Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naponta hányszor kell etetni...

Naponta hányszor kell etetni egy rhodesian ridgeback-ot?

Figyelt kérdés
Amikor kicsi és amikor nagy. (kan)
2011. jún. 26. 10:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hali minden kutya amíg kicsi napi 3x 6hónapos korig aztán 6hó után napi 2x kajalás heti 1nap böjtel. a kaja azonos időben legyen, hogy megszokja
2011. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

újra én:

Az etetés


Már kölyökkorban el kell kezdeni a megfelelő étkezési szokások kialakítását. Adjon megfelelő időt a táplálék elfogyasztására. Ez ne legyen túl rövid, de túl hosszú sem. Általában 15 perc után vegye el a kutya elől maradékot. Ha az étel állandóan előtte van, válogatós vagy kövér lesz. A betegségek egyik gyakori első jele az étvágytalanság. A rendszeresen, adagoltan etetett állatok tulajdonosa ezt hamarabb veszi észre.


A kis és közepes testű kutyákat naponta kétszer ajánlott etetni, úgy, hogy a napi adagot kétfelé osztják. A legalkalmasabb erre a reggeli és az esti séták előtti időpont. Ha a család étkezéseivel egyszerre kapja az eledelét, akkor kevesebbet könyörög. Etetés után mintegy fél órával tanácsos sétáltatni. A rendszeres időpontban való táplálás és séták segítik a szobatisztaság kialakulását és annak fenntartását is.


Tápváltás


Mint említettük, a kutyák minden gond nélkül tartósan etethetőek ugyanazzal a táppal, ami segít a kívánatos kondíció fenntartásában is. Olykor azonban váltani kell, például amikor a kölyök tápról a felnőtt tápra térnek át. Ilyenkor arra kell figyelni, hogy a váltás legalább egy hétig tartson és fokozatos legyen, nehogy hasmenést és hányást okozzon. A kölykök táplálása


A kölykök elválasztása az anyjuktól egy hetekig tartó folyamat eredménye, amit akkor kell elkezdeni, amikor a kicsik először elhagyják az almot, vagyis 3-4 hetes kor között. Kezdetben egy lapos edényből tejjel vagy tejpótló táppal kell a kicsiket kínálni, majd ebbe fokozatosan egyre több kölyöktápot kell keverni. Így 6-7 hetes korra a kölykök hozzászoknak a táphoz és 8 hetes korban elválaszthatóak.


A kölyköknek kezdetben naponta 6-szor kell enni adni, ami 6 hónapos korra fokozatosan napi 2 etetésre csökkenthető. Fontos, hogy ebben az életkorban kölyök tápot egyenek. A felnőtt kutyatápok nem fedezik az igényüket. A nevesebb gyártók külön tápot gyártanak a kistestű és a nagytestű fajtákba tartozó kölykök számára. Az óriás fajták kölykeinek táplálása különösen érzékeny kérdés, mert a gyakran súlyos csont és izületi problémák gyakrabban jelentkeznek a gyors fejlődésű egyedeken. Ha nem kap óriás fajtáknak ajánlott kölyök tápot nekik, akkor keverve etessen kölyök és felnőtt tápot velük.


A felnőtt kutyák táplálása


A különböző kutyafajták eltérő korban válnak felnőtté. A törpe és a mini fajták 10 hónapos korukra érik el a kifejlett kori testtömegüket, az óriás fajták kölykeinél ez 18 hónapot, esetleg még ennél is többet igényel. A teljes érettség eléréséhez még további 1-2 évre van szükségük. Szabályként elfogadhatjuk, hogy ez utóbbi is annyi ideig tart, míg a magasság növekedése, vagyis egy törpe fajta alig több, mint másfél év után felnőttnek tekinthető, addig egy óriásnak ehhez legalább 3 év kell. Ekkor át kell térni a felnőtt tápok etetésére.


A felnőtt kutyáknak elvileg napi egy etetés is elégséges, de jobb a megfelelő adagot kétfelé osztani és a kisebb részt reggelire, a nagyobbat pedig vacsorára adni. A kistestűek gyorsabb anyagcseréjük miatt feltétlenül napi kétszeri etetést igényelnek.


A nagytestű kutyák fajlagosan kevesebbet esznek, vagyis nekik jóval kevesebb étel kell testtömeg kilogrammonként, mint egy kistestűnek.

2011. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Miért kell heti egy nap böjt? ez azt jelenti, hogy pl. péntekenként nem kap kaját, nem lesz akkor éhes és ha nem lenne böjt, akkor mi lenne..
2011. jún. 26. 10:44
 4/19 anonim ***** válasza:
Az etetési időt pontosan tartsuk be (kifejlett kutyánál napi egyszeri étkezés, hetente egy nap böjt). -ez is a netről van. amit bemásoltam az előbb ott napi 6x etetést ír, de hidd el elég a 3x-i én azt csináltam és szépa sheltie-m :)
2011. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
lehet éhes lesz, de hasznos. pl: nem hízik el..majd utánna járok mert egy rokon mondta hogy ezt olvasta. a malamutnak pl. a wikipádia 1hét szünetet írt kajába de ugyis lesz hog ynme lesz kajás 1 napig en00yém is csinálta pláne melegbe
2011. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hali!

Mondtam utána járok:

Az etetés felnőtt kutyáknál elég 1 alkalommal, -nyáron lehet heti 1 nap böjtöt is tartatni vele, hogy kitisztuljon a szervezete-. Az ételének mennyisége függ attól, hogy mekkora, milyen sokat mozog... kb. 80 - 100 dkg-ot eszik naponta, de figyelni kell, hogy a bordáit mindig érezzük, de a mellkasa ne süppedjen be.

2011. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2011. jún. 27. 20:27
 8/19 A kérdező kommentje:
és a kicsiknél? kb. 8 hónaptól
2011. jún. 27. 20:30
 9/19 A kérdező kommentje:

Napi hányszor kell a kicsiknek adni (8 hó)?

Annyit kell nekik adni, amekkora a nekik való tálba belefér? (kicsi-nagy)

2011. jún. 27. 20:33
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Mint írtam 6hónapos kortól napi 2x...ez kertesházban este, reggel...nekem panel maitt reggel és du.-n, hogy ne piszkítson be este, amúgy 4hónapos kora óta szobatiszta:-)nyüsszel jelez :) Igazából nem szoktam adagot nézni,de ha veszel amit én adok neki PURINA PRO PLAN JUNIOR(TÖBB FÉLE IS VAN) akkor van benne mérő pohár, na ott talán a súly vagy a magasság rávan mintázva és onnan ki tudod következtetni.A lényeg annyit amennyit egyből megeszik, ha már nme kéri vedd el ne hagyd előtte.Jah és a száraz tápot áztasd be meleg vízbe kb.5percig amíg megszívja magát és megpuhul könnyebben megeszi. Ha 4hónapos kortól elkezdi a fogváltást akkor lehet nem beáztatva is mert addigra erős lesz a fog(bár enyém csak áztatva eszi azóta is :-) )A fent említett tápokból majd bemásolok pár infót. a végén ez a fajta lett-lesz?Mi lett-lesz a neve?Jóéjt

2011. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!