Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktattátok a kutyátokat...

Hogy szoktattátok a kutyátokat a pórázra? Milyen praktikát vetettetek be annak érdekében hogy a kutya ne akarja levenni a nyakáról a pórázt, és hogy ne hátra hanem előre induljon el?

Figyelt kérdés
Most 3 és fél hónapos a kutyánk, és szeretnénk sétáltatni, de szegény még csak hátrafelé akar menni ha a nyakán érzi a pórázt, vagy csak egyszerűen lefekszik. Tanácsok?
2011. júl. 4. 18:45
 1/8 FranCicu válasza:
helo! hat mink kicsit drasztikusak voltunk de megerte.. ha hatrafele akart menni egyszeruen nem engedtuk erosen tartottuk ..aztan fokozatosan elkezdtuk kicsit huzni magunkal vagy kutyakajat vettunk a kezunkbe es mente a kaja utan... aztan meg rajott h jo dolog :) remelem tudtam segiteni :)
2011. júl. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kutyámat valószínűleg pórázzal bántották, mert amúgy nagyon vagány és barátságos kutya, de mikor meglátta a kezemben a pórázt nyüszítve, farkát behúzva bujkált előlem.

Aztán amíg kijártunk a kocsival, mindig meg volt kötve 10 percre, amíg újra elengedtem. Sok ilyen kocsikijárós eset után ráraktam a pórázt, és jutalomfalattal a zsebemben megindultam ő pedig követett. Megmaradt minden jutalomfalatom, a saját akaratából jött mellettem. :) Ez az egyik lehetőség, a másik, hogy minél gyakrabban lássa a pórázt, de az legyen hogy most rád rakom és jössz. Hagyd, hogy megszagolja barátkozzon vele, és végül meg fogja szokni. Minden kutya megszokja, hidd el, az én kutyám is kilátástalan volt, ma meg megőrül a boldogságtól, ha meglátja a kezemben a pórázt. :)

2011. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan kiskutyák, akik nem balhéznak a pórázzal, már az első alkalommal sem, de ez a ritkább eset, tehát a tiéd is még normálisnak mondható. Ebben az esetben ne várd, hogy elsőre sétáljon tökéletesen. Finom, jó illatú jutalomfalat a zsebedbe, jó hangulat, nyugodtság, póráz, nyakörv, nyugodt környezet, és indulhattok! Fontos, hogy nyugodt maradj, de a legfontosabb, hogy következetes és türelmes! Lehet, hogy extrém a helyzet, és még sokadik (5-6) próbálkozásra sem megy még jól a dolog. Nem szabad feladni, csak türelem kell. Ne akarj egyszerre sokat. Ha pár métert tesz előre, már az is nagyszerű! Kedvesen, jutalomfalattal, leguggolva hívogasd, majd dicsérd meg nagyon. Menni fog, csak gyakoroljatok. Most még könnyebb, mint felnőtt korában. Sok sikert! ;)
2011. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nyakörvet, hogy szokja, nappal is ráteheted pár órára. :)
2011. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Idáig minden kutyámnál egyforma volt.

Rátettem, használtuk. Talán a szájkosárnál kellett eleinte egy NEM szót használnom.

2011. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nyakörv legyen rajta folyamatosan, meg fogja szokni. A pórázt meg rakjátok rá otthon, vigye magával minden nap pár órát, meg fogja szokni. Utána meg egyszerűen ne engedjetek neki, arra mentek, amerre ti akartok és kész. Kis jutalomfalattal megpróbálhatjátok csalogatni, vagy pici rántásokkal irányítgatni, kutyája válogatja, melyik jön be neki jobban.
2011. júl. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont egy ilyen kutyát tanítottunk nemrég, igaz hogy ő már 7 éves volt, és még soha nem sétált, a kapun is alig akart kijönni. Úgy oldódott meg, hogy nem sétáltunk hanem elkezdtünk futni vele. Valahogy a kutyáknál ez természetesebb, megnőtt az önbizalma, nem vonta el a figyelmét semmi, egy két alkalom után a kutya gyönyörűen sétált.
2012. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

nekem egy fel eves feher bichon havanesem van.8 hetesen kaptam meg, egyszerre vettunk neki hamot es porazt.a hamot egyszeruen nem akarta elviselni, ed egyaltalan nem akart jonni utanunk.eleinte kajaval probaltuk csalogatni,aztan rajottunk hogy nem adhatunk neki kajat minden meteren.a hamot sehogyan sem akarta megszokni, pedig sokat volt rajt. vettunk neki nyakorvet(bar elvileg klyen pici kutyusoknak nem szabad) de az meg egesz nap rajt van de egyaltalan nem zavarja

meg amikor ham volt rajt, mindig hivtuk, nagy nehen mentunk vele 100-150 metert aztan 3-4 alkalommal mar rendesen huztuk magunk utan(amit "allitolag" szinten nem szabad)...eses mindig amikor picit meghuztuk jott 1-2 metert..valahol olvastam h valaki szibten huzta maga utan a kutyust es egy ido utan rajott, hogy inkabb jobb neki ha magatol jon.ez a modszer nalunk is bevalt.

kesobb is meg honapokig porazon setaltattam, mar tok okosan jott mellettem vagy akar elottem. azt h elottem menjen, valahogy magatol megtanulta(az elejen az is problema volt, hogy mindig mogottem jott)

azota is nagyon jokat setalunk, ha forgalommentes uton vagy egy elszigetelt bicikliuton setalok vele, elengedem h szabadon menjen.tok okos: mindig elore fut, aztan megvarja h utolerjem es megint elorefut...:D

megtanitottam neki az ül, a fekszik, a pacsi parancsokat, es fontos hogy hallgasson a nevere es ha jivod odamenjen hozzad.ezt azzal tudod elerni ha tudja h te vagy a fonok de megis erzi hogy mennyire szereted, es amikor hivof es odamegx hozzad, legtobbszor adsz neki valami jutalomfalatot:)

az egesz csak turelem es sok szabadido:) meg persze a szeretet :)

2014. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!