Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, ez lenne az első kutyám.

Reggel korábban felkelnék, hogy elvigyem sétálni, de utána 8-9-től, délután 3-4-ig egyedül lenne otthon. Amint hazaérnék és este is elvinném sétálni. Lakásban szeretném tartani és mivel társasházban lakunk, nem egy nagyon ugatós fajtára gondoltam. Várom válaszaitokat, előre is köszönöm szépen!


2011. júl. 1. 17:16
 1/5 xnorkax ***** válasza:

Az ugatás mennyisége a nevelésen is múlik. Én valamilyen társasági kutyát ajánlanék neked, feltéve, ha szereted az ilyen kutyákat. De foglalkozni, lefárasztani őket fizikailag és agyilag kell mindegyik kutyával. :)

Amik szóba jöhetnek szerintem: havanese, bolognese, shi-tzu, bichon frise, pekingi palotakutya, tibeti spániel, papillon.

A terriereket és a kissé makacsabb kutyákat direkt hagytam ki, mert első kutyának tapasztalat nélkül elég húzósak. :)

Ám én a helyedbe ellátogatnék egy közeli menhelyre: elmondanám, hogy első kutyusnak lenne és kihoznék egy helyes kutyust. Így mindjárt két életet mentenél meg. Egy, akit kiviszel és egy, aki bekerül a helyére! Gondold át!

2011. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Angol bulldog :)
2011. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet az angol bulldog, vagy francia bulldog vagy mopsz.
2011. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Csakis kicsi kutya ajánlott lakásba.. Palotapincsi pl.
2011. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

shih-tzu. én is így vagyok vele,mint te csak annyiban tér el,hogy anya 10körül még munka előtt leviszi és 3ra érek haza. addig el van egyedül, alszik vagy játszik.

az ugatás nevelésen is múlik, a shih-tzu annyira nem ugatós bár kiváló jelző kutya. enyém akkor ugat csak,ha valaki csenget vagy kopog az ajtón. mindenképp nézz utána a fajtának, szerintem nem bánnád meg.

2011. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!