Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz, ha orvossal megcsinál...

Mi lesz, ha orvossal megcsináltatom a kutyám fül vágását?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy a dobermannom úgy nézzen ki logó fülekkel mint egy kopó, vagy pointer. Egy dobermannazért lett olyan, hogy legyen félelmetes, megjelenése, és ne menjenek már oda babusgatni mint egy vizslát.

Hallottam, hogy tiltva van.

És akkor mi lesz?

Megbeszélem egy állatorvossal, hogy elvállalja a műtétet, oda megyek, és ott vár majd a rendőrség, engem lecsuknak állatkínzás gyanújával, és a kutyámat elkobozzák?

Persze sok ember meg megússza, hogy éhezteti meg veri a kutyáját, max. pénzbírság, de aki normálisan gondozza, tartja, neveli a kutyát annak meg tiltsuk meg, hogy ne vágassa már lesz szegény dobermann kutyus fülét nem?


2011. jún. 26. 09:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
olyan fajtáknál ahol a standard előírja még engedélyezett a vágás. Bár a hivatalos MÁOK álláspont szerint törzskönyvvel kell igazolni a fajtatisztaságot
2011. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

a fülvágás nincs megtiltva. Nekem ugyan nem dobbermanom van, de vágva van a füle. Kiállításokra is járunk, sose volt belőle probléma.

Ha neked úgy tetszik vágasd le.

2011. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

A dobermannt így se, úgy se fogják babusgatni, max a gazdálya, de másnak tuti, hogy nem engedné meg.

És, ha tiltva van akkor viszont meg a rendőrség....

2011. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Lesz egy gyönyörű kupírozott fülű dobermannod.

DE arra nagyon vigyázz, hogy a legjobb minőségű prémium táppal etesd, illetve a Ca-pótlásról is gondoskodj. (Amikor a füle erősödik, porcosodik a vágás után, kb. egyidőben fogja majd a fogait is váltani)


Ezekre nagyon figyelj majd oda!

2011. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az első írta! Tk kell hozzá.
2011. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem mi köze a tk-nek a kupírozáshoz...

Nekünk anélkül is megcsinálták

2011. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert kizárólag azoknak a fajtáknak nem tilos, amelyikeknél a sztenderd elfogadja és fajtatisztaságot tényleg csak tk-val lehet igazolni. Az hogy pl lenne egy dobermann, ami nem rendelkezik tk-val, akkor ez a kutya csak dobermann-jellegűnek számít és neki már elviekben tilos a fül kupíroztatása.

Persze biztos lehet olyan orvost találni aki ezeket nem nézi, hiszen a legtöbb törvényt meg lehet kerülni...

2011. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%

Már bocsi, nem kötekedni akarok de az én kutyám attól még dobermann, mert nincs tk-ve. Az oltási könyvben, a chip reg.-jánák is ez van megadva mint fajta.

És sehol sincs joguk elkérni a tk-vet senkitől. Az nem arra hivatott, és attól még az enyém fajtája dobermann.

És nem csak a tk-ves kutyáknak legális a fülkupírozás. Pontosabban mag a műtét sem tilos. Akárhol akármelyik állatorvos megcsinálja akinek van már benne gyakorlata. És elárulom: egyik sem kér semmilyen származási lapot sem.

2011. jún. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
*maga a műtét
2011. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

*ha van gyakorlat


-bocsi már késő van-

2011. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!