Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg minden alkalomm...

Miért eszi meg minden alkalommal az 5 hónapos kutyám a macska kakiját?

Figyelt kérdés
Tudja valaki mi ennek az oka? Le fog erről szokni valaha?
2011. jún. 30. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen kaját kap a macska ?
2011. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért eszi meg mert valami vitamin hiánya van ami a macska szarba meg van :)
2011. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem magyarázat mindíg a vitaminhiány....Az én kutyám is ette a saját szarát kicsiként , pedig prémim tápot kap , a barátom kutyája is ette aki Acanával etet.Egy rossz szokás csak.Ha a macska meg whiskast és társait kap akkor azért eszi a kutya , mert tele van íz és illatfokozóval az a táp és ezt megérzi a kutya a macska ürülékén és megeszi.
2011. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Purina One Sensitive ivartalanítás utáni tápot kap a macska, valami perfect sensitivet... Nincs benne színezék az tuti... A kutya is minőségi tápot kap. De mikor meglátja, hogy a macska kakil, már ugrál az ajtóra és megvan őrülve, szalad a kakihoz és már eszi is...
2011. jún. 30. 10:42
 5/9 A kérdező kommentje:
úgy akartam írni, hogy valamint kap még perfect sensitivet is néha, de most egy ideje purina one-t
2011. jún. 30. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne engedd neki mert a kutyanak nem tesz jot a macskkaja a cica eheti a kutya tapot de forditva isten oriz tonkrevered a gyomrat nekem az allatorvosok ajanlottak tobbtol is megkerdextem
2011. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány nem lehet az oka de valószínű hogy egy idősebb kutyától látta és mint tudjuk a példa ragadós.Akár az anyától is tanulhatta hiszen azok takarítanak a kölykök után mégpedig úgy hogy megeszik a végterméket.

Nem tudom le fog e szokni rólla de ha sok idő után sem hagya abba vegyél egy extra csípős fogkrémet húzz a kezedre gumikesztyűt vagy bármilyen kesztyűt amit nem sajnálsz vedd a kutyát pórázra és amint elkezdi enni a kakit nyomd a kezedre a fogkrémet és kend sz ét a kutya szájában.

Nekem ezt kétszer kellet megcsinálni azóta sem nyúlt kakihoz a kutyám.:)

2011. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szeretemacsokit ***** válasza:

Koprofágia a baj neve.


Előfordulhat, hogy hiányzik valami az étrendjéből, például a B-vitamin, vagy éppen túl sokat kap valamiből, például szénhidrátokból.Oka lehet például hasnyálmirigy-elégtelenség, vagy paraziták miatt kialakult súlyos alultápláltság, esetleg éhezés.(bár szerintem te rendesen eteted.Olyan is előfordulhat, hogy a egyszer-kétszer rajtakaptad, amint a székletét eszi, ezért megbüntetted, és a kutya ezt úgy értelmezi, hogy a széklet rosszat jelent, és megpróbálja eltüntetni a nyomokat.


De a koprofágia,olyan jellegzeteség amit a kutya ki fog nőni.A koprofágia néhány esetben lehet más állattól eltanult viselkedési forma is. Olyankor is szokássá válhat, amikor a kiskutyák játék közben mindennek kipróbálják az ízét. Van egy szakasz a kutyák életében, amikor ez a magatartás gyakori és várható.


Úgy előzheted meg,hogy ahogyan a macskád végzett a dolgával rögtön eltünteted a kakit.

Vannak olyan szerek amit beleraksz a macskakajába és miután a macska megette az felbomlik a gyomorban és a macskaürlék borzasztó izű lesz tőle.(nem árt a macskának)

2011. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na mi az? Itt járt a radírfenekű kutya, vagy hol a 2 nappal ezelőtti soraim? :P
2011. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!