Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszer megismerkednek majd?

Egyszer megismerkednek majd?

Figyelt kérdés
Ezt a macskák kategóriához is írhattam volna mert mind a kettőről van szó. Ma hoztunk egy berni pásztor kölyök kutyust, de ezen kiv. nekem van egy macskám és annak négy 4 hetes kiscicája. Mikor a macska meglátta a kutyát rögtön megijedt és fújgatott. A kutya még nagyon félénk ő csak nyüszített. (irtó nyugis kutya)megértem a macska félti a kölykeit de ha a cicák nagyok lesznek akkor megfognak barátkozni a kutyával? pár db cica el fog kerülni máshova.
2011. jún. 27. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Alapba nem bírják egymást. Legalább is én csak kutyára fújtató macskát láttam már kölyöktől független van-e vagy nincs, kivéve ha együtt nőnek fel.HA megoldható ne legyen egy légkörbe.Nem tudom a kuty mennyi idős ,de ha jól tudom 3hónapos korig más állattal nem találkozhat, amíg oltás nincs meg neki.Amúgy vitt bari nőm egy kiscicát még régen haza,de az akkori macskája nem bírta fújt rá, tehát nem csak kutya-macska viszony van így...kutyához, kutya toleránsabb picit
2011. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kb 2 hónapos a kutya
2011. jún. 27. 22:07
 3/5 A kérdező kommentje:
kb. 2 hónapos a kutya
2011. jún. 27. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan találkozhat a macskával, nem sok közös betegségük van amit elkaphat a macskától. Az öreg cicát már lehet, hogy nem fogod összebarátkoztatni vele, de a kicsikkel nem lesz gond. Az én talált kölyök cicámat olyan jól sikerült a kutyámhoz szocializálni, hogy azóta volt nálunk vendégségben más kutya is, és habár azzal nem lettek haverok, de legalább nem félt tőle, símán járt-kelt az új kutya körül is.
2011. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem hinném, hogy a kicsikkel gond lenne. Nőtt már fel kiscicám olyan kutya mellett, aki előszeretettel kergette az udvarra tévedt szomszéd macskákat. A kicsinél megtanulta, hogy hozzánk tartozik, sokszor hordozta is magával :D. A cica is megszerette, annyira, hogy az új kutyámat is első naptól elfogadta. Bár mikor hazahoztuk, csak bámulta messziről, hogy ez meg mi akar lenni. Csak akkor merte messziről is szagolgatni, ha aludt a kutyus. Azóta imádja: nyávog neki, dorombol, bújik hozzá, "simogattatja magát". :D

Szerintem nálatok se lesz gond, szoktasd lassan egymáshoz őket. Az anyamacskára figyelj, nehogy belekapjon a kutyusba, neadjisten a szemébe. Ha barátok nem is lesznek, egy idő után biztos megbékélnek a másik jelenlétével.

2011. jún. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!