Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet nyers tojást...

Mikortól lehet nyers tojást adni kölyökkutyának?

Figyelt kérdés

A főtt tojássárgáját mikortól és hetente hány darabot?

Egészben mikortól és hetente hány darabot lehet adni?


2011. júl. 1. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
10-12 hetes kortól, heti 1-2 darab.
2011. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ezt most melyikre érted a főtt vagy a nyers változatra? mert azt olvastam a nyersben található fehérjét nehezen emészti meg..
2011. júl. 1. 15:49
 3/9 Bányai Károly ***** válasza:
72%
Szerintem elválasztás után (8-9 hét) már adhatod a tojást egészben, főzve, vagy nyersen is, de a szalmonellára vigyázni kell. Miért akarod nyersen, jobb? A tojás relatíve sok B-vitamint köt le, nem szabad sokat adni.
2011. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pl. nyersen azért gondoltam ha időm nincs rá főzögetni de eszembe jut és odaadnék neki egyet :)
2011. júl. 1. 15:52
 5/9 Bányai Károly ***** válasza:
Én szoktam neki néha, szerintem a kutya emésztése azért fel van készülve a nyers tojásra. :-)
2011. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

A kutyák a tojást főve, vagy korlátozott mennyiségben nyersen is fogyaszthatnak. Nyers tojás fogyasztásának legfőbb veszélye a biotin elégtelenség és a szalmonella. A kutyáknak jót tesz a főtt tojás. A főtt tojás fontos fehérjeforrás és nem tartalmaz annyi zsíradékot, mint a sülve készített tojásos ételek. A szakértők az avidin nevű enzimet tartalmazó tojásfehérje veszélyeire figyelmeztetnek. Az avidin megakadályozza a zsírok, cukrok, aminosavak és energia emésztését, és csökkenti biotin nevű B-vitamin felszivódását a szervezetben.


Kölyökkutyáknál a biotin elégtelenség bőrgyulladáshoz, szőrhulláshoz és akár növekedési rendellenességhez vezethet.


A másik veszélye a nyers tojás fogyasztásának a szalmonella, ami a kutyának komoly fertőzést okozhat, illetve alkalmanként halálos kimenetelű. A szalmonella veszélyeire az idős, nagyon fiatal, egészségtelen vagy antibiotikum kezelésen levő kutyák a legérzékenyebbek. Mindemellett a szalmonella zoonotikus, ami azt jelenti, hogy a fertőzött kutya székletén keresztül kutyáról emberre továbbítható, ezért az emberek és háziállatok védelmezése érdekében fontos a higiénia.

A kutyák szalmonella-fertőzésének tünetei:


* Láz

* Levertség

* Étvágytalanság

* Hasi fájdalmak

* Kiszáradás


Biotin elégtelenésg és szalmonella fertőzés veszélye miatt, a kutyáknak nem ajánlott nyers tojás fogyasztása. A főtt tojás ugyanolyan előnyös fehérje forrás, de nem veszélyezteti a kutya egészségét. A Petplace.com állatorvosa, Dr. Jon Rappaport arra figyelmeztet, hogy azok a kutyák, akik az emberi ételekhez nincsenek hozzászokva vagy hajlamosak hasnyálmirigy-gyulladásra, tojás fogyasztásától emésztési zavarokat tapasztalhatnak. Kutyád sajátos igényeinek megfelelő étrendről kérd ki az állatorvos véleményét!

2011. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
A tojás héját is odaadhatod jól összetörve a mésztartalma végett.
2011. júl. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kölyköm van, kap hetente 1x nyers sárgáját túróval keverve. A fehérjét nyersen nem nagyon tudja megemészteni.
2011. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad ilyet adni
2011. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!