Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős koráig lehet...

Szati-zep kérdése:

Milyen idős koráig lehet levágatni a kutya fülét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 12:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
47%
Ha a véleményemet kérded, akkor míg el nem pusztul, addig nem szabad. Csak utána.
2011. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Miért kéne levágni?:O
2011. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vágasd le. Szeretni úgyis lehet egy állatot ha lelógó hosszú füle van. Nem ezen múlik. De ha ennyire akarod akkor olyan fajtájú kutyát vegyél aminek alapból ilyen a füle.
2011. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
A műtét ideális időpontja: a hat-nyolc hetes kor, de természetesen idősebb kutyákon is elvégezhető. A lehetőség szerint azonban három hónapos korig ajánlatos túlesni rajta.
2011. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%
Hal Istennek, kulfoldon mar a ful es farok levagas komoly penz es szabadsagvesztesi buntetessel jar. Miert nem vagatod le a sajatodat?
2011. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

Akik itt fikáznak: Szerintetek fáj a kutyának? Vettetek már részt ilyenen? Láttatok már ilyet?

Altatásban végzik. Csak hogy tudjátok, és ez a legnagyobb kockázata. Ilyen alapon tiltsuk be pl. a diszpláziaszűrést is. Akkor is altatnak.


Kedves kérdező! Mi kb. 3 hónaposan csináltattuk meg a dobink fülét. 1 óra múlva ugyanúgy játszott, és ugyanúgy viselkedett mint előtte. De ennél idősebb (mármint 3 hónap) már nem igazán ajánlják. Utána már a fogváltás jön, amihez nagyon sok Ca-ra lesz szüksége a kutyulinak.

2011. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

Ki kérdezte a véleményeteket?

Sokan itt azt hiszitek, hogy muszáj minden kérdésre válaszolni, pedig ha nem vagytok rá képesek akkor nem kell okoskodást írni meg személyes véleményt, mert az senkit nem érdekel!

Én most vágattam nem rég 4 hónapos korában és két hét múlva nyoma sem volt. De attól is függ, hogy milyen fajta.

2011. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

Én nem értem ezt a hisztériát ami övezi a fül illetve farok vágást. A kutya egy mesterségesen előállított élőlény (csak, hogy ilyen rondán fogalmazzak) semmi természetes nincs benne, és a hibák korrigálás az ami műtétileg történik (ostorszerű könnyen törő farok vagy nagyon vékony könnyen sebesedő fül)

Pluszban nem tudom láttál e ilyen műtétet de sokkal kevésbé szörnyű mint ahogy azt sokan elképzelik. A fülvágás nemsokkal fájdalmasabb mint egy füllyukasztás főleg ha azt nézzük, hogy a kutyák fájdalomküszöbe sokkal magasabb mint a miénk a farok vágás meg fél percig tart és 1 perccel később már szopnak is a kicsik és semmi se látszik rajtuk.

Szerintem jelenleg Magyarországon nem ez a legnagyobb probléma ami az állatok védelmét illeti...


Az emberek annyira álszentek, sajnálják szegény kutyát akinek szinte semmilyen fájdalommal nem járnak ezek a beavatkozások de közben leveszik a polcról azoknak a házállatoknak a húsát akiknek egész életük egy szenvedés volt.

Lehet, hogy én egy szemét állatkínzó vagyok mert vágott farkú kutyáim vannak de legalább nem vagyok álszent és nem tűröm ha egy állatot igazából kínoznak legyen az kutya vagy haszonállat éppen ezért nem eszem húst és járok ki rendszeresen a menhelyre segíteni.

2011. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
12 hetes korig ajánlott a műtétet elvégeztetni.
2011. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem egy 5 hónapos pittem van akkor a komentek alapján már nem nagyon ajánlatos ilyenkor levárni a fülét:(

2011. júl. 3. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!