Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tanácsot kezdő kutyaga...

Adnátok tanácsot kezdő kutyagazdinak?

Figyelt kérdés

Péntek délután találtam egy kiskutyát az utcán, fekete, rövid szőrű, lógós fülű. Nem tudom milyen fajta lehet, kicsit a vizslakölykökre hasonlít, csak az orra vékonyabb, szerintem keverék lehet. Szerintem 2 hónap körül lehet, van foga is, játszik, harapdál, de egyedül fél.

A gond, hogy soha nem volt még kutyám, mindig macskáim voltak, és nem tudom mit ehet, mit nem. Nem akarom megtartani, keresek neki másik gazdit, mert nem lesz sajnos időm a nyáron egy kölyökkutyára:S

Hogy taníthatom meg, hogy ne vonyítson, ha egyedül hagyom?

Egyébként a garázs mellett, egy fedett részen csináltunk neki helyet, ahova nem fúj be a szél, jó meleg "ágyat" csináltunk dobozból, meg rongyokból. Evett eddig macskatápot vízbe áztatva, párizsit és egy kis levest, más neki való kaja nincs sajnos itthon, csak holnap tudok venni, kaksizott és pisilt is többször.

Van pár jó tanácsotok nekem? Ameddig nem találok gazdit, szeretném rendesen nevelni.

Köszönöm!


2011. júl. 3. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát izé, olvasgass, tele a net kutyás dolgokkal.

Enni alapvetően kutyakaját ehet, nyilván :) Bemész a boltba, megveszed, elolvasod az adagolási útmutatót, és kész.

A nem vonyítás nem tanítás kérdése, olvasd át ezt: [link]

A többi cikket is javaslom az oldalon, kezdő kutyásoknak nagyon jó.


Ami pedig nagyon fontos: vidd el állatorvoshoz. Simán lehet bolhás, férges, valószínűleg oltva sincs, ezek pedig nagyon fontos dolgok, gondolom te sem szeretnél férges lenni, meg azt sem szeretnéd, ha a kiskutya két nap alatt elpusztulna egy parvovírusos bélgyulladásban... A kötelező veszettségoltásról meg ne is beszéljünk.

2011. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És semmiképp ne adj neki tejet,mert hasmenése lesz.

Olvasgass a falkavezér dologról is,ez fontos.

Mozogjon sokat,vidd sétálni.

2011. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:

Először is szép dolog hogy megmentetted:) Mindíg jó ilyen dolgokat hallani.

A leggyorsabban, házilag összeüthető kutyakaja a főtt rizs, sárgarépával. Főzd össze a rizset és a sárgarépát, szigorúan fűszermentesen, sót sem szabad beletenni. Esetleg kevés almát is rakhatsz a kajába. Várd meg míg egészen kihűl, és tálalhatod:) A továbbiakban pedig valamilyen kölyök kutyának való tápot kell neki adni. Friss víz mindíg legyen előtte.

Állatorvoshoz tényleg fontos elvinni. oltásokat, féregtelenítőt beadni. A kutyus egy ideig még vonyítani fod, de idővel megszokja a helyet, figyelj oda a rendszerességre, ha kiviszed játszani, azonos időben tedd, és vonyításra ne rohanj oda hozzá, mert megszokja hamar, hogy ezzel "jutalmazod" a vonyítását.

Első hallásra a leírás a tacskóra is illik, amennyiben rövid lábú a kutyus.

Vigyázz arra, hogy ne vidd ki az utcára, és más kutyákhoz, mert ha ilyen fiatal, még nem elég erős az immunrendszere, orvoshoz is csak ölben vidd.

További sok örömet a kutyushoz:)

2011. júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is a házban neked kell körbe vezetned úgy hogy követ tége vagy ha nem a pórázt segítségül hívhatod. Etetés után zárd be a boxába 30 percre majd vidd ki az udvarra úgy hogy kövessen vagy ha nem pórázt használj. Nézd a TV-ben a National Geographic Channelen a: A csodálatos kutyadokit. Itt kinézheted, hogy mikor kezdődik: [link]
2011. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Macskatápot NE adjtok neki mert rosszul lesz, hasmenése lesz stb.!!
2011. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Macskakaját azért adtam neki, mert csak az volt itthon (nyaralásból jöttünk haza), nem volt hasmenése, többször kakilt, de rendeset.

A házba nem hozom be, a ház mellett, szélvédett helyen van, ilyen kis kamraszerűben, de nem zárt hely, 3 fal+tető, ott van most elkerítve, van pár nm füves rész is neki, ott ugrál éppen :)

Nem akarom megtartani, gazdit keresek neki, de sajnos nem sok sikerrel, holnaptól meg dolgozik mindenki, nem lesz vele itthon egész nap senki:S

Gondoltam, hogy el kellene vinni dokihoz, de hétvégén nem volt nyitva, meg nem úgy tűnik, mint aki sokat volt az utcán, szinte koszos sem volt, kimondottam jó húsban van, ezért gondolom, hogy van gazdája, csak még nem találtak újra egymásra.

Remélem pár napon belül találok valakit, aki befogadja, mert nekem sajnos nincs időm rá.

Kutyakaját is csak holnap tudok venni, mert nincs nyitva bolt. Addig meg kipróbálom ezt a rizses dolgot :)

2011. júl. 3. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Hiába van jó állapotban, attól meg valószínűleg beteg meg oltatlan. Nem minden kóbor kutyán van ám három hetes sár, a többségük jól néz ki. Ha meg keresi a gazdája, akkor az állatorvos talán ismeri a kiskutyát, tudja, hogy kié volt, vagy ilyesmi. Szóval hiába nem akarod megtartani, vidd el orvoshoz!
2011. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!