Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy egyes...

Létezik olyan, hogy egyes kutyafajok alapból nem jönnek ki egymással?

Figyelt kérdés

Tudom, elég hülye kérdés, de pl. létezhet a kutyáknál olyasmi mint az embereknél? Valami "előítélet" szerű, ami kódolva van bennük...


Ez csak azért jutott eszembe, mert nekem egy border colliem van és a kutyasuliban a legtöbb kutya dobermann, rottweiler, néhány pitbull is van. A német juhászokkal, illetve a többi kevésbé "nehézsúlyú" kutyussal jól kijön az én ebem, ugyanakkor a fentebb említett fajtákkal nagyon nem és elsősorban nem is az enyém csinálja a feszkót. Még annyira sem lehet összehozni őket, hogy megszimatolják egymást, mert rögtön támadnak, míg mondjuk két roti vígan eljátszadozik suli után egymással. Nem igen értem, ezért gondolkodtam el a dolgon hogy ebben vajon lehet-e valami!?


2011. júl. 4. 14:26
 1/5 Draug válasza:

Előítélet másokkal szemben sosem kódolt... az ember sem úgy születik, hogy utál mindkenkit, akinek nem olyan a színe, mint neki... ez attól függ, miylen környezetben nő fel.

Az állatoknál pedig eleve nincs rasszizmus, ez csak emberi hülyeség. Egy doberman nem gondolja azt, hogy te husky vagy, ezért téged utállak :D Nekem is volt egy berni pásztorom, ami nagyon útálta mindkét szomszéd németjuhászait, de a kis vakarcs pincsikkel meg jól kijött. Ez így ment egy darabig, de aztán hazahoztunk egy németjuhász kölyköt is, vele meg világi haverok lettek :)

2011. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ez azért történik, mert rosszul kezelik le a gazdik és az oktatók is a helyzetet. Olyan nincs, hogy ott a gazdi és az oktató is, a kutya meg balhézik! Előfordulhat, de azt azonnal le kell állítani úgy, hogy többet lehetőleg ne forduljon elő. Nálunk is a legkülönfélébb kutyafajták vannak 3-70 kilóig, de mégis össze lehet őket engedni. Az előfordulhat, hogy a másik kutyának szokatlan a te kutyád viselkedése, de ez nem ok arra, hogy megtámadja! Ilyen esetben is összeszoktathatók egymással.
2011. júl. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván nem szó szerint értettem azt hogy előítéleteik lennének a kutyáknak... Egyszerűen csak oké, érthető lenne, hogy egyik másik kutya nem fér meg egymás mellett, mert nem... de az, hogy pl egyetlen hasonló fajtának még csak a közelébe sem tudunk menni, mert rögtön támadnak, az már nekem kicsit fura. Illetve nem csak mi, van egy pumink és egy westink is a suliban őt is ennyire "kiutálták" ezek a fajták, holott hiába őrző-védők, egymással ugyanúgy játszanak és hemperegnek mint valami ölebek.
2011. júl. 4. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez csak tanult dolog lehet, genetikailag nincs ilyen, de tanult előítélet persze, hogy van. Az én kutyám legjobb szaladgáló pajtása egy vizsla, és ezért úgy általában más vizsláknak is messziről örül, szívesebben játszik vizslákkal, mint bárki mással. Az argentin dogokkal viszont van némi fenntartása, mert egy barátom argentin dogjai elég sokat provokálják. Konkrét balhé, vagy összeugrás nincs soha, mert a dogók is, meg az enyém is maximálisan kézben tartott kutyák, de látszik a kommunikációjukon, hogy van köztük feszkó, így általában a nagy fehéreket is fenntartással kezeli.


Nincs a közeletekben olyan kutyasuli, ahol póráz nélkül folyik az oktatás? Egy bordernek azért nem az igazi a hagyományos suli, pláne ha még nyomják is őt a nagy kutyák.

2011. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen. Suli végén odébb tudunk állni a kisebb kutyákkal játszani egyet, akadályt ugrani póráz nélkül ilyesmik, de ennyi. Egy vidéki kisvárosban élek, itt többnyire házőrzőkre van szükség nem okos házi kedvencekre így annak is örülök, hogy egyáltalán bármilyen suli is van, ahova mehetünk mi is. Régebben volt egy kutyasuli + agility egyben, ezt nagyon szerettük, ide "magunkfajta" kutyák jártak, sosem volt olyan probléma mint itt, de ez sajnos megszűnt.

A nagyobb kutyák is okosak, ha rájuk szól a gazdi, akkor befogják a szájukat, de ettől még a feszültséget lehet érezni és ez nagyon nem jó. Igazán egyik kutya sem tud koncentrálni a feladatára, mert egy kis pisszenés és már ugranának össze a kutyák. Nem tudnak, mert erre azért vigyázunk, de akkor idegesítő valahol a dolog. Én is jobban szeretnék olyan helyre járni, ahol az ilyen kutyák nincsenek túlsúlyban, de sajnos ilyen a környéken nincs, nekünk pedig "szükségünk van" szocializációra és tanulásra más kutyák környezetében is.

2011. júl. 4. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!