem árthatna neki egy kis izületvédő szerintem.

2011. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

3-on laktam, régi ház, mai 5-nek felel meg, semmi baja nem volt a kutyáimnak. 5 illetve 6 éves korukig laktunk ott, én kevésbé szerettem a napi 3*-i lépcsőzést, de az velük járt.

Ha soha nem lépcsőzött, akkor próbáld szoktatni, lépcsőztesd apránként, mielőtt költöztök.

2011. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Eskü, én már arra is gondoltam, hogy ablakból vhogy leeresztem, de nagy a rizikó, hogy esetleg leszakad és az gázabb minthogy lépcsőzni kell :(


Nem akarnám, hogy emiatt baja legyen, de semmi esetre sem válnék meg Tőle azért mert 4ikre költözünk.

2011. jún. 25. 17:20
 4/12 A kérdező kommentje:
most családiba lakunk, itt a teraszon van 7 lépcső, azon sokat járkál.
2011. jún. 25. 17:22
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
mi az a kutyi?
2011. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Napi 2 séta kevés neki pláne ha ennyire energikus és főleg, hogy megszokta a kertes házban való szabad mozgást.


Mi 3.on lakunk, 2 éves staffordunk van, még fiatal, jól bírja.

2011. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
erősen kontrollálni kell a kutya tömegét, pár dkg túlsúly is súlyos gond lehet
2011. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aktív és mozgékony, úgy értem, hogy nincs problémája, tehát bevonható játékba, túrázni stb, pont a 4 emelet miatt akarnánk 2 (de nagy) sétát, hogy ne kelljen sokat másznia, mert 10 éves, és előjöhetnek már időskori problémák.
2011. jún. 25. 18:14
 9/12 A kérdező kommentje:
kutyi=kutya, így becézem
2011. jún. 25. 18:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a plusz 80 lépcsôfoktól. Komolyan miért nem lehet a kutyát kutyaként kezelni. Ha nincs elhízva, jó a váz és izomrendszere akkor nem lesz semmi baja. Ennyi. A napi 2 séta inkább problémás.... az ugyanis azt jelenti h 12 órán keresztül nem üríthet a kutya. Az szerintem durva és megkockáztatom h nem is igen egészséges. Ez utóbbival sokkal többet ártasz neki mint a lépcsôzéssel. A lépcsôn meg nem kell hagyni ôrültködni.


Nekem 6.5 éves labradorom van, 4. emelet napi 3-4 séta (attól függ hogy jön ki a lépés), aktívan agilityzik és jár velem futni, semmi baja.

2011. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!