Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák összeszoktatását...

Kutyák összeszoktatását (2+1db) jól csinálom vajon? Hosszú mese lesz. Hozzáértőknek örülnék.

Figyelt kérdés
Első eb Rottweiler,3 éves ivaros szuka, második beagle termetű (kb 2éves)ivartalan keverék szuka,aki csak úgy besétált már egy éve. Ők barátok, egyértelmű a rangsor, kisebb konfliktus esetén a roti néha (nagyon néha)lenyomja a kisebbet, aki egyből megadja magát, de arany cimborák amúgy. Mindkettő teljességgel engedelmeskedik nekem, minden helyzetben kezelhetőek.Macskával két hónap alatt kínkeservel elértem, hogy ne akarják megenni, most szintén arany cimborák.Párom hozzám költözött két hete és hozta az ivaros kb 4 hónapos neveletlen bélpoklos amstaff kiskutyáját is.(Jelzem itt törvényesen lehet 3 kutyát tartani) Nagyok elvannak vele, jól szocializáltak, bár nem örülnek neki. Rangsor szerint kezdtem etetni: nagyroti, keverék, kisstafi. Esténként sorbaültetem őket előttem, és kézből rangsor szerint etetés.Mind ugyanannyi törődést kap. Stafi és keverék egymáson próbálgatják a dominanciát fedezést imitálva, amúgy nem látok köztük feszültséget. A roti viszont néha belecsíp, mikor elfut mellette, a kicsi pedig vicsorogva odakap. A kaját is, ha nem figyelek, mivel a kicsi nem rág, csak nyel ezerrel, hajlamos ellejmolni a másik kettőtől, akik sokszor hagyják. Jó,a roti néha ilyen esetben ráhörren váratlanul és felborítja. Nem fog rá. Úgy gondolom, hogy ilyenkor jogos a borítás. Vagy háromszor már, nem kaján, csak úgy jövés menés közben volt némi hirtelen összehörrenés köztük, fogás nem, de ilyenkor kit kapjak el? Mivel nem tudom megítélni, hogy ki okozta a szituációt, így én, mint főnök mindkettőt lenyomom, egymás mellé és elengedés után is csak akkor kelhetnek fel, ha megnyugodtak és szólok.Azt olvastam anno, hogy a domináns kutyát kell dominánsként kihozni az ilyen helyzetből, hogy eldöntsék a rangsort, de ezzel rosszak a tapasztalataim. Summázva: azt szeretném, ha a rotim maradna a főnök hármuk közül, aztán már úgy látom a stafi jön, majd a keverék. Aggódom, hogy mi lesz, ahogy cseperedik a jövevény és félek a véres összecsapástól. Kis stafit ivartalaníttatni fogom, remélem az is ér valamit(a rotit nem lehet a versenyek miatt). Alapból a kisstafi is feldől a nagynak, és hagyja magát megszaglászni stb, de látom a képén, hogy fontolgatja hogy odakapjon-e.Úgy veszem ki, hogy amúgy félelemből kap oda, nem agresszióból.Mit csinálok jól, rosszul, mit tehetnék még? Ötletek, tapasztalatok, minden jöhet! Lehetséges a harmónia, vagy nincs sok esély rá?
2011. júl. 1. 15:57
 1/6 Bányai Károly ***** válasza:

"Summázva: azt szeretném, ha a rotim maradna a főnök hármuk közül, aztán már úgy látom a stafi jön, majd a keverék."


Mindig ott vagy velük, amikor rendezni akarják a rangsort? Biztos vagy benne, hogy a Rottweiler lesz a legalkalmasabb? Miből látszik? Én nem merném eldönteni helyettük, azért vagyok kíváncsi, mi alapján lehet.

2011. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Túl aggódod. Nálunk egy keverék és két dobermann van. Annak teszem le előbb a tálkáját, amelyik szerintem adott pillanatban jobban viselkedik, tehát nem néz oda könyörgő szemekkel, hogy kaját légyszi.. ha mindegyik hibátlan ;), akkor csak leteszem a tálakat, és odahívom őket. Miután megették, figyelek arra, hogy senki ne menjen a másik maradékát felenni, és kész.

