Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy kiskutyát (Dalmata,Shar-pei,Bernáthegyi,Angol Bulldog)még nem tudom melyik fajtát.

De már minden oldalt meg néztem expressz, ebadta,....de semmi jót nem találtam ha valaki tudna nekem segíteni kérem szóljon (szuka, 2011-es születésű olyan 30ezerig) Előre is köszi :)


2011. jún. 26. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

Menj lejjebb, nézd meg milyen édes kis picurkák vannak ott.

2011. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
30ért vehetsz egy ideggyenge, szaporított, selejt kutyát. Egy tenyésztő 60ezertől kezdődik. Gondold csak át. Vagy veszel 10-15 évre egy jó idegrendszerű, egészséges, mindenféle betegségekre szűrt kutyát, vagy pedig egy beteges, jellembeli deffektusokkal rendelkező kutyát.
2011. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Ennyiért csak szaporítótól kapsz.Jó eséllyel ráköltöd orvosra inged-gatyád,és nem biztos,hogy a kutya életben marad.A felsorolt fajták mind problémásak,nem érdemes olcsón venned,hidd el.

Ha nem kiállításra szánod,fordulj a fajtamentőkhöz.

2011. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

A gond az, hogy mindegyik fajta amit írsz elég problémás. A Dalmatánál a vesekő, bernáthegyi Dp, shar pei alapból veseproblémás fajta, az angol bulldognak meg tényleg szinte minden baja van és gyakran szülnek császármetszéssel. Ezek pont nem azok a fajták amiket ezen az árkategórián kéne keresgélni hanem minimum 80 ezer forint felett, hogy biztosan egészséges kutyát kapjál.

Illetve menhelyeken, fajtamentésnél körülnézhetsz

2011. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Először olvasgass róluk egy kicsit..a dalmata betegségekre is hajlamos.Írok róluk pár sort. ;) (amúgy meg ilyen kutyákat nem biztos,hogy találnál 30.000-ig,max szaporítónál..sőt,menhelyen is akadnak dalmaták,bár nem 2011-es születésűek,de ők sokkal hűségesebbek lennének,hogy otthont teremtesz nekik,és nem a ketrecekben kéne nyomorogniuk)

Dalmata:

Mozgékony kutya.Majdnem mindig barátságos,bár néhány kan agresszívan viselkedhet más kan kutyákkal.(igen,vettem hogy szukát akarsz,azért leírtam ;))A dalmata az egyetlen kutya,amelynek veseköve lehet,illetve néhány vérvonalban előfordulhat a siketség is.

Shar-pei:

Ez a kutyafajta néha agresszív lehet,és olyan gazdának való, aki nem allergiás a kutyaszőrre,illetve aki hajlandó a gyakori fürdetésre.

Bernáthegyi:

Mérete miatt nem igazán felel meg városi tartásra.

Angol buldog:

Több egészségi problémával küzd.Kedves személyisége van,így remek társ válik belőle.

Nem sok minden,szóval nézz utána..majd még írok infót ha kell.

2011. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát jó! Amúgy köszi a részleges leírást, de ha már ilyen kutyát szeretnék akkor még szép hogy tudok róluk ennyit! :D

Nos ha buldit vennék akkor természetesen nem 30ért venném ezt csak általánosan írtam de a többi fajta 30ért már egész jól kapható! :D Jah és köszi a linket de a retriever nem az én világom! :D

2011. jún. 26. 16:44
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább 50ért keress, akkor van esély rá h tenyésztőtől kapsz, nem szaporítótól.
2011. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
te tudod...barátnőm 65 ért vett dalmatája pusztult el vesekőben 3 évesen...hozzátenném, hogy ennyiért nemvolt se törzskönyve, s szűrés a szülőknek....
2011. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
melyik tenyésztőtől vett törzskönyves oltott féregtelenített chipeltetett kutya kapható 30ért? Ne az expresszből induljunk ki. Bár tény, ilyen kutyáknak kikiáltott jószágokat 25ért is kaphatsz azon az oldalon, kérdés h megéri e neked.
2011. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De nekem nem muszáj hogy chipelve vegyen
2011. jún. 26. 18:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!