Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak az én kutyám szemétkedik...

Csak az én kutyám szemétkedik állandóan?

Figyelt kérdés

Amióta rám sózták a szuka kutyám, azóta ( gyerek korától ) állandóan újabb és újabb rosszaságokat agyal ki.

Most három és fél éves, de ezekről nem szokik le soha.

Éppen festem a szobám, ill. nappal, és a kisasszonyt nem rég ivartalanították, ezért bent van a szobámba, hogy tudjak figyelni rá.

Jött a szomszéd, hozott valamit, én kimentem félre tettem az ecsetet. Mire visszamentem, ( kb tíz perc ) a festékes láda lent a földön, és a fél láda festék meg a padlón, függönyön stb. mindenfelé.....

Ez olyan 20:30 körül volt, most végeztem a vakarászással.

De sok más egyéb dolgai is voltak már. :-(

Nagyon komolyan elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy élvezi.

A fiú kutyám ( hét és fél éves ) egész eddigi élete során nem babrált ki velem szinte soha. Max gyerek korában voltak egy két csínytevései.

Totál kész vok..... :-(


2011. jún. 27. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen le van mozgatva minden nap. PErsze msot a műtét miatt nem, de ha lefárasztod naponta, nem lesz energiája ezeket csinálni. Azért csinálja, mert rájött, ha rosszat csinál, legalább amíg mérgelődsz vele, addig vele foglalkozol. Nem tud beszélni és nem tudja megmondani, hogy "Hé figyelj már rám is!" ehelyett csinál valami olyat, amiért tuti ráfigyelsz.

Nem csak a kutya a hibás. Játszál vele, fussatok stb.

2011. jún. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Milyen kutya?

Már eleve nem szeretheted nagyon("szemétkedik","rám sózták"),a kutya ezt pontosan érzi.

Mozog eleget?Jó,nem most,a műtét után,de azt írod,hogy már kiskora óta csinálja.

Egy kutya nem szemétkedik azért,hogy bosszantson,hanemígy akarja felhívni a figyelmedet magára.A szidás is azt jelenti,hogy foglalkozol vele,tehát elérte a célját a kutya.

2011. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hááát. Mindkettő dolgozik, de most szabin vok. Ezt a mai húzását séta után csinálta. Itt a határba nagyot szoktunk kerülni, igaz most nem futkározhat, és most csak hosszú pórázon mehet ki, de igen szoktunk labdázni, imádja ha dobálom neki.

És mégis állandóan agyal, hogy hogyan tudna kitólni velem. :-(

2011. jún. 27. 23:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerinte nincs rendesen lefárasztva. Addig sétáljatok, fuss vele vagy labdázz, amíg éppen csak sétálni tud.

Én is ezt csinálom. Van egy magyar vizslám, aki örökmozgó. 1 órát labdáztam vele, addig amíg már csak sétált a labdával, utána ráraktam a pórázt sétáltunk egyet, amikor haza jöttünk, újra labdáztunk negyed órát. Így a nap hátra lévő részében elégedetten fekszik az udvaron. Pedig nagy udvarunk van, kedvére rohangálhat, de ugye az udvar olyan mint egy nagy kutyaól.

2011. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azért írtam hogy rám sózták, mert SOS-be el kellett hozni az első tulajtól, és a tenyésztőhöz nem mehetett vissza.

Tehát vagy a sintér telepen vagy az utcán landolt volna.

Nálunk volt, hely, így jöhetett.

Szőrnyű állapotba került hozzám, de sikerült jó kondiba hozni.

2011. jún. 27. 23:09
 6/11 anonim ***** válasza:
ugyan már ezt csak bebeszéled magadnak , hogy a kutyád direkt "rosszalkodik". ha nem tud viselkedni , az igenis részben a te hibád. tessék megtanítani neki , hogy mit szabad és mit nem, ha magadtól nem megy, kutyasuli :) sok sikert
2011. jún. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

23:09.


Mi napi háromszor vagyunk kint több mint egy órát. ( amúgy is muszáj kimenni velük, mert a kertbe nem hajlandóak nagy wc-ni )

Most is nagyot kerülünk, napi háromszor, de most a cérnákkal nem futhat.

2011. jún. 27. 23:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Értem, hogy kerültetek egy nagyot. De ezek szerint a mozgásigényét nem elégítitek ki. Hidd el, ha egy kutya ki van fárasztva, nem fog vödröket döntögetni, kertet ásni, szétrágni mindent. Örül, ha van annyi ereje, hogy lefeküdjön aludni.
2011. jún. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt persze nem a műtét alatt gondolom, de írtad, hogy már 3 éve ezt csinálja.
2011. jún. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókat kiegészíteném annyival, hogy láthatóan nincsenek szabályok felállítva a kutyával szemben. Egyik alapvető szabály, hogy ami nem az övé, ahhoz nem nyúlhat! Én bármit széthagyhatok, a kutyámtól az másnap is ugyan ott lesz. Sajnos nekem ez annyira természetes, hogy amikor vendégségben voltunk, akkor a telefonom bánta. Utána mondta is a vendéglátónk, hogy semmit sem szabad széthagyni, mert az a kutyák szájában végzi.
2011. jún. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!