Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes, agressziv kutyával...

Veszélyes, agressziv kutyával mi a teendő?

Figyelt kérdés
Az egyik bp-i lakótelepen élek a párommal a kislányommal és kiskutyánkkal.Itt a lakótelepen a kutyatartók életét megneheziti egy család,aki 2 veszélyes németjuhász kutyát tart.Ezek a kutyák ki vannak képezve őrzés védésre,nem is ez lenne a baj,hanem,hogy a gazdáik előszeretettel uszitják kutyáikat gyanútlan kutyasétáltatók ártatlan kutyáikra!!!Ezek a kutyák több kutya életét oltották ki,ha egyszerre ketten vannak sétáltatva,szabályosan közrefogva áldozatukat és szétszaggatják,de külön külön is veszélyesek !!!Legutóbb 2 hete öltek meg egy kiskutyát.!!!A rendőrség ki lett hivva,de mivel a kutyák addigra pórázon voltak,nem csináltak semmit!!!Már több alkalommal lett a rendőrségre bejelentve,de ők arra hivatkoztak,hogy amig emberi támadás nem történik ,nem csinálhatnak semmit.Az is durva,hogy a gazdáik állitólag örömüket lelik ebben!!! :/Szerintetek mit lehet ez ügyben tenni,már én sem vagyok egyáltalán nyugodt amikor a kutyámat sétáltatom,ki tudja mikor futok össze velük véletlenül ?!! Ezeket a kutyákat el kellene vitetni innen,szerintem csak idő kérdése mikor támad ne adj isten kisgyermekre !!!
2011. jún. 28. 08:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg emberre is fognak támadni , mikor valaki majd a közéjük és a saját kutyája közé áll, vagy felkapja a sajátját.

Fel kéne keresni egy állatvédő szervezetet vagy esetleg még egy jogász tudna tanácsot adni.

Én készítenék fényképet az illetőkről és a kutyákról is aztán feldobnám a netre némi "kísérő szöveggel" lehet hogy nem sokat ér de legalább messziről felismerik majd őket.

2011. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 D.O.81 ***** válasza:
84%

Folyamatos panasz a rendőrségen.

Jelented a közjegyzőnek.

Bírósági feljelentés.

Gázspré, sokkoló beszerzése önvédelem szempontjából, ugyanis, ha már a kutyát ártalmatlanítottad, akkor a f@szkalap gazdáját is ártalmatlanná kell tenni.

Felbérelsz verőlegényeket, akik a kutyákkal is el tudnak bánni és a gazdácska fejébe belevereted, hogy a lakótelepen ilyet nem szokás művelni, tessék beilleszkedni.


Nagyjából ennyi, amit most tudok javasolni.

2011. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Paprikaspray mindenesetre mindig legyen nálatok. És lennének még ötleteim...de az a baj, hogy nem a kutyákat kellene büntetni, hanem a gazdákat. Jobb ötletem nincs, keressetek valakiket, akik beleverik a gazdik kicsi fejébe, hogy ezt nem csinálhatják.

De lehet, hogy tartanék még magamnál petárdát, sokkolót. A lényeg, hogy a kutyák frászt kapjanak, mert szerintem őket nem fogod tudni lerugdalni a kutyádról, ha támadnak :(

2011. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen,valamit muszáj tenni !!!Elég hirhedtek,sokan ismerjük látásból őket.Már a 2 német juhász elég figyelemfelkeltő.Én ha messziről meglátok egy (másik) német juhász kutyát már össze kapódik a gyomrom ,ha meg őket veszem észre messziről rögtön megyek ellenkező irányba.Nem méltó ez a viselkedés a fajtához,bár igazából a beteg lelkű gazdáik tehetnek róla,hogy ilyenek lettek !!!
2011. jún. 28. 08:53
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Részemről a német juhász az egyetlen fajta, amiben soha nem tudnék bízni:(

