Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudni, hogy egy kutya...

Honnan tudni, hogy egy kutya kóbor, vagy csak ki****ák sétáltatni?

Figyelt kérdés

Azt mondta ismerősöm egy csomóan nem viszik sétálni a kutyát, csak kiengedik az utcára, hogy sétáltassa meg magát.

Ez komoly?


2011. jún. 30. 17:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Sajnos én is szoktam olyat látni. Egyébként ha normális nyakörv van a kutyán akkor tuti nem kóbor, vagyis csak remélhetőleg.
2011. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
És a kutyakulát ki szedi össze? Ez nagyon durva, de most már érthető, miért van annyi úton-útfélen nálunk.
2011. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Jöhet a sintér és begyűjtheti. A kedves gazdi pedig fizethet,hogy visszakapja
2011. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Sajnos én is tapasztaltam már ilyet, hogy a kedves gazdi kiengedi a kutyáját hadd sétáljon, aztán majd visszajön magától....
2011. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

A nyakörvből nem lehet megítélni. Nem csak attól kóbor egy kutya, hogy kidobták, hanem attól is, hogy elveszett, elszökött és nem talál haza, pedig lehet hogy nagyon várják.


Általában az a kutya, aki egy kicsit kiruccant, az magabiztos. Aki elveszett vagy kidobták, azon nagyon szokott látszani, hogy ő el van veszve. Olyan kis rémültek, zavartak tudnak lenni. Kereshetik az emberek közelségét vagy épp ellenkezőleg: menekülnek tőlük.

Egy kirándulgatós kutya az emberek felé ezzel szemben közömbös.


Ha pedig a záróvonalon sétafikál, akkor nekem tök mindegy mi célból van kapun kívül, hacsak tehetem azonnal biztonságba helyezem, akár egy menhelyen.


Nekem is nehéz egyébként olykor eldönteni, hogy kell-e intézkednem vagy estére hazamegy a kutya.

2011. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Egy erdő melett lakok, és itt láttam már egyedül több fajtát.

Angol masztiff

Magyar vizsla

Amerikai Staffordshire

Rotweiler

Jack russel terrier.

Nem akarom elhinni, hogy ez a sok szép kutya elszökött volna otthonról.

2011. jún. 30. 17:41
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az utcában egy német juhászt és egy beagle-t engednek ki minden este "sétálni". Erre amikor én sétáltattam pórázon a kutyámat, szó szerint ordibált velem az egyik házból egy bácsi, hogy mit képzelk magamról, hogy oda hordom sz@ratni a kutyámat és már nem először fordult ez elő, hogy odasz@rik, és be fogja vizsgáltatni, hívja a rendőröket stb...

Szóval senki nem szedi össze a kakit utánuk, ráadásul a normálisan sétáltatókkal ordibálnak...

2011. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ja és az én kutyám nem kakilt oda, mert nagy udvarunk van, ott végzi el a dolgát. Csak lepisilte a villanyoszlopot.
2011. jún. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem normálisak, hogy kiengedik őket. Az erdő mellett a vadásznak/vadőrnek joga van őket lelőni ha szabadon vannak, mivel falkába állva kárt tehetnek a vadállományban. Erre kb ugyanannyi az esély, mint hogy a városban így elengedve elüti őket az autó.
2011. jún. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 xnorkax ***** válasza:
Igen, ez tényleg így van... A mi utcánkban is legalább három kutya van így. Ők nagyon barátságosak, kedvesek mindenkivel, de eléggé veszélyes dolog ez, úgy gondolom. -.-
2011. jún. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!