Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék kutyakiképző?

Hogyan lehetnék kutyakiképző?

Figyelt kérdés
Imádom a kutyákat és megszereztem az érettségit, most itt állok a tovább tanulás előtt és nem tudom mit válasszak olyat amivel biztos hogy a későbbiek során munkát kapnék de lehet h nem szeretném esetleg utálnám, vagy válasszam az amit szeretnék ,imádnám de nem biztos a munka a suli után , mondjuk még nem is találtam ilyen jellegű képzést sehol, mit ajánlotok ?
2011. jún. 26. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Kiképzésből nemigazán lehet megélni , így mindenképp tanulj valamit amivel el tudsz helyezkedni.Sokat kell tanulni ahoz , hogy valaki kiképző lehessen.Azt nem tudom hogy merre indítanak (ha indítanak) kiképzői tanfolyamot , de szemináriumok sokfelé vannak amikre érdemes ellátogatni.Valamint fontos lenne egy saját kutya amin a különböző tanítási módszereket ki tudod próbálni.
2011. jún. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van kutyakiképző OKJ-s képzés, de hogy indítanak-e, és hol meg mikor, azt nem tudom. Három dolgot javaslok, ahogy én elég közel kerültem a kutyakiképzéshez:

- Olvass sokat. Minden információ hasznos, akár a hagyományos, kemény módszerről van szó, akár a modern falkavezérség-elvű nevelésről. Mindenből tanulsz, jobban megérted a kutyák működését.

- Nézz ki egy állatmenhelyet, járj ki sűrűn kutyát sétáltatni, és gyakorolj rajtuk. A helyiek és a kutyák hálásak lesznek érte, te pedig rengeteg tapasztalatot gyűjthetsz anélkül, hogy bárkinek is kárt okoznál azzal, hogy pénzért vagy akárhogy félreneveled a kutyáját. A menhelyről hazakerülés után úgyis annyira új fejezet kezdődik a kutya életében, hogy az addigi esetleg nem tökéletes képzéssel sem ártasz senkinek, de a gazdi örülni fog, hogy ül meg fekszik a kutyája.

- A saját kutyáddal járj kutyaiskolába. Ne a legközelebbibe, hanem egy olyanba, amelyiknek az elveivel egyetértesz, ahol olyan kiképzők vannak, akiktől szívesen tanulnál.


Persze kutyakiképzésből csak akkor fogsz megélni, ha tényleg jó vagy, és akkor sem azonnal, hanem pár év után, amikor már ismernek és elismernek. Inkább kezdj el egy másik szakmát, ezt meg hobbinak, hogy kiderüljön, vagy-e elég tehetséges és szorgalmas ahhoz, hogy igazán jó legyél benne. Ha igen, akkor papír nélkül is ebből fogsz élni, de lesz tartalék szakmád. Szerintem ez a legbiztosabb megoldás.


És könyörgöm, használj több vesszőt meg pontot, ha másokkal kommunikálsz :D

2011. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 *LucaMolly* válasza:

Szia!

A nővérem a Népszigeti Kutyaiskola által meghirdetett Kutyakiképzés veztői tanfolyamra jár, neki nagyon tetszik!:) Ha gondolod, próbáld ki:

[link]


Remélm segítettem!

2011. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet egy tanfolyamon megtanulni. Max. az alapokat, de akkor még nagyon messze vagy attól, hogy igazi kiképző legyél. Ezt csak úgy lehet megtanulni, ha minél több különböző kutyával szerzel tapasztalatot. Kicsivel, naggyal, félőssel, agresszívvel, okossal, butával, hiperaktívval, lustával stb. Amúgy arra a kérdésre, hogy " mit válasszak olyat amivel biztos hogy a későbbiek során munkát kapnék de lehet h nem szeretném esetleg utálnám, vagy válasszam az amit szeretnék ,imádnám de nem biztos a munka a suli után" azt mondom, hogy csakis azt, amit szeretsz! Ha tényleg nagyon szereted, megtalálod a módját, hogyan élj meg belőle, de ha utálod, le fogsz ragadni egy szinten és nem tudsz továbblépni. Valahol azt olvastam, hogy az igazán sikeres emberek azokból lesznek, akik azt a munkát csinálják, amivel akkor is szívesen foglalkoznának, ha nem ők kapnák a fizetést, hanem nekik kellene fizetniük azért, hogy csinálhassák. Tényleg, amúgy van kutyád? Mert szerintem az első lépés egy saját kutya.
2011. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Ma a kiképzők legtöbbje ingyen csinálja. Ha meg is akarnak élni belőle, házhoz járást, bérkiképzést vállalnak.
2011. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ingyen kiképzés? Hol? Engem is érdekelne :D
2011. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem a kiképzés az ingyenes. Az iskolát fenn kell tartani. A legtöbb iskolán a segédek nem kapnak semmi fizetést.Max a saját kutyájukért, ha van és dolgoznak vele, nem fizetnek tagdíjat.
2011. jún. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen van kutyám , van 1 skotjuhász és mudi keverék a másik kutyus német törpe pincser.... a skotjuhász keverék iszinyatosan okos és értelmes, azonban nagyon pörgös egyénisdég, a németpincsert meg ugy vettük őt valoszinűleg elözöhelyen bántották és nem bizik senkiben csak a családban de igyis nagyon távolság tartó velem is miota beoltattam ,azota nem is negedi hogy nagyon felvegyem és megfogjam akárhogyan probálkozok....de nagyon imád velem játszani......
2011. júl. 3. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!