Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kölyök kutyámat...

5 hónapos kölyök kutyámat szájba vágta a bátyám, csak azért mert szeretetből rá állt a nadrágjára a kutya, hogyan tudnám a kutyám erről leszoktatni, hogy rá álljon az emberekre?

Figyelt kérdés
Épp sírok egyfolytában, nem tudom abba hagyni... Annyira sajnálom a kiskutyám, hogy kapott egy erős ütést és utána nyamogott és nyüszített is egy ideig... A szívem majd megszakad ha valaki bánt egy állatot és fájdalmat okoz ezzel a kutya lelkének és testének is. Úgy volt, hogy bátyám eljött hozzánk egy kis időre és a kutya ilyenkor annyira örül neki is, hogy rá állt a rövid nadrágjára és az koszos lett és méregből szájon és torkon vágta a kutyát az meg azt se tudta miért kapta, hisz ő csak szeretet akart és simogatást. Utána bementem a wcbe, hogy senki se lássa és azóta is sírok, most itt a szobámban is. A kutyán látszik, hogy szomorú pedig már megvigasztalta anyukám és én is. Azért szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogyan szoktassam erről le a kutyát, mert meg szeretném őt védeni az ilyen verésektől. Sokkal érzékenyebb mint a többi kutya és jobban szeretetre vágyóbb. Már nagyon pici kora óta, ha valaki megjön hozzánk akkor össze vissza pisil örömében és ez is fura nekem, olyan ideggyengeségre vall, hogy ennyire pisil össze vissza és a vendégek meg csak nézik, hogy a lakásba egyfolytában törölni kell mert futkos és csöpögtet össze vissza. Ki mit tanácsol?
2011. júl. 4. 16:36
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

Jajj szegény kuytuska.. *.*

Én a Pedigree reklámon is elérzékenyültem,amikor mutatták a menhelyen élő kutyákat!

Sajnos azt nem tudom hogyan lehet erről leszoktatni :/

2011. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
75%
A szobatisztaságra szoktassátok rá az ilyen extrém helyzetekben is. Azzal viszont semmi gond, hogy felmászik az emberre. Erre az embert kell rászoktatni. Az önzetlen szeretetmegnyilvánulásért büntetni? Ritka nagy taplóság. Arra viszont szoktassátok rá, hogy szótfogadjon nektek. Ha rászóltok, hogy valamit nem szabad, azt AKKOR nem szabad.
2011. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
83%
vágd szájba a testvéred, ha a kutyának fáj még, akkor vidd orvoshoz...amúgy meg kutyaovi
2011. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
76%
Soha többet ne engedd be a bátyádat.Ha nekem megütné bárki a kutyámat,úgy vágnám ki,mint a taknyot.
2011. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%
mennyi idős a kutyus? kisebb korában többet ugrál, de könnyebb leszoktatni. Ha rád felugrik a kutya, azonnal fordulj a másik irányba, és sétálj el. ha másra ugrik, akkor az illető menjen el, te meg maradj ott vele és fogd meg a nyakörvét, guggolj mellé és ne mozdulj, ne nézz a szemébe, ne beszélj hozzá. ha megnyugodott, és már nem akar ugrálni akkor elengedheted :) (egyébként ezt a lenyugtatós módszert akkor is csinálhatod ha rád ugrál, mert elképzelhető hogyha csak elsétálsz, akkor követni fog és a hátadra ugrál ) ha ezt kitartóan csinálod, le fog róla szokni. :) ja és mindenképp beszélj a bátyáddal, hogy hiába koszolta is össze, szegény kutya nincs betanítva nem tudja, hogy ezt nem szabad. semmilyen körülmények között nem szabad bántania a kutyát. ezt értesd meg vele :)
2011. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
egyébként a mi kutyusunkkal is ez volt, mindenkire ugrált, és ha örült akkor mindent összepisilt, és mi is futkostunk utána felmosóval. a felugrálásról nem szoktattuk le, a pisilést magától abbahagyta :)
2011. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Ráugrott a kutyus a bátyádra üdvözlés közben? Jól értem? Durva így megütni egy kutyát, pláne egy kölyökkutyát! Sajnálom szegényt! Azonban le kell szoktatni a kutyust a felugrálásról. Ez olykor nem egyszerű feladat. "Ülj" vezényszó, jutalomfalat és simogatás. Egy idő után megtanulja, hogy akkor van dicséret, ha szépen leül és kivárja a simogatást, jutalmat.
2011. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

gyökér a báttyád.


pisilés nem ideggyengeség.annyira örűl h bepisílt(nekem ezt csinálta a kutyám)



másik problémára:határozottan szólj a kutyára amikor rá megy valakire és közben vágd pofán a báttyád

2011. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
66%
A bátyádra már tuti nem fog felugrálni. Jól megjegyezte, felugrik, igen rosszul jár. A kutya így tanul. Persze, a szájba verés erőssége azért nem lehet túlzott.
2011. júl. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
52%

Én csak azt tudom elképzelni, hogy elmész a kutyáddal kutyaiskolába, és ha ilyen helyzet van, azonnal magad mellé hívod.

A bátyáddal pedig kezdesz valamit, a minimum, hogy érezteted vele, hogy egy s^ggfej, és nem vagy kíváncsi arra az agresszív, idióta fejére.

Hidd el, az emberek nem ilyenek. Peched van, mert a bátyád egy vadbarom. Remélem nem jár hozzátok sűrűn...én ilyenkor elvonulnék a kutyámmal, de az biztos, hogy a közelébe nem engedném.


Ezenkívül olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, segíteni fog, hogy a kutyád természetesen kezelje, amikor valaki hazaérkezik. Az örömpisit pedig valószínűleg ki fogja nőni.

A lényeg, hogy amikor hazaértek ne csapjatok nagy ramazurit a kutyának, mert annál jobban belehergeli magát az örömbe.

2011. júl. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!