Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted a dobermann félelmet...

Szerinted a dobermann félelmetes kutya, félsz tőle?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen fajtét akarok.

De azt nem akarom, hogy ha majd elviszem sétálni beszóljanak, meg rámondják, gy harci kutya, és takarodjak el innen vele, mer kihívják a rendőröket.

Pedig ismerősöm azt mondja, ha ilyen kutyát akarok, ez lesz majd, minden séta alkalmával.

Tényleg ez lesz?


2011. júl. 1. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez emberfüggő. Aki beszól, ő valószínűleg egy kisebb termetű kutyától is fél, csak azt nem teszi szóvá.

És nem félnék tőle, ha elköltözök itthonról, rotweilert szeretnék tartani. :)

2011. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Én nagyon félek tőle, de például múltkor az álatorvosnál egy idős, alacsony nénivel láttam egyet...érdekes...viszont ne mások miatt vegyél kutyát, hanem magad miatt:)az biztos, hogy jó házörző.
2011. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én is szeretnék egyet..majd talán..

nemhogy nem félek tőle..imádnám..:) ha jól megneveled panaszuk sem lehet az embereknek és nem lesz joguk kihívnia rendőröket..a beszólásokra meg ne figyelj oda..bár én biztos vissza válaszolnék valami csípős megjegyzéssel:)

2011. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félek tőle, mondjuk úgy általában nem igazán félek semmilyen méretű/fajtájú kutyától :D Inkább csodálom a dobermanokat, gyönyörű fajta, remélem nekem is lesz majd egy nap :)
2011. júl. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minden kutyafajtában tudnak az emberek találni valamit, amiért beszólhatnak. Egyesek a kistestűeket "macskázzák", a nagyokat "harcikutyázzák", turcsi orrúakat "rusnyázzák", keverékeket "korcsozzák".

Nekem két dobermannom van, inkább a városban szoktak beszólni gyerekes anyukák, hogy miért hozom ide ezeket a dögöket. Nem is beszólnak, mert a szemembe nem mondják, hanem sutyorognak, amikor pedig megkérdem mi a problem, semmi válasz, elfordulnak.

Tenyésztő ismerősöm 5 dobermannjával is sétáltam már a közeli erdőbe, több kutyás barátom mondta, hogy elsőre rémisztő látvány voltunk. :)

Unokahugommal és csivavájával sétáltunk, akkor kaptunk hideget meleget: -

"Mit keres ez a kis csöppség az a vadkutya mellett, megfogja támadni."

"Jól neveltek, ez igen!"

"Nézd ott egy igazi kutya, miért nem fogja meg azt a patkányt?"


Az ilyeneket meg kell tanulni figyelmen kívül hagyni..

2011. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!


Egyszer, amikor a húgommal bicikliztem gyerekkoromban, 2 utcán keresztül üldözött egy barna dobi szuka minket. A húgomat utol is érte. Még soha nem féltünk annyira kutyától, mint akkor. A gazda tehetetlen volt, csak állt, és ordibált. Szóval azóta félek tőle, igen. Szerencsére a harapást megúsztuk, de nem sokon múlott.

2011. júl. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Számíthatsz néhány beszólásra az olyanoktól,akik utálják vagy félnek a kutyáktól,esetleg néhány anyukától,akik oroszlán módjára védik a gyereküket.

Ne foglalkozz velük,egyik sem tud semmit a kutyákról,ha valamelyiknek kemény külseje van,arra kapásból azt hiszik,hogy mindenkit széttép,egy büdös fenevad. Szerintem inkább ők a szánalmasak.


Én,mint kutyaimádó,le se tudnám venni róla a szememet,egyszerűen gyönyörű ez a kutyafajta,csodálatra méltó.

2011. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Gyönyörű kutyák, az egyik kedvencem. Nagyon okos, jól tanítható. Igaz, minden kutyát imádok, nem félek egyiktől sem. A fülét szerintem ne kupíroztasd, egyébként is tilos, és sokkal szebb a feje ha nincs megcsonkítva. Az biztos, hogy így nagyon Őrmester feje van, de igazán akkor gyönyörű, ha sértetlen a füle. Az olyan emberek úgyis be fognak szólni, az ilyeneket ott kell hagyni, vagy megmondani, hogy törődjön a maga dolgával. Az én keverék kutyámra is mindent mondtak már, akkor nagyon rosszul esett, sírtam is miatta, pedig nem szabad mellre szívni. Vannak ilyenek.
2011. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez a természetétől függ... De én konkrétan nem félek a kutyáktól Pitbull-hoz is oda megyek simogatni... Amúgy az ismerősöd hülyeséget beszélhetett. Ezért nem híhatják ki a rendörséget egy kutya sétáltatásér? Esetleg ha meg harap valakit.
2011. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Ne vágasd le a fülét,akkor nem olyan félelmetes.

Én nem félek tőlük,de idegbeteg fajtának tartom,nekem nem kéne.

2011. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!