Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig élnek a kutyák? Átlagba...

Meddig élnek a kutyák? Átlagban, bőv. Lenn. Olyan szomorú lettem!

Figyelt kérdés

Most olvastam, h 12 éves mopsz már nagyon öregnek számít, és erről jut eszembe, meddig élnek a kutyák? Tudom a hivatalos verziót, de mégis, mik a tapasztalatok? Tudom fajtafüggő, de nektek hány évet élt meg, milyen fajta, volt ismert betegsége, baleset?

8 éves a kutyusom és a szívem is összeszorul, ha arra gondolok, hogy egyszer búcsúznom kell tőle... ;,(

Ivartalanított, ez állítólag meghosszabítja az életét, de akkor is... Keverék, középméretű, de vannak ízületi problémái, 4 évesen gerinccsigolya gyulladása volt, azt hittem, belehal, de szerencsére nem. Rossz a tesfelépítése, ugyanis 44 cm magas a lába aljától a háta tetejéig és 85 cm hosszú a teste az orra búbjától a farka kezdetéig. a doki szerint terhelt emiatt a gerince, és úgy rettegek hogy baja lesz ebből!


Bocsi ha hosszú, de szeretném azt hinni, hogy sokáig élnek a kutyák!


2011. jún. 27. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyum 17 éves :) stefi pitbull keverék,de nagyon aranyos... én 18 éves vagyok,gondolhatod h ki leszek ha meghal :(:( ha jol van tartva egy kutya akkor sokáig él :)
2011. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első skótjuhászom 8 évesen lett elaltatva súlyos betegség miatt a doki javaslatára. Most a második 11 éves lesz és igencsak vénecse. Mellette a tacsi szintén 11 éves és nem látszik rajta a kor, csak a fehéredő pofiján. Tőle még 5 évre számítok jó egészségben, a juhásztól, hát hálát adok minden évszakért, mert pár hónapja azt hittük, elveszítjük.
2011. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

volt régen kuvasz kutyánk az 15 évet élt de fogai már nem voltak. :D

pitbulljaim fajtatiszta testvérek voltak és mind a 4 10 és 12 éves kora közt pusztult el.

hozzánkverődött korcs utcai vegyesem most 6 éves és olyan mint a kölök. mindig játszik, rohan. gondolom az is meg lesz még vagy 5 évet.

2011. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Nemrég pusztult el a kutyánk, 14 éves volt. Keverék, nem volt ivartalanítva sem, de nem hinném, hogy ez befolyásolta. Öreg volt már szegény, tiszta reumás, hiába kapta a szurikat, csak ideig-óráig segített rajta. Végül elaludt...
2011. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

04 vok

de hallottam már olyanról h 18 éves volt a kutya és bánatába pusztult bele mert panelba költztek a gadáji őt meg a suomszédnak adták, lehet h az még kihúzott volna 1 évet

2011. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag szerintem a 10-14 év... de előfordul 17-18 éves kutyus is.
2011. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Ez tényleg fajtafüggő.

De volt egy Golden Retriverem. Elvileg 10-14 évig élne a fajta de 17 éves volt. Aztán meghalt. Nem muszáj szerintem mindig hinni hivatalos verziónak. : P

2011. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem németjuhászaim voltak, 1 meghalt 12 éves, 2-t 12 évesen kellett elaltatni, súlyos beteged voltak, nem volt élet az életük. /lebénult, illetve agyvérzéses volt a 3./
2011. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
hivatalos verzió az átlag, a nagy többség beleesik abba a korba. Nyilván mind lefelé, mind felfelé lógnak ki egyedek. Nagyobb testűek általában korábban halnak, de ez nem azt jelenti h nem élhet egy német dog 18 évig, csak annyit jelent, hogy sokkal kisebb a valószínűsége, mint mondjuk egy tacskónál.
2011. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
A kistestű kutyák több ideig élnek. Van egy cocker spániel, aki még ma is él és 21 éves és sétál, teljesen egészséges, de általában 16 évig élnek.
2011. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!