SOHA nincsenek összezörrenések, nem engedem meg. Én 'falkám', én szabályaim.

2011. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Biztosnak érzem-e a rotit? Őt ismerem, amíg ketten voltak ő volt a főnök. Alkalmas-e a posztra? Eddig az volt. Ki alkalmas? Úgy vélem szellemileg és erőnlétileg ő van momentán a toppon, és csak ezek alapján tudok jelenleg ítélni, valamint, hogy teljesen kezesbárány nekem, a kis stafihoz képest, aki most még egy mini huligán, mint az ilyen korú kiskutyák többsége. Máshogy látod a leírtak alapján? Amúgy csak a fizikumra tudok alapozni, összecsapás esetén, mert staffim még nem volt, nem ismerem a fajtát.
2011. júl. 1. 17:14
 4/6 A kérdező kommentje:
16:16 Dobermannom is volt anno kettő, teljességgel tökéletes kutyák! Mentálisan hasonló habitusú a jelenlegi rotim is. Germany rulez!
2011. júl. 1. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 szuka kutyám van, jól ment az összeszoktatás, szeretik egymást, tiszta a rangsor, ők juhászkutyák, csak azért írom, mert lehet, hogy más kutyák mások. Nálunk a szabály, hogy nem egymás előtt esznek, mindenki a saját helyén, nyugalomban, nem úgy hogy egymást szemlézik közben (ő mit eszik, biztos finomabbat, biztos már megette, megyek megnézem...stb.) Legalább a kis staffit máshol etetném. A másik kettő végül is már megszokta egymást. Másik dolog: szerintem a később jövő van alul a ranglétrán. akkor is ha fizikailag erősebb, vagy nagyobb. főleg, hogy fiatal. A fiatal az idősebb alatt van, a régebbi lakó az újabb lakó felett. A nagyok hadd neveljék a kicsit, de a főnök Te legyél. (ne hagyd, hogy tépjék egymást, azt se, hogy dominánsan szemezzen valamelyik, olyankor emlékeztesd, hogy csak Te büntethetsz és jutalmazhatsz. A kicsinek viszont meg kell tanulnia a határokat, hogy mit tehet meg és mit nem, ezt a 2 másik megtanítja neki, de ha túl keményen lépnek fel, szólj rá arra aki túlzásba esett. Jól csinálod, hogy mindkettőt lenyomod, hisz lehet, hogy egyik piszkálta a másikat. Mindegyikkel foglalkozz külön is, addig zárd el a másik kettőt. A jutifalik dobálása hármójuk között biztos összeveszéshez vezet. Semleges területre (nem otthon) kivinni mindannyiukat hogy együtt fedezzék fel pl. egy mezőt, ez jó lehet, erősíti, hogy ők veled együtt egy falka. én sokat üldögéltem velük a ház előtti füvön, mert ők meg szabályosan féltek egymástól, és vicsorogva egymásnak estek az elején, vagy messziről elkerülték egymást. ennek ma már nyoma sincs, sőt! annyira figyelnek egymásra, hogy pl. a nagy ne borítsa fel a kicsit, de az is, hogy az új kutyus nagyon barátkozós az emberekkel, és ennek hatására az öreg is sokkal nyíltabb lett. Szóval tanulnak egymástól, sokat! ja, nincs ivartalanítva egyik sem, kölykük nem volt. Mostmár 5 és 10 évesek.
2011. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
16:00 Köszi, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat, mindenből tanul az ember.A jutalomfalatokat nem dobálom, hanem kézből adom sorban mindnek( vár, ehetsz), hogy a kis habzsolós kutyi is ellesse a nagyobbaktól , hogy szépen is lehet enni. Bár az első pár falatnál még mindig könyékig bekapja a kezem. A két régebbi kutya nálam is jól elvolt, de ez a harmadik valahogy nem akar/tud beilleszkedni olyan gyorsan.
2011. júl. 6. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!