Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó megenni a...

Miért nem hajlandó megenni a tápot?

Figyelt kérdés

Már mindenféle tápot kipróbáltunk. A tescos-tól a Josera-ig. Először eszik egy kicsit, örülök, hogy végre találtunk egyet, amit megeszik, de mire legközelebb lerakom elé, csak ránéz és elsétál onnan.

Eleinte azt csináltam, hogy letettem elé a tápot. Délután 3-ig nem ette meg, akkor öntöttem rá valamit a mi ennivalónkból. Eleinte megtte a táppal együtt, de már csak lenyalogatja róla, a táphoz hozzá sem nyúl.

Így naponta megy a kukába a táp.


A kutya már sovány, de nem hajlandó megenni a tápot. 2 szomszédunk folyamatosan eteti az ő maradékukkal, de általában hetente 1x-2x.


Ha kézből etetem, akkor megeszi, de nincs naponta 1 órám beletömni a szájába. Főzni nem nagyon tudok neki.


Nincs semmi egészségügyi baja, nemrég voltunk állatorvosnál.

Mit javasoltok? Mit tudnék csinálni, hogy megegye? El lett kényeztetve??


2011. jún. 27. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1) Szomszédokat letiltani a kutya etetéséről.

2) Reggel (lehetőleg még hűvösben) leteszed elé a tápot, majd 5 perc múlva elveszed ami megmaradt.

3) Legközelebb másnap reggel kap enni.


Egy héten belül zabálni fog mint a kisangyal!

(Lehet este is etetni, csak akkor általában még melegebb van, kevésbé szívesen esznek a kutyák.)

2011. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

szia!


Szerintem hagyd a tápot, ha a kutyád nem szereti. Sok másfajta állateledel is van, pl főtt vagy nyers húsok, konzervek, szalámik, amiket megvehetsz. Ha annyira nem szereti a tápot, én nem kényszeríteném.

2011. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Persze előző, majd ő dönti. Ha esetleg a kutyának nem ízlik a csirkehús, majd kap libahúst. Ne legyünk már nevetségesek, azt eszik, amit kap! Rendesen megdolgoztatod, mielőtt ételt kap? 1-2-3 órás séta (mozgásigényétől függően) meg van? Az ételt max. 10
2011. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
percig hagyd előtte. Pár napon belül enni fog.
2011. jún. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

konzerv etetésére ne buzdítsunk, 90%a víz, alig van benne tápérték. Bár ha van pénzünk napi 5öt adni belőle...

Nagyon jól írta az előző. Ha máshonnan kap kaját, rendszeresen, valszeg nem lesz annyira kétségbeesve, ha elveszed előle az ételt, de előtte hagyni semmiképp sem szabad!

Minek dobod ki a tápot, amit nem eszik meg? Másnap nem lehet odaadni neki?

Lerakod elé, én még 10 percet se várnám meg, ha 5 percen belül nem át neki, elveszed előle, kalap kabát. Nagyon hamar rá fog jönni, hogy rajtad múlik, hogy éhen marad e (ha a szomszédok tényleg leállnak az etetéssel).

Amúgy még nincs elkényeztetve, de nem szabad ilyen kesztyűs kézzel bánni vele, hogy az van, amit a kutya akar. Kiteszed a tápot, ha nem eszi meg elveszed, és másnap odaadod. Amúgy is a kutyáknak a rendszertelen étkezésekhez van kifejlődve a gyomruk, nem is baj ha egy hónapban egyszer kétszer nem kapnak enni.

2011. jún. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyit mozgatod de éremes lenne etetés előtt legalább 1 órát jól megmozgatni!utána 20 perc pihi aztán ehet.
2011. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csináltam már azt is, hogy 1-1,5 órát játszottam vele evés után és ugyan úgy semmi.

Arra gondoltam, hogy azt hiszi, hogy ilyenkor azt jutalmazom játékkal, hogy nem eszik semmit.


Egy ideig azt csináltam, hogy ha evett egy kicsit (amit kézből megevett) utána játszottunk egy nagyot.

De félek a gyomorcsavarodástól, így ezt nem merem tovább csinálni.


Azért kell másnap kidobni a tápot, mert a ráöntött étellel megromlik.


Most járok egy helyre lovagolni, ahol 2 kutya van egy labrador keverék és egy bernáthegyi. Mindegyik sovány egy kicsit és kiviszem nekik amit nem evett meg. Viszek szárazat is és ha ők megeszik, akkor tényleg csak hülyét csinál belőlem a kutyám.

Most már azért tényleg túlzás, hogy bele kell imádkozni minden falatot.

2011. jún. 27. 09:30
 8/11 A kérdező kommentje:
*evés előtt játszottam vele.
2011. jún. 27. 09:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Leöntött táp 5 percig előtte,utána irány a hűtő.

Másnap nyugodtan megkaphatja.

Az én kutyám 4 napig nem ette a tápot(azelőtt én is kézből etettem),5.napon nekiesett,mindent megeszik.

Josera nagyon jó táp.

2011. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg az Acana Lamb & Aplle tápot, azt minden kutya szereti hátha a különös szagára rámegy :)
2011. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!