Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már lassan félek elvinni...

Már lassan félek elvinni sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés
Komolyan annyi a neveletlen kutya itt, vagy csak nekünk van rossz szagunk, már nem is tudom. De póráz nélkül meg szájkosár nélkül hoznak visznek itt olyan kutyákat akik már 50m-ről ránkrajtolnak morogva ugatva a gazda meg csak kiabál utána és nem is foglalkozik vele a kutya, csak jön. Van olyan is aki csak úgy jön, mintha szaglászni akarna na és hirtelen megtépte az enyémet. Múltkor csak egy rövid, egy órás sétára mentünk, és nem túlzok, 5 kutya akart nekünk jönni, úgy kellett elkergetni az egyiket mert már minden határon túl ment. Volt hogy a semmiből ottermett egy kutya rögtön földre döntötte az enyémet és harapni akarta az enyém nyüszített meg a földön fentrengett a gazda meg nem gyözte leoperálni a hülye kutyáját rólunk és bocs bocs bocs bocs... Én meg viszem rendesen pórázon, akkor meg megy az összetekeredés meg minden. Utálom már. Mit lehet csinálni?
2011. jún. 27. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben csak azt lehet csinálni, hogy más helyre viszed el sétálni a kutyádat. Vagy beülsz vele a kocsiba és elmentek egy nyugisabb helyre sétálni.
2011. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagy testű vagy kicsi a kutyád? Nekem yorkie-m van, és amikor felénk elkezd jönni valamilyen nagyobb testű kutya, felkapom, és lefogom a száját (mert ez a kis bolond már ugatna is...). Aztán gyorsan elmegyek onnan.
2011. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
régebben én is sokat sétáltattam az enyém, de egy németjuhász megtámadott minket, mert a gazdája nyitva felejtette a kaput. azóta nem nagyon megyek vele, megviselt mindkettőnket
2011. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 B-Eniko ***** válasza:
100%
Közterületen kötelessége a kutya gazdájának minimum egy pórázt ráadni. Hívd a köztereseket, esetleg a rendőrséget, főleg ha ilyen vadállat kutyákat engednek szabadon. Minden esetben a gazda a hibás (pl. megharapja a te kutyád) mert olyan mintha közvetve ő követte volna el.Ne hagyd annyiban, mert rossz vége is lehet!
2011. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

hát az a baj hogy nem nagyon tudom máshova vinni, főleg nem kocsival mert az nincs, ott sétáltatom ahol lakunk, fura mert panelrengeteg mégis nagyon sok kutya van, majd minden lakásban 1-2.

kicsi testű, 5kg-os. múltkor pont egy yorki erőszakoskodott, az ami földre döntött egy pumi méretű fekete kutya volt, de láttam itt már rohanni gyereket sírva mert a palotakutyáját megharapta egy másik meg itt egyenesen lehülyéznek hogy miért sétáltatom pórázon a kutyám amikor itt mindenki anélkül szokta és az milyen rossz a kutyának. komolyan mi vagyunk a hülyék. mindig kérdezik miért nem engedik el miért nem engedik el.?? van aki lehozza a kutyát aztán elmegy kocsmába addig itt a környéken garázdálkodik van hogy több órát az idegbeteg ugatós támadós kutyája. most akkor jelentsem be a szomszédokat vagy mi? o.O nehéz az élet.

2011. jún. 27. 15:37
 6/15 anonim válasza:

Hagyad a francba a köztereseket, ilyenért úgyse fognak kijönni. Rendőrök meg főleg nem.

Tényleg csak az a megoldás amit már írtak, hogy máshova mentek sétálni.


Még annyi, hogy ha már összekaptak, akkor amelyik kutya épp fogja amásikat, emeld fel a 2hátsó lábát.Azonnal elengedi a másikat.

2011. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hol van ez a környék? Ha nincs messze oda megyek az enyémmel kicsit rendet rakni.
2011. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Velünk olyan vol egyszer,h sétaltattam porazon a kutyat(akkor 9honapos lehetett,de akkora mint egy lo,kopo-németjuhasz keverék) és a nagy füves terület szélén mentünk,egyszercsak elkezdett futni felénk egy csapat kutya,gazdaikat nem nagyon érdekelte,szerencsére nem voltak vadak. Tegnap meg 4 honap utan elöször elengedtük(marcius elején talaltuk),megnézni hogy viselkedik. Minden oké volt,amig a tavolban ki nem szurt maganak 1kutyat. Hiaba hivtam,nem figyelt. Csak ö baratkozni ment,nem tamadni. Attol félek csak,ha a masik kutya ramorom nem hozna-e ki belöle is az agressziot. Szerencsére az a kutya nem volt harcias.
2011. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha olyan könnyű a kutyád akkor kapd fel.Vagy mi úgy szoktuk ,hogy nekem van egy welsh terrierem és mi elszoktuk kergetni mert a kutya a fölényt is nézi.Ha a kutyáddal rohansz felé akkor elfog szaladni úgyan is tudja ,hogy ti nyernétek.Mi múltkor egy harapos huskyt kergettünk el.
2011. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Veszel paprika,- vagy bors sprét. Ha jön feléd az idegen kutya, szépen belefújsz a képébe.
2011. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!