Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallotam hogy a keverék...

Hallotam hogy a keverék kutyusok tovább élnek a fajtatisztáknál. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Nekem roti-németjuhász keverék kutyusom van.Elég nagytestű.Volt egy ismerősom neki is keverék kutyusa volt szintén nagy volt 18 éves volt mikor elaludt.Ha nincs semmi baja élhet olyan sokáig Ő is?Hülye kérdés de mégis.
2009. márc. 28. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem törvényszerű.
2009. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez inkább a kutya méretétől függ.
2009. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Első vagyok. Szóval egyáltalán nem törvényszerű. Az igaz, hogy a keverékek jobbat örökölnek, mert nagyobb a választék. Ennek ellenére persze van olyan, hogy egy fajtatiszta 18 évig él, a másik keveréknek meg minden baja van. Ez sokmindentől függ. A szüleitől, a környezettől, meg szerencse is kell hozzá.. A nagyon nagytestű kutyák egyébként is kicsit problémásabbak lehetnek. Olvastam olyat, hogy pl egy dog átlagéletkora 8 év. Ez nekem kicsit durva... A te kutyád élhet sokáig de nem biztos. Ha jó táplálékot kap, ha a szülei nem betegek, ha rendesen mozog, ha ivartalanítod és még egy csomó dolog van amivel csökkentheted a betegségek veszélyét. És akkor sokáig él. Vagy nem... Mert ezek ellenére is előfordulhat bármi, talán csak ha kiivtalanítod, akkor nem lesz heherákja, de sok más baja lehet sajnos.. :( De persze törekedni kell a valószínűség minnél nagyobb csökkentésére.
2009. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Nagy testű 45 kg kb.

Remélem nagyon nagyon sokáig köztünk lesz én megadok mindent neki amit tudok..és szeretjük is nagyon és nem kint van hanem ágyban alszik..:-))

2009. márc. 28. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha jó helye van kint, akkor az egészséges. Arra vigyázni kell, hogy ne legyen elkényeztetve, mert az is okozhat problémát. Pl. elhízás mert ugye bent lakik, akkor azt is látja amikor esztek, és hát olyan szép nagy szemekkel néz, hogy megsajnáljátok, vagy valami... :)
2009. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagytestű kutyánál (mindegy, hogy keverék vagy fajtatiszta) a gyomorcsavarodásra nagyon figyeljetek. Evés után ne mozgassátok a kutyát, ha öklendezik, nem eszik nem iszik, felpuffad a hasa, akkor azonnal dokihoz, mert csak az azonnali műtét segít. Sajnos ez a nagytestű kutyák gyakori haláloka.
2009. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia nekem most 8 hónapos a rotweiler és németjuhász kutyusum! és kb 25 kb! épp ma verekedett össze egy pittbulal akit egy az eggyben lenyelt! és remélem hogy még minimum 10 évet él erőben egésségben!
2009. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen, hisz a keverékek az IGAZI kutyák, sokkal erősebbek, egészségesebbek, életképesebbek a fajtatisztának csúfolt génmanipulált, mutáns társaiknál!
2022. szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!