Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség az angol és az...

Mi a különbség az angol és az amerikai típusú sheltie között?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 18:00
 1/8 xnorkax ***** válasza:
Gondolom kinézetre van valami... Rágoogliztam, de nem találtam semmit.
2011. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hali nekem is sheltiem van :) apja angolból lett hozva tenyésztésre.Így enyém 90-95% angol.Ilyen ről még nem hallottam szerintem ha van is semmi
2011. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy az amerikai az amerikaiak ízlésének megfelelően néz ki, az angol meg az európaiakénak. Keress a neten amerikai meg európai tenyészeteket, és nézd meg :)
2011. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban egyébként az amerikaiak szeretnek minden fajtából plüsskutyásat csinálni, most nézegettem pár tenyészetet, és a sheltie-nél is úgy néz ki, hogy ez a trend, bár nem értek hozzá, lehet hogy csak másképp kozmetikázzák őket, de amúgy ugyanolyanok, a fene tudja. De ha a husky-kat nézem, azok is plüssmackók az amcsiknál, nálunk meg még kutyaformájuk van.
2011. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rákeresve a gugliban az "american sheltie" kifejezésre (mivel az angol típust ismerem) azt, kell látnom, hogy az ottaniak fejformája sokkal inkább hajaz a skótjuhászokéra.

Az ittenieknek ugye nagyon vékony orruk van, szinte Y alakú a fejük szemből nézve.

2011. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Amerikai és az Angol vonalak a II világháború idejében váltak szét. Az amerikai erősebb, csontosabb, a feje is sokkal kevésbé barátságos, valamivel nagyobbak is mint az Európai kutyák, sokkal látványosabb maga a kutya, erősen showra van szelektálva
2011. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző jól leírta a lényeget. Az amcsiknál nagyobbak, erősebb csontozatúak, hosszabb orrúak, kevésbé "kedves" arckifejezéssel a sheltiek.

Pár kép összehasonlításnak:

Amerikai:

[link]

[link]

[link]

Európai:

[link]

[link]

2011. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
uhhh szegény James annyira rossz róla ez a standard kép...Judit igazán csinálhatna már egy normálisat róla...
2011. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!