Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez az oltásos...

Hogy is van ez az oltásos sétás dolog?

Figyelt kérdés
Ma kapta meg a kiskutyám az első parvo oltását, a doki azt mondta, hogy levihetem sétálni kicsit, ahol nincsenek kutyák stb. Hogy szokja, levegőzzön , stb. Na , de én eddig úgy tudtam , hogy csak 12hetesen vihetem le...? Most akkor mit tegyek? Szívesen levinném rövid időkre, van is egy jó kis hely, ahol nem szoktak kutyák lenni, de féltem , hogy valami baja lesz :S Ti mit javasoltok?
2011. júl. 1. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyha a doki feljogositott rá, hogy leviheted kutyamentes helyre,akkor viddki nyugodtan.. amugy igaziból amig az összes oltás nincs meg, addig nem kellene kivinni
2011. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én várnék, amíg 12 hetes lesz, gondolom a doki se akart rosszat, de hát az a tuti mégis csak, szerintem a kutyus ilyen picin még tök jól elvan bent.
2011. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha van olyan hely ahol tuti nem járnak más kutyák oda viheted.De utcára, ahol járnak,aholelkaphat valamit oda ne vidd.
2011. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A házatok elé, esetleg az utcátokba nyugodtan kiviheted...nagyobb sétákhoz én megvárnám a 12hetet:-)
2011. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van, aki az első oltás után kutyamentes helyre kiviszi a kicsit. Van, aki megvárja a második oltást, hiszen, az a kombinált.

Ha az ember tudja, a környéken nincs járvány semmi féle a kutyák között.

Van orvos, aki úgy tartja, az oltás akkor hasznosul, ha megfelelő hatások érik a kutya szervezetét.

Mindenesetre, a rizikója meg van, hogy netán beteg lesz a kiskutya ilyenkor. De az oltás miatt enyhébb lefolyású lehet a megkapott betegség.

Ez olyasmi, hogy azt tartják, a gyerekeknek is legalább fél kiló homokot meg kell ennie, mire felnő, hogy az immunrendszere erősödjön.

2011. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

erre nincs egyértelmű válasz, mindig a gazdának magának kell eldöntenie.


egyik oldalról: igen, összeszedhet a kiskutya bármit séták során, amibe akár bele is halhat.


másik oldalról: így kimarad egy csomó idő a szocializációjából, ráadásul ez idő alatt hogy végzi a dolgát? alomba...? illetve sajnos még így sem lesz teljesen, 10000%-ban védett a kiskutya, hisz nem él burokban, és felteszem nem váltotok ruhát hazaérkezés után rögtön, és nem zárjátok el az utcán használt cipőt/ruhát a kiskutyától hermetikusan és mostok kezet fertőtlenítőszerrel... és a parvo pl. nagyszerűen terjed cipőtalpon.


én reszkíroztam eddig mindegyik kutyámmal, természetesen olyan helyre vittem őket ilyenkor, ami annyira nem forgalmas, de azért kapjanak némi ingert. szerencsénk volt, nem lettek betegek.

2011. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ééértem , hát szerintem leviszem egy pár percre, mert ez a szobatisztaság eddig elég fura. összekakil mindent, néha újságra megy néha meg ahol éppen van . Egyébként az utolsónak igaza van , hogy simán behozzuk mi is a lakásba ezeket a szrokat :S Mindenesetre köszönöm a válaszaitokat!!
2011. júl. 1. 22:19
 8/8 manka14 válasza:
Ha megkapta a parvot,meg a szoporcsica kombinált egyet,és rá 2-hét múlva a másikat,akkor várj egy hetet hogy hogy reagál...ha jó minden akkor viheted...nekem ezt mondta ma az állatorvos..
2011. júl. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!