Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezeket miért csinálja a kutyám?

Ezeket miért csinálja a kutyám?

Figyelt kérdés

Ha a kerítés előtt elmegy egy másik kutya akkor nem ugatni kezd hanem "nyávogni"(nem nevezném ugatásnak ilyen artikulátlan nyávogó hangot ad ki). Én kiállok az ajtó elé,hogy nézzem és miután észreveszi,hogy ott vagyok akkor még jobban csinálja,de közben már néz engem mintha produkálná magát és járkál fel alá.. Másik 3 kutyánk, rendesen ugatnak csak ő nem.( hozzáteszem csak a kutyáknál csinálja ezt máskor rendesen ugat)

Másik dolog,hogy amikor kergetőznek akkor a legnagyobb kutya mellett próbál futni is próbálja csípkedni az oldalát és közben is olyan nyávogós hangokat ad...

Van ennek valami oka,értelme,jelentőse?

Amúgy 1,5éves kan shih-tzu.


2011. júl. 4. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott bár nem nyávaog, hanem nyüszít. Kb azt mondja: úgy barátkoznék veled! Mikor ott vagy, neked mondja: engedj ki, hagy barátkozzak vele!
2011. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem izgatottságra utal! Figyelemfelkeltés is lehet az oka.
2011. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát ha nyüszíteni jobban örülnék,de ez kb. olyan,hogy artikulátlan mozog a szája hol kisebbre nyitja hol nagyobbra és közben ilyen nyávogó hangot ad ki...Le írni nem lehet,de egyszer felveszem videóra:D

Ez a barátkozós dolog teszik lehet,hogy azt szeretné.

De mikor a másik kutyánkat kergeti akkor miért csípkedi és neki miért nyávog hiszen vele barátkozhat akármikor...?

2011. júl. 4. 10:48
 4/4 anonim ***** válasza:

sztem is haverkodni akar, az én kutyáim is szoktak idióta hangokat adni ha a futtatón kivül megtetszik nekik vmelyik kutya.

az oldalcsipkedés meg sztem kistestű kutyáktól normális. amikor kergetőzik a tacskóm meg a kopóm, akkor a tacskó ha sikerül utolérnie belecsíp ott ahol eléri szegényemet és igyekszik a földre rántani. ha fordítva van és a kopó kergeti akkor ő meg a tacskó hámját szokta elkapni (nem egy fair hozzáállás...:-) )

2011. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!