Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám retteg az idegenektől...

A kutyám retteg az idegenektől. Hogy tudnám megtanítani neki, hogy nem bántják?

Figyelt kérdés

VAn egy kiskutyám,nemrég kapta meg az utolsó oltást,elkezdtünk sétálni. Eleinte ugye nagyon félt mindentől,pár nap alatt azonban megszokta a többi kutyust, autókat. Az egyetlen,amivel nem boldogulok,az az idegenektől való félelme. Nem az emberektől fél,mert akit megismer, attól egyáltalán nem fél,sőt,imádja őket. De ha egy idegen elmegy mellette,vagy odajön hozzám sétálni,akkor iszonyúan fél. Azt olvastam,és az eddigi tapasztalatom is azt mutatja,hogy a legjobb módszer szembesíteni a problémával. Elsőre kegyetlennek tűnik, de nem hagyom,hogy kimeneküljön, nem szólok,nem nyugtatgatom. A többi dologtól így sikerült elérni,hogy ne féljen. Pl. az elején,ha kutyaugatást hallott,lecövekelt.Engem nem érdekelt,mentem tovább,és húztam. 2nap múlva már farokcsóválva jött :)

A baj az,hogy az emberekkel ez nem jött be. Próbáltam,hogy megfogtam,és kértem,hogy simizzék meg,de akkor meg félelmében odakapott. Viszem mindennap sétálni,emberek közé,most már annyit fejlődött,hogy ha elmennek mellettünk,nem túl közel,akkor nem ugrik meg.

Mit tehetnék?


2011. jún. 28. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Még kicsi azért ilyen félős, majd ahogy nől, leszokik erről és, akkor majd nem fél, hanem neki megy az embernek. :P
2011. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bernáthegyi,és bernipásztor keverék :)
2011. jún. 28. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!