Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a németjuhász-fa...

Mit gondoltok a németjuhász-farkas (igazi farkas) keverékről?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok a véleményetekre, mit gondoltok róla, mennyire lenne családi kedvenc, engedelmes, gyerekbarát kutya. Persze nem azért kérdezem, mert tartani akarnék, csak kiváncsiságból.
2011. jún. 30. 00:15
 1/7 anonim válasza:
Hát, ha szeretne a család munkából hazaérve autókázó gyerekek helyett mágikus "blood & gore" játszótérrel szembesülni, akkor mindenképpen jó választás!
2011. jún. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen fajták. Pl a csehszlovák farkaskutya. Keress rá. A farkasvér bennük van, nem családi kutyák.
2011. jún. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na azért nem gyilkosok.Nekünk van kettő csehszlovák farkaskutyánk.Most vagyok középiskolás lány,és suli mellett is simán boldogulunk velük.Tény,hogy néha ösztönösen viselkednek.Tehát inkább farkas mint kutya.Kölyökkorban rengeteget rongál,elcipel mindent amit lehet,szétrágja az egész házat,feltúrja a kertet,szökik,még rengeteg foglalkozás mellett is.Ez az elevenség a mi kutyáinknál kb 8-9 hónapos korban csillapodott.Mostmár nem szöknek,nem rongálnak,viszont sosem szabad elviccelni náluk a kellő szigort.Szeretet is kell,de szigoruan kell őket fogni.Ez alatt nem fizikai bántalmazást értek,hanem határozottságot,különben a kutya életveszélyessé válik.Barátommal élek,eleinte nagyon féltem tőlük,mert azért mégiscsak egy farkas az egyik szülő,és mivan ha rámtámad mert épp nem tetszik neki valami..szóval az elején kész őrület volt,rettegtem!Aztán ahogy nőttek,láttam,hogy erre a félelemre semmi okom! Bolondok de nem gyilkosok.
2011. jún. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem volt farkas-kutyám, csak német juhászom, de most voltam az egyetemünkkel egy konferencián, ahol arról volt szó, hogy a farkasok is teljesen kutyaszerűen viselkedhetnek. Egy kis csoport ember kutyaként nevelt ott született farkasokat csecsemő koruktól fogva. Az a különbség a kutya és a farkas között, hogy a farkas ösztönösen nem követne egy embert, erre szoktatni kell, míg a kutyák ösztönösen utánozzák az embereket a tanulási fázis keretében, valamint a farkas nem kér segítséget az embertől. Ha egy darab húst egy fotel alá rakunk, akkor a kutya megpróbálja kivenni, de ha nem megy, kaparással, ugatással, vonyítással, ugrálással, rohangászással, de valamilyen módon segítséget kér egy embertől (a gazdájától), míg a farkas inkább feladja.

Amúgy csak jelzem, hogy az csak tévhit, hogy a németjuhász a farkas legközelebbi rokona, mivel valójában a szibériai-husky az, a németjuhász 2. helyre szorult. Mivel a Huskyk szánhúzó kutyák, ezért falkában élnek, így a falkaösztön sokkal erősebb bennük, mint a németjuhászban, mert nem ölték ki belőlük az elmúlt pár száz évben. Ezen felül a génállományuk is jobban hasonlít a farkaséra, mint a németjuhászé, még ha a németjuhász külsőre hasonlóbb is.

2011. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és azt hagy tegyem hozzá, hogy ha - tegyük fel - lenne egy ilyen kutyád ugyan úgy viselkedne, mint bármelyik másik. Persze a falkavezéri pozicciódat sokkal keményebben kéne megerősítened, de ha elfogad falkavezérnek, ugyan úgy tisztelne, mint egy átlagos kutya, és ha arra kerülne sor megtaníthatnád, hogy az irántad érzett tiszteletét a gyerekeid felé is továbbítsa. Egy falkában a vezér utódai sérthetetlenek. Ha te vagy a vezér, olyan gyerekbarát kutyát tudsz csinálni egy farkasból, mint a legbarátságosabb újfundlandiból. De nagyon kemény "vezérség" kell hozzá.
2011. jún. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Na igen. Farkasok világa más, mint a kutya-emberé. Kapcsolattól függetlenül is mindig ott lesz a kockázat. Ha nem illeszkedsz be a világukba -hibázol azzal lesz elég problémád. Sok tudatlan f*szfej meg, aki háziállat kutyuskát akar belőlük csinálni fel van háborodva, ha darabokban kaparják fel a drága kicsi pistikét a kertből.
2011. jún. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazi társak, mert rendkívül erős bennük a falkaszellem és az intelligencia, alkalmazkodó- és problémamegoldó képesség.

Nagyon kedvesek is, a szeretetüket, ragaszkodásukat kimutatják. Kommunikatívak. Csak azt teljesíti, amiről úgy gondolja, hogy számára az úgy rendben van, nem a vakon engedelmes típus. Gondolkodik, és a kedvedért sok mindent megtesz.

2012. szept. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!