Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van okuk félteni a gyereküket...

Van okuk félteni a gyereküket az anyukáknak a kutyától, betegségektől?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egy kisgyerek simán elkap betegségeket, de nem értem, egy oltott, féregtelenített, ápolt kutyától mit lehet elkapni?

Mert sok ismerősöm aki kutyás mondta, hogy a kutyával elakart menni egy padon ülő anyuka, és kisgyerek mellett, és már messziről figyelte a nő, és mikor olyan 10 méterre értek, rászólt, hogy itt nem mehet el a büdös kutyájával, mert még elkap valamit a gyerek.


2011. júl. 2. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Vannak még hülye anyák
2011. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
vannak bizony '-.-
2011. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

A kutyát tisztán tartják, féregtelenítik, akkor nem terjeszt betegségeket. Ez ennyire egyszerű.

Rühes kutyát, kóbort állatot nem simogatok meg - ennyi.

2011. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit nem kaphat el! Amúgy szerintem mindenhol vannak ilyenek én olyannal is találkoztam aki felkapta előttem a gyerekét a kezébe és megvárta míg elmegyünk mellettük!
2011. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Olvasd el a cikket:

[link]


de szerintem hülyeség, mert hány embernek van kutyája, állata(i) és semmi baja.Az az anya biztos tisztaság mániás minden steril neki otthon. a lényeg , hogy játszótérre nme mehet a kutya,de egy lekezelt kutya ha nem beteg nem lehet veszély forrás...szerintem kutyagumihoz meg csak nem megy a gyerek?és Istenem véletlen ki ne lépne bele esetleg max szerencséje lesz :)

2011. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
sztem akkor se lesz baja a gyereknek, ha a homokozóban belefejel egy adag kutyasz.rba.
2011. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

egy normális immunrendszerrel rendelkező kisbaba/kisgyerek sztem nem kap el semmit egy rendben tartott kutyától.

nekünk otthon volt mindig kutya is, macska is, és soha semmi bajunk nem volt, pedig nem voltunk elzárva, sőt. visszagondolva gusztustalan, és a gyerekemnek nem engedném, de olyan is volt, nem is egyszer, hogy a fagyinkból a tesómmal adtunk a kutyának, csak úgy a tölcsérből, és utána ettünk belőle mi is. és nem lett bajunk, pedig ha valamitől, ettől lehetett volna...

az érem másik oldala, hogy mint írtam, én ezt nem engedném a gyerekemnek (2,5 éves kiislányom van), valamint amikor fűbe megyünk, és látok egy db kutyagumit, akkor onnan már jövünk is ki, mert nem hiányzik hogy belelépjen, esetleg épp előtte essen él és beletenyereljen stb. pedig, szintén gyerekként nyáron egész nap lenn lógtunk, és bizony volt hogy fűben szaladgáltunk, kisebb gondunk is nagyob volt mint hogy van-e ott kutyagumi....de azért egy anya máshogy gondolkodik, mint egy gyerek. :)

az említett példa viszont sztem súlyos, az anya volt idióta, ez tény. én engedem hogy a kislányom idegen kutyákat simogasson, persze ha tisztának tűnik a kutya, és megkérdezzük előtte, lehet-e simizni. én abszolút arra nevelem, hogy szeresse az állatokat, mint ahogy jómagam is.

a másik a macska, ugye attól meg lehet akár toxoplazmózist is kapni, ezért terheseknek nem ajánlják, hogy macskázzanak, főleg nem hogy macskaalmot cseréljenek. viszont ha a kislány (csak rájuk veszélyes) gyerekkorában átesik rajta, akkor felnőttként már pont nem kell félnie, és gyerekkorban ez egy tünetmentes dolog. én tutira átestem rajta, nekünk volt annyi macskánk hogy ihaj, tkp 8 éves kormtól kezdve amíg el nem költzötem otthonról 20 évesen, egyfolytában volt macska.

2011. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lényeg ,hogy felelősen tartott, ápolt kutya legyen akkor inkább a kutya kaphatja el a gyerektől az emberi betegségeket. Ma valahogy divat menekülni a kutyáktól -köszönjük néhány felelőtlen "embernek".
2011. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen gondom. Pár hónapos a kölyökkutyám (spániel) és a hugimnak 3 hónapos kisbabája van. Ha megyek hozzájuk akkor 100x el kell magyaráznom hogy igen lefürödtem, igen, egyáltalán nincs kutyaszőr a ruhámon és folyamatosan fertőtleníteni kell a kezemet ha a babát megakarom simogatni. Nehéz ez nagyon, mert szeretnék is hozzájuk menni, de folyton azt érzem hogy azon filóznak vajon mit kap el tőlem a gyerek. Múltkor kint voltunk anyuéknál mind, de alig voltam a baba közelében mert ijedt szemekkel néztek rám is, a kutyára is és a páromra is, mintha leprásak lennénk. Pedig mondtam neki hogy soha nem jutna még csak eszembe se veszélyeztetni a babáját bármivel is. Járunk állatorvoshoz, kapja az oltásait, a féreghajtót, nincs bolhája, folyamatosan fésülöm és az égegyadta világon nincs semmi baja a kutyinak, valamint próbálom távol tartani a kutyust is tőlük, de ők mégis félnek. Nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel, mert a kutyát imádom, a mindenem, de azért a keresztlányomat is szeretném néha látni :(
2011. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek begyepesedettek és csőlátásúak. Mondjanak csak 2 olyan betegséget, vagy fertőzést, amit kutyától elkaphat a gyerek...

A sógornőm állatorvos mellett dolgozott évekig, ettől függetlenül nem egy nagy kutyabarát, nem szokta az én kutyámat sem simogatni, és nem barátkozik úgy a kutyákkal az utcán (a macskákat viszont imádja:)

De attól még tök normálisan áll a kérdéshez. Van egy unokaöcsém, aki már 2 éves múlt, és a kutyám mellett nőtt föl. Egész addig, amíg a gyerkőc nem kezdett önjáró lenni, nem engedtük oda hozzá, maximum annyira, hogy megszimatolja. Amikor már tudott mászni, akkor egyre többet érintkeztek, amióta járni is tud, azóta elválaszthatatlanok. A múltkor a tücsök ült szembe a kutyámmal, és röhögött rajta nyitott szájjal, erre a kutyám pont úgy találta el a "puszijával", hogy gyakorlatilag szájpadláson nyalta :D

A sógornőm a kanapéról annyit mondott, hogy "ez szép volt"...

Persze ilyeneket nem engedünk direkt, de nem rohanunk megmosni a kezét, ha megsimogatta a kutyát, vagy az megnyalta a tenyerét. A kissrác imádja etetni a saját kajájával, és elkerülhetetlen, hogy a kutya ne nyalja meg közben a kezét, majd ő eszik tovább.


Aki egy kicsit is tisztában van azzal, hogy a kutya nem egy négy lábon járó baktériumtelep, az nem félti így a gyerekét.

Akik ilyen hisztérikák, azoknak soha nem volt kutyájuk. Bele sem akarnak/tudnak gondolni, hogy a fertőzéseket 99%-ban a többi embertől kapja el a gyerek.


Nem tudsz mit csinálni, hiába kezded el magyarázni, hogy a kutyáktól kell a legkevésbé félteni... Az én kutyám ma is odarohant egy kisgyerekhez (ő is 2 év körüli lehetett), megnyalogatta a kezét. Az anyuka tök jó fej volt, mert nem szólt egy szót sem, egyszerűen örült, hogy a gyereke nevetett rajta. Aztán lehet, hogy megtörölgette a gyerek kezét, de nem volt egy idióta hisztérika.

2011. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!