Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy nyakörv?

Hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Nyakörv az sokkal biztonságosabb mert ha megijed vagy

elszalad nem könnyen bújik ki belőle. milyen fajta kutya?

2011. jún. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
milyen fajta kutya? mennyi idős? csak sétához kell vagy tanításhoz?
2011. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pekingi palotakutya és csak sétához kellene.
2011. jún. 30. 16:19
 4/11 anonim ***** válasza:
ha szépen sétál pórázon (nyakörvvel) és nem húz, akkor én hámot mondok, de ellenkező esetben nyakörv, mert ha húz meg ugrál, akkor a hám csak bátorítja a rossz viselkedésre
2011. jún. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a nyakörvből könnyebb kibújni!

Ha megtanítod parancsszóra láb mellett menni, vagy legalább azt, hogy ne húzzon, akkor lényegében teljesen mindegy, amelyik neked tetszik.

Ekkora kutyánál talán a hám jobb (amíg megtanul sétálni rendesen), mert sokuknak érzékeny a légzőcsövük. Igaz erősebben tudnak így húzni a kutyák, de egy ekkora állatnál ez nem vészes. ;)

2011. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én hámot javasolok inkább abból nem tud kibújni!

Az én kutyám nagyon húzott és már megsajnáltam hogy a nyakörv nagyon nyomta a nyakát vettem neki hámot, és azóta mintha nem is az én kutyám lenne nem húz szépen sétálunk együtt!

2011. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Nyakörv! Ha egy túrát terveznél az északi sarkra egy Malamut csapattal, hámot mondanék.
2011. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan használj hámot, főleg ekkora kutyánál. Igaz nekem boxerem van, szépen sétál nem húz, mi power hámot használunk. De ennek több oka is van, rengeteget vagyunk, erdőn, mezőn így elengedhetetlen a fény visszaverős hám, illetve messziről látják, hogy gazdája van (még akár rendőr kutyának is nézhetik).
2011. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem a nyakörv jobb mert ha húz akkor nyomja a nyakát,nehezebben kap levegőtés megtanulja hogyha nem húz akkor az neki jó.
2011. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyakörv vagy hám! Egy ilyen apró kutyánál szinte tök mindegy!
2011. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!