Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyánk ne...

Mit tegyek, hogy a kutyánk ne a lábtörlőre az ajtóba feküdjön?

Figyelt kérdés
Arany húsom mindig az ajtóba fekszi a lábtörlőre. naponta többször is ki kell porolnom azt, s leseperni a teraszt. Elzárni nem akarom, ő is családtag. Örkbefogadtuk 2 éves kora körül. Nagy kutya lévén szó, egy berniről. Nappal ebben a melegben ásott a bokor aljában egy nagy gödröt, tényleg nagy, én is elférnék benne. :D Ez nem is baj, még így, hogy a bokor gyökerei is kint tengenek-lengenek. Csak amikor idejön drágám az ajtóba, miért is ne itt rázza magát le, meg hát itt fekszik és idehullik minden föld és por belőle. Esetleg lenne valamilyen szer esetleg amit odapermetezünk és ő nem szereti? Persze nem mérgezőt! Próbáltam keresni itt a neten, de nem jutottam semmire. Nagyon szeretjük, de ezt valahogy megszeretném oldani. Igazi kis kölyök még, bár már 5 éves. Elküldöm, elmegy előre a másik teraszra, de mihelyt bemegyek, látom figyeli az ablakot elöl, becsukom az ajtót, ő mintha gondolkodna, néz, elfordítja a fejét és határozottan feláll, és hallom, hogy döng az ajtó, a kutyuskám megint itt van. :D Nem tudok rá haragudni. :)
2011. jún. 29. 20:04
1 2
 1/12 xnorkax ***** válasza:
Miért akkora probléma az, hogy oda fekszik? Neki is kell egy-két komfortosabb dolog, jelen esetben a lábtörlő. :D Az meg, hogy többször kell takarítani egy kutyával jár.
2011. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért fekszik oda, mert ott van a legközelebb hozzátok
2011. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem is a lábtörlő a kedvence, csak az ajtó. Elvettem, több napig máshol volt, de akkor is idejött az ajtóba. Valószínű, hogy tényleg így érzi legközelebb magát hozzánk. De akkor is.. :D Valami ötlet? Szép tágas házikója van, tisztán van tartva is, de oda be sem teszi a lábát, csak télen mínusz 10 fok alatt..
2011. jún. 29. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Vehetnel neki egy szep kosarat,es abba benne marad a por,könnyebb tisztantartani,nem hullik szanaszet a szemet a teraszon.
2011. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudod, a kutya a gazdájához ragaszkodik. Neki nem az udvar csak az otthona, hanem mindig az a hely, ahol a szeretett gazda tartózkodik.Ekkora ragaszkodásért igazán nem nagy ár az a lábtörlő rázás és terasz söprés.
2011. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem nagy áldozat valóban. Ha az lenne, már nem tenném utána ezt több, mint három éve. Csak néha besokallok én is. Fürdetni is szoktam, főleg ebben az időben, de hát az a tisztaság csak pár percig tart nála. Azonnal rohan hemperegni. :D

Amúgy néha be is szokott jönni, de nem igazán érzi jól magát. Még télen is liheg idebent a kellemes 22-23 fokban. No mindegy, azért köszönöm, hogy megtiszteltetek válaszaitokkal. Marad a sepregetés. :D

2011. jún. 29. 20:42
 7/12 anonim ***** válasza:
A kutyák márcsak ilyenek. A mienk is ezt csinálja. Én odatettem az ajtó mellé az ágyát, így általában azt használja (hacsak nem a macska foglalja el). De ettől még azért rendszeresen befekszik az ajtó elé, reggelente szinte mindig ott van. Én így szeretem!
2011. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg fém rácsos lábtörlőt venni. Azt ti használjátok. Mellé tegyétek a régit. Talán elfogadja a régit, arra fekszik, akkor a ti lábtörlőtöket tudjátok használni és a por is alatta gyűlik össze.A fémesem talán kellemetlen lesz neki a fekvés, viszont a mellette lévő régi elég közel van még az ajtóhoz.
2011. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is bernim van. Ők ilyenek,kell nekik,hogy a fenekünkbe legyenek :)
2011. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tényleg mindig körülöttünk sürög-forog. Imádjuk, és ő is minket. A gyerekeket meg hát.. A gyerek alul a kutya felül. :D Nagyon szeretem nézni, ahogy játszanak. Igazi családi kutya. ha tudom, hogy ő abszolút ilyen, már előbb lett volna ilyen fajtájú kutyusunk. Gyerekcentrikus, ugyanakkor tekintélye is van, bár nem egy házörző típus. Aki nem fél tőle, attól simán beijed. :) Köszönöm nektek is a válaszokat. Lassan úgyis új lábtörlőre lesz szükségünk, mert ez már elég régi, ilyen gyékényes lábtörlő. Lehet megpróbálok ilyen fémeset beszerezni. Ment a zöld kéz mindenkinek! Szép estét nektek!
2011. jún. 29. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!