Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5hónapos félénk...

Van egy 5hónapos félénk kutyusom, akit valószínűleg előző gazdija bántott. Ha hoznék mellé, egy teljesen emberekhez szokott 8hetes kölyköt, akkor lehet, hogy jót tenne neki, ha látná hogy a másik kölyök hogy viselkedik?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen jót tenne neki kutyatársaság,de nem biztos,hogy most,én inkább várnék vele,sokat szeretgetném,megvárnám amíg feloldódik,megtanulja az alapvető dolgokat.Mindezek után jöhet a kicsi,aki már a helyes viselkedést fogja eltanulni a nagyobbtól.

Sok örömöt a kicsikhez!

2009. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ma reggel mikor kimentem hozzá, már futott hozzám és csóválta a farkát :)

Azért gondoltam, hogy talán ha most hoznám a picit, jótt tenne neki.

2009. márc. 27. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám 8 hetesen került hozzám és olyan félénk volt, hogy az ágy alá bújt, ha kintről kutyaugatást hallott....Viszont biztosan tudom, hogy soha nem bántották. Gondolom egyszerűen ilyen érzékeny idegrendszert örökölt. Soha nem biztattam, felnőtt korára mégis dominánsan kezdett viselkedni más kan kutyákkal, sőt soha nem rettent vissza egy kis bunyótól. Most 13 éves és még mindig nagy kannak érzi magát. Viszont az erős hangoktól fél, megijed (petárda, vagy akár amikor gördeszkásoknak hangosan csattannak a deszkái). Gondolom soha nem lehetett vna belőle őrző-védő, bár csengőre, kopogásra ugat. Szóval ők is változnak, lehet őket fejleszteni, de azt hiszem az alapvető jellembeli tulajdonságaik megmaradnak.
2009. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hozzánk egy évesen került egy össze-vissza vert kutya , behúzott farokkal , laposkúszásban közlekedett , ha a söprűt az ajtó mellett felejtettem akkor nem mert bejönni... Pár hónap alatt helyrejött . Domináns kan lett , 16 évig élt . Én nem hoznék másik kutyát , meg fogja szokni a helyet és a helyzetet is!
2009. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kerti kutyus,akkor viszont más a helyzet,szerintem akkor nyugodtan "lepd meg" egy pajtással,akár most is.A kérdés alapján félősebbnek gondoltam,de ha már fut hozzád,meg csóva is van,akkor nem lesz gond:)

(első vagyok)

2009. márc. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog jót tenni neki, ha hozol mellé egy versenytársat. Mindkettő azért fog epedni, hogy te őt szeresd jobban, mint a másikat. Féltékenység lesz köztük, mint az embertestvéreknél szokott.
2009. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!