Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel jobbak az elméletile...

Mennyivel jobbak az elméletileg felső kategóriás tápok a közepeseknél?

Figyelt kérdés

Mert én elég sok táp összetevőjét végigolvastam és pl. a royal canin búzával, kukoricával kezdődik, nem írják mennyi hús van benne. És ott van pl. a Dado vagy flatazor táp, ami hússal kezdődik, feltüntetik a mennyiségét is, van benne vitamin, halolaj stb.


Ezek szerint nem éri meg drágát venni?


2011. jún. 29. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezzel nem kaptam választ a kérdésemre, mivel nem a fehérje, zsír stb %-okat néztem, hanem az összetevőket. Azt, hogy miből adódik a fehérje stb.
2011. jún. 29. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
semmiben, a Royal, Eukanuba stb esetében a reklámot fizeted meg de pl a Josera, Flatzor, Dado ugyanolyan jó mint ezek. Én is tudok neked nagyon híres amerikai kennelt aki Dado referencia kennel és a tenyésztője szerint nagyon jó táp ami igaz is.
2011. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy ott van a Brit nevű középkategóriás táp.

A durván emésztési problémás kutyámnak minden nagynevű divattáptól baja volt,a Brittől semmi baja.

2011. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem is igazuk van a fenti hozzászólóknak, de erre igazából egy állatorvos tudna jó választ adni.

nekem pl. kölyök KÁJom van, és most, hogy nagyon gyorsan nő nagyon oda kell figyelni, mit kap, nehogy később mondjuk csontrákja legyen mert sajna ennek a fajtának ez a gyengéje.

És az állatorvos azt mondta, adjak neki Acana-t.

Azt nem is lehet akárhol kapni, olyan speckó, most fog rá áttérni az én kutyám.

2011. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Hát attól függ. Szerintem édes mindegy. 50 évvel ezelőtt is voltak kutyák a világon. Csak arra kell szerintem figyelni, hogy ha kölyök a kutyusod, akkor kölyök tápot, ha nem akkor a sima táp is elég jó. A páromnak boxer kutyusai vannak évek óta. Az előző kutya csupa méregdrága konzervet meg tápot kapott, a mostani kutyája sima olcsó tápot kap és többet élt mint a másik. Egy jó középminőségi táp bőven megfelel sztem. Én a kicsi bolognese-emet Friskies-el etetem (600 ft /kg)
2011. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Friskies egy nagy rakat színezett gabona,és jó drágán is veszed.

Van pl.a Josera vagy a Brit,olcsóbbak,és nincsenek teli kémiai ízfokozókkal,színezékkel.Webáruházak házhoz is viszik.

Minden állatorvos azt a tápot ajánlja,amelyik forgalmazójától pénzt kap.

2011. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, valóban nem a márka számít, hanem az összetétel. Szerintem pl. a Royal Canin egyáltalán nem éri meg az árát..


OFF: 20:06! 50 éve nem ilyen hulladékokból álló tápokat ettek a kutyák! Vágóhídról húst, maradék ételeket.. Friskisért, Pedigreert, amibe jóformán semmi hasznos nincs a kutya számára pofátlanság elkérni annyi pénzt, mert ott tényleg csak a reklámot fizeted meg. Nézd meg az összetételét..

2011. jún. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Márkája válogatja, van amiből megéri, viszont van olyan, amiből a közepes jobb, mint a másikból a felső kategóriás. Nem biztos, hogy a drágább a jobb, ha az agyon van reklámozva, akkor inkább azt fizeted meg. Ha nem keverék a kutyusod, akkor azt javaslom kérdezd meg a fajta egyik sikeres tenyésztőjétől, hogy az adott fajtánál és életkornál mit kell figyelembe venni, az orvosnak mind "egykutya". Végül pedig a puding próbája az evés. Vegyél egy kisebb mennyiséget a kutyádnak próbára. A széklet mennyiségi változása, állaga hamar szembetűnik, a kutyád közérzete és szőrzete néhány hét alatt reagál a lényegi különbségre.
2011. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!