Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Szlovákiából viszek át...

Ha Szlovákiából viszek át kutyát Magyarországra arra kell a kutyának útlevél és csip?

Figyelt kérdés
szeretnék venni egy kiskutyát Szlovákiában. Vámellenőrzés a két ország között már nincs. És azért elég drága a csip meg az útlevél + az oltások. Szerintetek így áthozhatnám a kutyát csip meg ilyenek nélkül?
2011. jún. 28. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

sehogy. Ha megállítanak (nem csak a határon,akárhol) és nincs nálad útlevél akkor fizetsz itthon 80.000 forintot. A szlovákoknál nem tudom. A kutya pedig megy karanténba a te költségeden.

és itthon úgyis chippeltetned kell, mert különben jövőre már adót fizetsz, és oltanod is kötelező

2011. jún. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
kell. Máshogy nem lehet megoldani mert ha elkapnak nagyon durván megbüntetnek és bezárják karanténba a kutyát a te költségeden.
2011. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi Szlovákiából hoztuk a kutyánkat, a párom egyszerűen elment érte, és útlevél nélkül hozta el másfél éve. Ellenőrzés nem volt, mert meg vannak nyitva a határok. A további oltásokat, és a chipet már itthon kapta meg.
2011. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kedves előző, szerencséje volt. bármelyik úton megállíthatták volna, nem csak a határon. és akkor fizet,a kutya pedig megy karanténba
2011. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges, akkor nekünk szerencsénk volt. Bennünk akkor ez a kérdés fel sem merült. Utánanéztem az előbb, és valóban, EU-s útlevél kell a kutyának csippel együtt.
2011. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
de ki tudná meg, hogy én más országból hoztam a kutyát? nem lakunk messze a szlovák határtól és itt még soha nem találkoztam rendőrökkel mikor arra jártunk. Ha meg itthon megkérdezné valaki, hogy honnan van a kutya akkor egyszerűen azt mondom, hogy ajándékba kaptam a kutyust. úgy meg csip se kéne neki.
2011. jún. 28. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:

ha itthon kapnak el akkor ha nem is útlevél,de oltási könyv kéne. anélkül is 80.00. és január óta itthon se vehetsz kutyát chip nélkül, tehát mindenképp fizetsz.

(jövőre pedig kemény 5-10 ezer adót évente minden chipezetlen kutyára)

2011. jún. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2010. június 1. óta KÖTELEZŐ a csip minden olyan esetben ha a kutya gazdát cserél > tehát ha ajándékba kapod akkor is. Legkésőbb az állatorvosnál kiderül, és akkor akkor kell chippeztetni.

(Egyébként te most komolyan max 5-6 ezer forinton spórolsz amit egy kutyának az életében egyetlen egyszer kell kifizetni??? röhej....)

2011. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan áthozhatod. Nekem ismerősöm hozott Ukrajnából Törpepincser kölyköt. Gondolod szerintem, hogy mekkora volt a kölyök. kb mint egy kölyökmacska. Elaludt a kocsiban, senki nem vette észre.

Azt tudni kell, hogy Ukrajnában nagy divat a fajtatiszta állat, mindenfélét be lehet ott szerezni.


csak a méret miatt:

[link]

2011. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nekem 20 000 forintot mondott egy állatorvos a csipért nem pedig 5 ezret :) ha csak annyi lenne röhögnék rajta én is és megfizetem
2011. júl. 1. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!