Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai bulldog vagy bullterr...

Amerikai bulldog vagy bullterrier?

Figyelt kérdés
Melyik könnyebben kezelhető?kiegyensúlyozottabb? Melyik tudja jobban kezelni a kisebb termetű állatokat?(pl kistestű kutyus,cicus stb.)
2011. jún. 27. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Amelyiket megnevelik, szocializálják. De kezdőnek nem ajánlanám ezeket a kutyafajtákat.
2011. jún. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek amerikai bulldogja van,nagyon jófej kutya és van mellette egy kistestű kutyájuk,mindkettő lány,a kisebbik érkezésekor a bulldg már kb 2 éves volt...jól megvannak...engedelmes kutya,de ez is nevelés kérdése...
2011. jún. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Én bullterrierpárti vagyok,van mini bull is.

A bulldog beteges,életképtelen fajta és lehet nagyon agresszív,idegbeteg.

2011. jún. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nevelés kérdése, és mindkettő egy nagyszerű vagy egy pokol rossz kutya lesz.
2011. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok múlik a nevelésen, de szerintem a fajta sem mindegy!


Hó a kérdés ezen én is sokat gondolkodtam mindig.. mert kinézetre nagyon hasonlítanak!!


Itt a kezemben egy kutyás könyv!


Francia Bulldog

34-40 cm.

7-14 kg

Mozgásigény: 5/2

Taníthatóság: 5/3

Szőrápolás: 5/2


Kezdetben harci kutyaként tartották.

ragaszkodó, kedves, tartása büszke, járása peckes, makacs és merészen harcias természetű. Szereti a kényelmet, gazdájához hűséges, igényli a törődést, játékos.


Boston Terrier

35-42cm.

6,5-11kg.

Mozgásigény: 5/3

Taníthatóság: 5/3

Szőrápolás: 5/2


Tartózkodó jellemű.

Az Angol bulldog és az angol terrierrel keresztezték.

Eszes, éber, játékra mindig kész, kiegyensúlyozott, szeretni való, lakásban is jól tartható, ideális családi kutya.



Ennyit írnak lényegében.

2011. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a bullterrierre szavazok! Igazi kis bohócok, nagyon szeretetéhesek, és szerintem szebbek is mint a bulldogok :)

Itt nézz szét, igaz hogy nem fajtiszták,de szerintem nagyon aranyosak, a 5339-es számú bulli keverék a kedvencem, ha nem lenne kutyusom haza is hoznám:


[link]


[link]

2011. jún. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lila Moszat ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha mind a kettővel rendszeresen naponta foglalkozol, játszol, tanítod:


am bull egy határozottabb, karakán, nagyobb, dominanciára hajlamos kutya. Rendkívül intelligens, ha megtalálod a megfelelő képzési módszert, és kellően határozottan le tudod törni a próbálkozásait. Amennyiben te vagy a falkavezér, abban az esetben egy igazi testőr.


Bullterrier: a divat sajnos kialakította a mini változatát is. Sok sok probléma adódik egészségügyileg a fajtából, főleg a nem tenyésztőtől származási lappal nem rendelkező szaporított "hulladék" esetében.



Minden kutyafajtánál a legfontosabb az idegrendszer állapota, amit egy minőségi tenyésztő tud csak úgy szelektálni, hogy ne legyen belőle gubanc. Ezért rendkívül fontos, hogy csak is kizárólag tenyésztőtől vásároljatok kutyát. különben hiába olvasgatjátok a fajtajellemzőket, egy szaporított kutyának messze soha nem lesz olyan mentalitása,habitusa mint egy minőséginek.


A küllemről nem beszélve, és főleg nem a milliónyi örökletes betegségről, amelyet a szülők egészségügyi szűrésével el lehet kerülni.


Tehát én inkább azt mondom, válaszd amelyik közelebb áll a szívedhez, de abból csak is kizárólag minőségi kutyát vegyél!

2011. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 compactegon ***** válasza:
így van, utolsó! egyébként a bullterrier divatosabb fajta, így jobb eséllyel futsz bele egészségügyi gondba. csak jó helyről vegyél ilyen fajtát, én személy szerint ambullt vennék. de a staffim mellé nem akarok :D
2011. jún. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2011. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!