A környékünkön az elmúlt 10 évben 2 kiskutyát szedtek szét, mindkettőt német juhász, és az én kutyámat is német juhász akarta megtámadni. Pedig még csak azt sem mondhatom, hogy a kutyám bármit csinált volna, ami idegesítette. Kb. 50 méterre sétáltunk a kutyától, amikor az elkezdett rohanni felénk...a gazdája meg kiabált, hogy vegyem fel a kutyámat. Amikor odaért azt hittem, ránk fog támadni. Szerencsére nem történt semmi, de a gazdája iszonyatosan elverte a kutyát. Azt mondta, hogy már mindent megpróbált, de sajnos nem szereti a kistestűeket, és azt is elmondta, hogy "már többet bedarált"

Na ekkor mondjuk eldurrant az agyam, és megkérdeztem, hogy akkor mi a francért van póráz nélkül??

Hagyjuk is.


De tényleg, annyit tudtok tenni, hogy sűrűn bejelentitek, kihívjátok a közterületeseket. Ha a kutya póráz nélkül van, azonnal pénzbüntetést kapnak.

Ti pedig legyetek felkészülve.

2011. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Keressétek fel a Német Juhász fajtamentő egyesületet, próbáljatok segítséget kérni. Folyamatos rendőrségi bejelentések, feljelentés. Szólni kell a jegyzőnek is, mivel úgy tudom hogy kutyát uszítani állatokra, emberekre törvénybe ütköző. Próbáljatok bizonyítékokat gyűjteni képek, VIDEÓK! És minél többen legyetek azok akik tudnak bizonyítékokat adni és feljelenteni. Összefogással lehet valamire jutni.


Azt nem ajánlom hogy beszélj a gazdáikkal, mert a leírtak alapján tipikus "kicsi a p*csöm ezért menőzök a kutyáimmal" szindrómában szenvedő primitív élőlények. Sajnos az ilyen emberek miatt van sok előítélet bizonyos kutyafajtákkal szemben, és sok ilyen ember miatt mennek tönkre a kutyafajták.. Kitűnő példa erre a Német Juhász, hiszen annyi köztük az ideggyenge, beteges hogy nem lehet már számon tartani. Azt meg gondolom mondanom sem kell, hogy az ilyenek nem színvonalas kennelből veszik a kutyáikat.. Szóval van két idegbeteg, agyonszaporított, kiszámíthatatlan kutya, akik terrorban tartják a környéken élőket. Hát szégyen gyalázat.. Ez Magyarország, ez a Világ és ilyenek az emberek! Undorító.

2011. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyunk, csak a kutyák nálunk nem hallgatnak a gazdájukra, ha sétáltatja őket. Kaukázusi juhász és német juhászról van szó! Kutyákra eddig nem támadtak, de embert már megközelítettek veszélyes mértékben, ezenkívül széttéptek nálunk 3 kecskét. Ráadásul kertes ház, a gazdi persze nem ott lakik, 2 naponta jár ki, a kutyák néha simán átugorják a kerítést. A petárda jó ötlet, szoktunk magunkkal vinni, elijeszti a kutyákat. Nagy botokkal járunk mindig, ha arramegyünk, egyszerűen félelmetesek!
2011. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
budapesten hol? csak h más aki bp-i el tudja őket kerülni
2011. jún. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez megtörténhet, illetve azt meg végképp nem, hogy ilyne előzmények után senki nem tesz semmit!!!!


Milyen népség él azon a lakótelepen?!

2011. jún. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha szépszóval és törvénnyel nem megy, akkor próbálj összeszedni pár nagyobb kutyát (persze gazdistól) és hetente egyszer-kétszer masírozzatok el a németjuhászok felé elrettentésképp. 4-5 darab 50-70 kilós kutyus elég lenne. Lehet, hogy visszább venne az arcából az a gazdi.

Sajnos én nem tudok "beszállni", mert nem BP-en lakom, de felénki is van 2 nj. akiktől sokan rettegnek. Én még nem sokszor találkoztam velük szembe, mert amint meglátja a póráz nélkül sétáltatott 70 kilós kutyámat, azonnal összeszedi a sajátjait és menekülőre fogják akár már 200 méter távolságból is. :) Pedig egyszer már mondtam neki, hogy az enyém jól szocializált kutya és nem agresszív.

2011. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!