Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős koráig tanítható...

Mennyi idős koráig tanítható egy kutya?

Figyelt kérdés

9 éves keverék kan kutya. Van rá esély hogy még tanitható?

(Amatőr szinten, hogy csinálja amit én mondok) és ha igen hogyan?


2011. júl. 4. 14:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
élete végéig
2011. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ugyanúgy tanítható, mint egy fiatalabb, csak nyilván az egészségi állapotát is bele kell kalkulálni.
2011. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abszolút tanítható egész életében egy kutya és ezt a sajátomon tapasztalom. Tény, hogy kölyökkorban, avagy 1-2 éves korban sokkal fogékonyabbak erre, könnyebben megy a nevelés és a tanítgatás, de szerintem sosem késő elkezdeni!

Idősebb fejjel már a kutyák is kicsit makacsabbak, sokszor csak akkor csinálnak dolgokat, ha nekik is kedvük van (értem ezt a tanulásra), de nem lehetetlen. Ugyanúgy kell őket ilyenkor is tanítani szerintem mint fiatalabb korban, rengeteg kitartás, szorgalom és türelem!

2011. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem köszi gondoltam hogy lehet csak neki nagyon nincs kedve.Néha játszik meg rohangál de amikor akarom kicsit tanitgatni hamar megunja..
2011. júl. 5. 21:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az valószínű nem a korától függ, egyszerűen csak nem találtad meg a megfelelő motivációt.
2011. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát az lehet csak én úgy gondoltam hogyha eddig nem tanitgattam és nem szokott hozzá hogy koncentrálnia és figyelnie kell akkor most ha nem muszály mér csinálná... mivel motiválhatnám? Kajával próbálom de sokszor az se válik be:/
2011. júl. 6. 17:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyan kajával kell, ami húzza az orrát. Egy kiskutyánál nincs gond, könnyen rá lehet szoktatni szinte bármilyen jutalom falatra (az enyém még a tápjáért is él hal és bármit megtenne), nálad már annyival nehezebb a dolog, hogy ki kell tapasztalni miaz, amiért hajlandó produkálni magát. Próbálj parizert, virslit vagy sajtot pici kockákra vágni, hátha arra felfigyel.
2011. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
megpróbálom köszi:)
2011. júl. 7. 10:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy nem szokott hozzá a koncentráláshoz, még tanítható, csak kisebb lépésekben kell kezdeni. Ne rögtön másfél órát akard tanítani, mert úgy biztos nem fog menni. Inkább ritkábban többet, és valami irtó finom jutalomfalattal, a felkockázott sajt meg virsli tényleg nagyon jó :)
2011. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
próbáltam szalámival.tényleg jobban motiválja mint a száraz kutyakaja:D
2011. júl. 7. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!