Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi mindent kell tudni a...

A_maestro_főnök kérdése:

Mi mindent kell tudni a rottweilerről?

Figyelt kérdés
Úgy tervezzük hogy 2 kölyköt fogunk venni. De én semmit nem tudok a kutyákról, hogy hogyan kéne vele bánni. Kérlek írjatok nekem róla valamit. Ha van rotitok akár történeteket is, meg hogy milyen szokásaik vannak, mennyit költetek rá, mit csináltok velük, stb. Köszönöm. :)
2011. júl. 4. 11:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Én nem vennék olyan fajtát, amiről fogalmam sincs. A kutyavásárlást komolyabban meg kell fontolni. Furcsa számomra, hogy már el van tervezve hogy veszel, de semmit nem tudsz róla.
2011. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Mindjárt kettőt, úgy, hogy semmit sem tudsz a kutyákról. Javasolnám, hogy kezdjétek eggyel, aztán 1-2 év múlva amikor már minden rendben van és van tapasztalatotok, vegyetek mégegyet!
2011. júl. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyosak, kedvesek, ha TE vagy a falkavezér. Azt ajánlom, hogy még ne vegyél kutyát és előbb nézegesd a National Geographic Channelen: A csodálatos kutyadokit. Itt megnézheted, hogy mikor megy: [link]
2011. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Rotit CSAK magabiztos, hozzáértő embernek adnék, kettőt meg végképp csak különlegesnek. Nem értesz hozzá és egyből két rotival kezdesz?


Ha esetleg elcseszed őket és megutálod vagy megharapnak, hívj fel, szívesen átvállalom őket. Már a második rotim van (igaz, ez a második keverék, de egyértelműen roti jellemű) és kemény "kéz" kell hozzá. Imádnivaló dög lesz belőle, ha meg tudod nevelni. Semmiképp se ajánlanám első kutyának.

2011. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
A futtatóra is jár egy srác egy gyönyörű kan kölyökkel. Nap mint nap látom, h h megy tönkre egy okos, ügyes állat. Nem ért semmit, nem csinál meg semmit, nem ismeri a parancsokat, a "gazdája" meg csak üti, hogy miért nem teszi, amit ő akar...
2011. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én és 3 bátyám csak elboldogulunk! Én meg a legidősebb "főnökösködő" típus vagyunk ez meg is látszik mindig kiosztunk másokat és keményen dirigálunk de mi magunk is keményen megdolgozunk a sikerért, és nem lazsálunk mindig a legjobb lehetőségeket keressük és bármit elvállalunk. Volt régen kutty nálunk csak akkor még kicsi baba voltam tehát a nagyobbak már tudnak sok mindent, de én nem. Nem nézek tv-t, és a caesar miller (vagyki.) kivételesen nagyon is ért a kutyákhoz. De könyörgöm a kutyák se hallgatnak mindenkire meg mindenki nem lehet olyan mint az a fazon ! Hány évet töltött a kutyák között? És mennyi idejét áldozta arra hogy kifejlessze a módszerét, meg hogy eldöntse hogy a kutya mit csinál,miért csinálja,mit tehet ellene... Hmm ??..azt gondoljátok hogy nem olvastam el a hasonló kérdéseket meg a válaszokat?? Hogy nem néztem utána?? DE IGEN. de szeretnék én is válaszokat kapni azon kívül hogy inkább ne legyen mert eddig nincs "személyes tapasztalatom.' Ez nem válasz.
2011. júl. 4. 14:49
 7/28 A kérdező kommentje:
Annyit kihámoztam hogy mindig éreztetni kell hogy ki a főnök, különben könnyen a fejünkre nő. Sosem szabad megütni, türelmesnek kell lenni. Valaki pl rákiabált a kutyura és az jobban megijedt mintha elfenekelték volna. Jó, oké, de nem biztos hogy minden esetben igy van. A roti hízékony és elég sokat képes enni, tehát erre is nagyon kell figyelni. Van amelyik kifejezetten nem birta a romákat, és nem lehetett sétáltatni. Ilyen esetekkel nem tudok mit kezdeni, nem tudom hogy mit csinálnék. Mi kifejezetten olyat szeretnénk aminek le van vágva a farka. Arról azt olvastam hogy nem éppen jó, sőt tilos de sokan így árulják. Legjobb 10,12 hetes korukban elhozni őket.
2011. júl. 4. 15:06
 8/28 anonim ***** válasza:

Én hamarabb elhoznám. Akkor alakul ki a mély kötődés.


Egyik kutya se hízékony, akkor hízik el, ha túletetik.


Kalciumbevitelre fokozottan figyelni kell. Vágott farkat ne akadr, sok már úgy születik, de ha a tiéd mégse az, ne kínozd. Hiába mondod, h nem fáj, de fáj neki. Nekik nem törékeny a farkuk, nem lesz semmi baj vele.


Nem Ceasar Milliannak kell lenni. Én se vagyok az, csak van "némi" tapasztalat a hátam mögött. Attól, hogy dirigálós, nagyképű vagy, nem leszel jó gazda. Nem az a lényeg, h hányan vagytok (főleg, h csak 1 falkavezér lehet). Nem fizikai erő kell a kutyához, hanem pszichológiai.


És ismét hangsúlyozom, nem ajánlom első kutyának. Elhiszed, h nem véletlenül mondom? Tudom, h menő kutya, meg ijesztő meg mindein, de ne ez legyen az elsődleges célpont.

2011. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Elmondok egy sztorit, ami jól tükrözi, h mi van, ha hozzá nem értő kezekbe kerül egy kutya, fajtától függetlenül.


Múlt héten sétáltam a kutyámmal a futtatóra. Előttünk sétált egy nő egy amerikai típusú (azok sokkal szélesebbek) pittel, ami rendkívül agresszív volt. Bármi kutya jött szembe, a csajnak ki kellett mennie a járda melletti füves rész szélére, két kézzel fogta a kutyát, mert az támadott volna minden más kutyának, a csaj szavait pedig meg se hallotta. Gondoltam majd kikerüljük és kész. Mikor belekezdtem az "előzési" manőverbe a csaj kiment megint a szélre, én pedig a járda másik szélén vezettem a kutyát, de jött szembe két nagydarab nő egy fekete keverékkel, ami szintén nagyon agresszív volt. Az a két csaj is megragadta a kutyáját a nyakörvnél fogva, hogy ne tudjon elmenni. Mindkét kutya hörgött a szorítástól, ugattak, vicsorogtak és mindkettő nekiment volna az én kutyámnak. És az enyém mit tett? Jött a lábam mellett és még csak rájuk se nézett, semmi jelet nem adott nekik. Na ez az ami nem mindegy egy kutya nevelésénél.

2011. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Hú, ez nagyon jó! Te mennyit és mióta foglalkozol a rotiddal,utolsó? Elhiszem hogy jót akartok, de nagyon rosszul esik hogy így letámadtatok. Nem vagyok nagyképű már ne is haragudj meg, . Nem azért szeretnénk rotit mert az milyen menő harcikutya másoknak nekiugrasztani jó lesz, stb,.. Nem így gondolkodom.
2011. júl. 4. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!