Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyészszemlén csak akkor...

A tenyészszemlén csak akkor kap "tenyészthető"-t egy kutya, ha megvannak a szűrései?

Figyelt kérdés
Berninél mik ezek a szűrések?
2011. jún. 26. 09:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A fajtagondozó klub szabályzata dönti el, hogy kérik e a szűréseket. De ki vesz meg olyan Tk-s kutyát akinek nincsenek szűrései? Pont azért drágábbak a törzskönyves kutyák mert ezek megvannak nekik.

Berninél ha jól tudom akkor a váll ás a könyökízületi diszplázia szűrés kell

2011. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csípőre nem kell?
2011. jún. 26. 09:49
 3/18 anonim ***** válasza:
szerintem kell arra is hiszen nagytestű.
2011. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
de kell a csípő is
2011. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyit nem tudsz, és itt próbálod megtudni, semmi értelme,hogy tenyészszemlére vidd a kutyád.A szűrés a legkevesebb egy tenyésztés során!De elárulom neked, hogy a berninek semmi nem kell, CSAK ajánlott! Persze, ha főtenyészszemlére viszed, és TENYÉSZTÉSRE JAVASOLTAT szeretnél, / és olyan jó a kutyád,/ csak DP. szűréssel kaphat! (de ha priváton írsz, segíthetek további információkkal is!)
2011. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A fentiből lemaradt:Egy Berni tenyésztő!
2011. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja,én nem akarok tenyészteni, ivartalanított bernim van, csak most nézegettem a bernipásztor egyesület honlapján,hogy egy csomó kutya megkapta a tenyészthetőt úgy,hogy nincs diszpláziaszűrésük. És ez meglepett.
2011. jún. 26. 18:52
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha esetleg érdekel, szívesen beszélek neked a DP.-ről, de itt nem lehet, mert tudatlan buták mindent bele magyaráznának, és egy nagy sületlenség jönne ki belőle!

/a szűrés, még magában semmire sem biztosíték!/

2011. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

azért nincs nekik mert nem kötelező és ez a DP mánia engem mint tenyésztőt rémesen idegesít...nem lehet szelektálni, mentes szülőknek is ugyanannyi esélye van nem mentes kölyökre mint ha a szülőnek D a csípője... most nem fejteném ki összes érvemet ellene de megvan az oka, hogy normálisan gondolkodó tenyésztői szervezetek miért nem teszik kötelezővé.

Én is leszűretem a kutyáimat mert egy erősen Dp-s szuka csípőjének nem tesz jót az alom de ha csak abba belegondolunk, hogy ugye C től már simán tenyésztenek a kutyával akkor látszik, hogy sántít a dolog hisz hiába C az a csípő akkor is már diszplázia és tökmindegy C-vagy E mert a Dp az Dp innentől kezdve meg teljesen mindegy.

Na mindegy...bocsi a Dp a vesszőparipám annak ellenére, hogy nekem csak A és B kutyáim vannak

2011. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem melyik kennel a tied/ tietek? Nem tudom,hogy az utolsó 2 egy ember e :$
2011. jún. 26. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!