Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány naponta fürdetitek a...

Hány naponta fürdetitek a szobakutyátokat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
2 havonta
2011. jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem naponta, az nem való kutya bőrének. árt neki a sok fürdetéstől nagyon csúnya bőrbetegségeket kaphat mert lemosod a természetes védelmét.

3 havonta, ha porosak pl a futtató után nedves ronggyal áttörlöm őket

2011. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Naponta????

Félévente.

2011. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én kéthetente szoktam, mert kéthetente egy hétvégét vidéken, sárban, mocsokban töltünk, ráadásul hosszú a szőre, ápolni kell. :D Mondjuk olyankor sem ilyen nyolcféle sampon meg balzsam meg mittudoménmicsoda szereket kenek rá, hanem egyszer alaposan kiöblítem meleg vízzel a piszkot, aztán sampon rá, aztán azt is kimosom, megszárítom, kikefélem, ennyi.
2011. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nekem kéthónapos törpespiccem van és azt mondta a gazdi,hogy hetente fürdessem. akkor ez sok? és egyébként tudtok valamit, hogy ne legyen nagyon szaga? mert ahogy belépek a házba azonnal érződik.
2011. jún. 28. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy a gazdi? :)

A kutyát olyan ritkán kell fürdetni, amennyire csak lehet. A legtöbb piszok úgyis lejön magától, vagy egy alapos fésüléssel. Ha sokat fürdeted, akkor eltűnteted a kutya természetes védelmét a bőréről, és mindenféle válogatott betegségeket fog összeszedni, ami ellen az átlagos kutyák védve vannak.

A szaga meg nem normális, és nem is valószínű, hogy a szőréből jön, hacsak nem fetreng döglött állatokba meg ürülékbe, de arra nyilván tudod a megoldást. Nem tudom, mit eszik, de attól lehet büdös a szája (amitől nyilván egy idő után a környezete is büdös lesz), illetve a bűzmirigyével lehetnek problémák, szerintem nézesd meg egy állatorvossal. Egy egészséges, tiszta kutyának nincs szaga, max. ha elázott.

2011. jún. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

jah de én vagyok a gazdi:) az előző gazdija mondta, 4 napja van nálam.

egyébként Royal száraz kutyaeledelt eszik. pár nap múlva megyek oltatni, akkor majd rákérdezek erre. köszi:)

2011. jún. 28. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Gondolom nem nagyon értesz a kutyákhoz.(de a volt gazdi sem akitől kaptad a kutyát)

A kutya ragadozó állat.A ösztönében benne van,hogy a saját szagát el kell tüntetni valami más szaggal,hogy tudjon vadászni.

Egyes vadászkutyák pl: meghemperegnek más vad piszkába,így elnyomva a saját szagukat. Az én beagle kutyám is csinálta ezt,főleg fürdés után.Minden kutyának van egy természetes szaga.

A kiskutyákat például ritkán kell fürdetni,mert sokáig szüksége van az "anyja"szagára ami rajta van.Ha sűrűn fürdeted a kutyádat egyrészt komoly bőrbetegséget is kaphat,másrészt irritálni fogj a nem természetes szagok(sampon) és mindent elkövet,hogy valami más szagot vegyen fel.(akár a saját piszkába is beledögönyözi magát)

Ezért inkább 4-6 havonta fürdess csak meg.HA sáros,akkor elég egy vizes rongy amivel áttörlöd..

A jellegzetes szagától nem igazán fogsz megszabadulni.Legfeljebb ha kan kutya akkor kiheréltetheted és csökken a szaga" Idővel az orrod hozzá fog szokni..

2011. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát igen, valóban nem volt még szobakutyám:) a volt gazdija viszont tenyésztő... na mindegy, köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 28. 18:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Yorkshire terrierem van, nyáron havonta fürdik, mert amikor lenyírja a szőrét a kozmetikus, akkor meg is fürdeti.

De ha télen nem viszem kozmetikushoz 4 hónapig, akkor 4 hónapig nem fürdik:) Itt-ott megmosom, ha szükséges, de a rendszeres fésüléssel rendben lehet tartani.

2011. jún. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!