Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők, akik csak 12...

Tenyésztők, akik csak 12 hetes korban adják oda a kiskutyákat?

Figyelt kérdés

Miért van ez? Ha jól tudom a kiskutya személyiségének a fejlődésében a 8-12 hetes időszak a legintenzívebb. Tehát 8 hetes kortól már nem a gazdijánál van a helye? Arról nem is beszélve, hogy a kölyökkor nagyon hamar elszáll, ha csak 12 hetes kortól lehet elvinni a kutyust, a gazdi veszít 4 különleges hetet..


Szeretném tudni, mik az érveik azoknak a tenyésztőknek, akik nem adják oda hamarabb.

(8 hetes kor elött én se vinnék el kutyust,addig legyen a mamájával, testvéreivel, de onnantól szerintem már lehet.)


2011. júl. 4. 08:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Pont azert, mert ebben a korban sokat tanul - elsosorban az anyakutyatol, a testverektol. Fontos a kutyas szocializacio is! Ha ebben a korban emberhez kerul, aki raadasul nem viheti ki meg setalni, mert ugyebar nincsenek meg meg az oltasai, a kutyas szocializacio elmarad, kesobb ezt nehezebb potolni.
2011. júl. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. 3 hónapos kortól lehet menni kutyaoviba, ott szocializálódhat a többi kuttyal, viszont az a 8-tól 12 hetes korszak nagyon fontos lehet a gaidihoz való kötődés szempontjából. Persze, később is simán kialakulhat a kötődés, de ilyenkor a legjobb, nem?
2011. júl. 4. 08:34
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azért ajánlom a 12 hetet mert egyrészről komplett oltási programmal viszik el a kiskutyát ami nekem is és nekik is megnyugvás. Nem kell még hetekig szenvedni a kölyökkel a lakásban, hogy nehogy elkapjon valamit. Tapasztalatom szerint azok a kicsik akiket 12 hetesen visznek el sokkal stabilabbak, már 10 hetesen leválasztjuk őket többé kevésbé az anyjuktól és különböző gyakorlatokat csinálunk velük, gyakoroljuk az egyedül maradást, azt, hogy leüljenek mielőtt enni kapnak és hagyják, hogy benyúljunk a tányérba ilyesmi. Ha a gazdi nem cseszi el akkor egy már majdnem kész kutyát kap tőlünk (már amennyire egy kölyök kész lehet) Mindezalatt persze a kicsi a testvéreivel van, sokszor odaengedjük az anyját és más nagyobb kutyákat.

Persze ha valaki a 8 héthez ragaszkodik akkor én odaadom de eddig több pozitív visszajelzés is volt az idősebben eladott kiskutyákra

2011. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Értem! Teljesen korrektek az érveid, így még én is megfontolnám, hogy esetleg kivárom a 12 hetes kort.


Viszont jól sejtem, hogy te nem nagytestű kuttyokat tenyésztesz?

A nagytestű kutyák 12 hetes korukra már olyan nagyok, ezért is mondtam, hogy nagyon különleges időszakot veszíthet a gazdi. Persze most ezzel nem arra célzok, hogy ha már megnő, akkor kevésbé szeretnivaló a kutty, csak annyit, hogy én szeretnék vele lenni akkor is amíg pici, és megélni ennek a korszaknak minden örömét.

2011. júl. 4. 08:52
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

nem nekem közepes testű kutyáim vannak.

A gond az szerintem, hogy már olyan régóta tenyésztek, hogy ebben a korban én már semmi örömet nem látok :D Ha tehetném csak növendék kutyát vennék.

Persze megértem aki szeretné átélni ezt a korszakot de szerintem több bosszúsággal mint örömmel jár.

Félre ne értsd, szeretem a kiskutyákat...de a nagyokat jobban :D

2011. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, ezt teljesen megértem.:)
2011. júl. 4. 09:45
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
az ilyenek a rendes tenyésztők:)
2011. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Munkakutyáknál jobb a 6 -8 hetes kor. Eleve az alomban már igen sokszor eldurvul a hatalmi harc, a személyes kötődés a gazdával e kor után közvetlen a legjobb időszak.
2011. júl. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én eddig is a 6 hetet mondtam, de mindenki lehurrogott. Pedig az az ideális.
2011. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

régen tényleg 6 hét volt de amióta fejlődött az etológia lassan kiderült, hogy milyen fontosak is azok a kimaradt hetek a kutya életéből.

Nem mondom, hogy nem alakulhat ki nagyobb kötődés a 6 hetesen elhozott kutyával de ez nagyobb felelősséget is jelent és szerintem az emberek 90% a nem tud ezzel mit kezdeni. Szerintem ha valaki stabil családi kutyát akar az vegyen 8-12 hetes kölyköt. Sokkal kevesebb nevelési feladat hárul így rá.

Én soha nem adnék el kutyát 8 hetes kor alatt és tapasztalatom az, hogy a 12 hetesen vagy idősebben elvitt kölykökből lesz a legnyugodtabb és legstabilabb házi kedvenc, főleg az olyan családoknál ahol "csak" egy kutyát akarnak és nincsenek vele pl versenysport szerű célok.

2011. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!