Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kenjem be a sebet az arcán?

Hogy kenjem be a sebet az arcán?

Figyelt kérdés
Egy 10 éves németjuhászról van szó.Az orvos kitisztította neki(altatásban), és adott krémet, amivel be kéne kenni, egyszer kétszer sikerült is.Az a baj, hogy állandóan kivakarja a sebet ,a gallért meg nem javasolták neki.Attól félek, ha visszaviszem, megint elaltatják és nem ébred fel.Elég erős kutya, szinte lehetetlen lefogni(az orvosnál is hárman fogták le), nem merek neki odanyúlni, mert megkapná a kezem.Köszi előre is a tanácsokat! :)
2011. jún. 29. 18:56
 1/7 anonim válasza:
Nekem is németjuhászom van, neki meg a másik kutyánk tépte ki a szőrét a hónaljánál úgy, hogy kisebesedett. A kutyát nem szabad lefogni. Félelmet keltesz benne, és támad. (Mondjuk már amelyik, mert az enyém tisztel). Én úgy kentem be neki, hogy oda hívtam, és elkezdtem vakarászni. Majd magától lefeküdt, mikor megnyugodott, és majdnem bealudt, akkor kentem be, ha felemelte a fejét, akkor rászóltam.
2011. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szólj rá szigorúan, ha vakarja. Nálam egy pár rászólással szót fogad.
2011. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha félsz hogy odakap, akkor előtte nyugtasd le egy kicsit simogatással, vagy érd el nála hogy lefeküdjön és úgy simogasd egy kicsit (ne a hasánál, mert ugye azt játéknak is veheti és mégjobban fel lesz spannolva), és amikor már látod rajta egy kicsit a megnyugvást akkor kend be neki.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit, jobbulást a kutyusnak :)

2011. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nem az enyém a kutya, csak a gazdi nem törődik vele.Megpróbáljuk.
2011. jún. 29. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig a gallérnál nincs jobb a kivakarás ellen.

Lefogás: szögesnyakörv + szájkosár, 1 ember fogja, két lapockája térdközi, 1 ember keni, ha kell kikötöd.

Elsőre durván hangzik, de ez a legjobb megoldás, tapasztaltam.

70kg-s németjuhászom is volt, meg nem harapott volna, de másképp nem lehetett lefogni vizsgálatkor, vagy oltáskor.

2011. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én bizony ilyen sebnél feküdtem éjjel nappal a kutya mellett 5 napig. és ahogy megmozdult és vakarta volna magát azonnal rászóltam. Úgy aludtam,hogy fogtam a lábát.
2011. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki gallért. Állatorvosnál, állatpatikában kapható.
2011. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!